אומנות וגרפיקה | לימודי גרפיקה | מכללת ביטוי
i3 i2

אומנות וגרפיקה


לימודי גרפיקה הפכו להיות ברירת המחדל של צעירים וצעירות רבים אשר מבינים כי בעולם בו התקשורת האלקטרונית מהווה חלק אינטגראלי ובלתי נפרד מחיינו, הדרישה למעצבים מוכשרים ואנשי קריאייטיב רק תלך ותגבר עם הזמן.


בנוסף לזאת, מדובר בתחום ייחודי מהבחינה שלמרות שהוא נלמד גם במסגרת תואר ראשון ולא רק כלימודי תעודה, הרי שהלימודים עצמם מעניקים ידע מעשי נרחב במגוון רחב של נושאים והתמחויות ולא מדובר רק בהרחבה של תואר ראשון בתקשורת. לדוגמה, עבודה עם תוכנות גראפיות (פוטושופ, Illustrator), יסודות האיור, עיצוב לרשת או למשרדי פרסום, יצירת חווית משתמש נכונה (UX) לאתרי אינטרנט, אנימציה ואף צילום. כמו כן, קורסי הליבה התיאורטיים נוגעים במגוון רחב של תחומי דעת כגון אומנות, עיצוב ותכנון המוצר, פרסום ושיווק ואף צילום. ברוב המקרים, על הסטודנט לבחור התמחות אחת או יותר.

מה חשוב לדעת לפני שמחליטים?

למרות ואולי דווקא בגלל שמדובר בתחום נרחב כל כך שכל אחד יכול למצוא בו את הנישה המתאימה לו, חשוב להבין כי גם הדרישות מן הסטודנטים אינן שגרתיות. בראש ובראשונה, בחלק גדול ממוסדות הלימודי, תכנית הלימודים המלאה נמשכת כארבע שנים ולא כשלוש שנים כפי שמקובל בתארים אחרים.


שנית, במעמד ההרשמה, יש לא רק לעבור ריאיון אישי פרטני ולעיתים אף מבחני כניסה צורניים וכללים, אלא גם להציג תיק עבודות, כך שמי שמעוניין ללמוד את התחום חייב להראות כי יש לו זיקה אליו ולא מדובר במשאת נפש שהתעוררה אצלו יום אחד בבוקר... לעומת זאת, בחלק ממסלולי הלימוד לא נדרשת כלל תעודת בגרות או שניתן לקזז ממוצע נמוך אל מול ציון פסיכומטרי גבוה יותר (באופן יחסי, לערך כ - 530).


דגש נוסף שיש לשים עליו את הדעת הוא שבשנים האחרונות הולכות ופורחות מכינות שונות שנועדו להגביר את סיכויי הקבלה למסלולים השונים. מרבית מוסדות הלימוד לא שמחים בלשון המעטה מפריחה זו ואינם סבורים כי יש בה באמת על מנת לשפר את סיכויי הקבלה. חלק מוסדות כמו שנקר אף מפרידים בכוונה תחילה את שלבי המיון על מנת לנטרל את השפעת המכינות (תיק העבודות נדרש רק בשלב המתקדם יותר).

אפשרויות תעסוקה

בהכללה גסה, ניתן לחלק את אפשרויות התעסוקה בתחום לשלוש: עבודה ביצועיסטית טהורה, עבודה הנוגעת לתחום היצירתי (קריאייטיב) ועבודה בתחום הרשת והאינטרנט (אינטראקטיב). השכר עצמו משתנה בעיקר לפי מקום העבודה, כאשר ככל שלפן העיצובי או הקריאטיבי יש חשיבות גדולה יותר, כך גם השכר גדל בהתאם. לדוגמה, במערכת עיתון שבו העיצוב הגרפי הוא משני לתוכן המערכתי, השכר יהיה נמוך יותר מאשר במשרד פרסום.


בכל אופן, חשוב להבין כי בכל מקום עבודה שהוא תידרש הפגנת ידע במספר תוכנות גרפיות לפחות ובנוסף לזאת הצגת תיק עבודות עדכני. למעשה, תיק העבודות עצמו עשוי להיות חשוב יותר מקורות.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי