לימודי אומנות | בחירת בית ספר לאומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

איך לבחור בית ספר לאומנויות?

תמיד חלמתם ללמוד אמנות, אבל אמרו לכם שזה לא פרקטי? אל תהססו ללכת עם החלום שלכם. לימודים שאתם אוהבים הם הלימודים בהם תשקיעו יותר, והם הלימודים בהם אתם צפויים להצליח בסופו של דבר.


יש הרבה סוגי בית ספר אמנויות מהם ניתן לבחור היכן אתם רוצים ללמוד אמנות. את התואר הראשון באמנות תוכלו ללמוד בכל האוניברסיטאות ברחבי הארץ, וגם בכמה מכללות. לתואר ראשון תצטרכו ללמוד במשך שלוש או ארבע שנים. את לימודי האומנות ניתן לשלב ברוב הסוגים של בית ספר לאומנויות ביחד עם חוג נוסף. מגוון המסלולים המוצע לשילוב ביחד עם האומנויות הוא אין סופי- וכל אחד יכול לבחור מה שמעניין אותו. ניתן, למשל, ללמוד אמנות ישראלית אם חפצכם בכך; ניתן גם לשלב את לימודי האמנות ביחד עם תעודת הוראה.

אילו סוגי אמנויות ניתן ללמוד במסגרת בית ספר אמנויות?

בבית ספר לאומנויות ניתן ללמוד את כל סוגי האמנויות, ובמקרים מסוימים אף לשלב בין מספר סוגים שונים או לעשות תואר כללי אשר משלב בין תחומים רבים של אמנות. ניתן ללמוד אמנות מודרנית, אמנות עתיקה, פיסול, שילוב של אמנות ושל מדיה דיגיטלית ועוד.

יצירת אומנות במכללת ביטוי

בית ספר לאומנויות

מה נלמד בלימודי האמנות?

באופן כללי ניתן להגיד שהלימודים במסגרת בית ספר אמנויות כוללים לימוד תיאורטי בצד התנסות פרקטית בסוג האמנות שבחרתם ללמוד. האפקט המושג באמצעות שיטה זו הוא רב מאוד- התלמידים מרחיבים את הידע שלהם על התחום, ותוך כדי כך משפרים את מיומנויותיהם ויכולותיהם המעשיות. מובן שלשני הדברים יש השפעה זה על זה, וידע תיאורטי יכול לשפר את היכולת המעשית- ולהפך.


מבחינת התיאוריה, לומדים על אמנות כפי שהייתה בתקופות שונות בהסטוריה, וכן תכנים מעולם הפילוסופיה והתרבות האנושית. לרוב הלימודים כוללים גם הרבה מאוד סיורים במוזיאונים ותערוכות ברחבי הארץ ומפגשים עם אמנים שונים, בהם התלמידים יכולים להתרשם מהיצירות.


בנוסף, לומדים התלמידים לחשוב בצורה אמנותית. הם לומדים לא רק מידע יבש, אלא גם על האופן בו ניתן להתייחס אל יצירות אמנות, להעריך אותן ולנתח אותן. מעבר למידע על אמנות קיימת, הלימודים מקנים לתלמידים כלים רבים להבנת השפעת תהליכים תרבותיים והסטוריים על התפתחויות באמנות- ידע שיהיה ניתן ליישום גם לגבי התפתחויות באמנות בהן יבחין התלמיד לאחר תקופת הלימודים.

מה עושים עם לימודי האמנות?

לא כל יוצאי לימודי אומנויות יוצאים אמנים. ישנן דרכים להתפרנס מן האמנות שאינן האמנות עצמה- יש הרבה בוגרים של בתי ספר כאלה שמשיכים לתארים מתקדמים או ללימודי המשך עם התמקדות בתחומים כגון מוזיאולוגיה או הוראה. רבים מבוגרי לימודי האמנות הופכים בסופו של דבר לאוצרים במוזיאונים, למרצים במסגרות שונות או למבקרי אמנות. מי שמשלים תואר שני באמנות, יכול לעסוק גם בתחומים של מחקר.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי