אימון משפחתי, לימודי אימון אישי, מכללת ביטוי
i3 i2

אימון משפחתי

לאילו משפחות מתאים אימון משפחתי?

בעשור או שניים האחרונים נכנס עולם האימון בתנופה רבה אל תוך חיינו, ופתאום יש תחושה שכל אחד מסביבנו או מאמן לחיים. זה הוא כמובן סממן טבעי ונורמלי לתחום הנמצא בתנופת פיתוח, וכולם מנסים לקפוץ על העגלה, אך בשנים האחרונות ניכר שהתהליך עובר נורמליזציה המנפה את המקצועניים האמיתיים מתוך כל אלו ש"רוצים להיות". במקביל לנורמליזציה זו, מתחילים להתפתח עוד ועוד תחומי אימון המאפשרים לכל אחד מאיתנו ליהנות מתהליך מחולל שינוי במגוון תחומי חיים. בעבר היה זה אימון עסקי, ולאחר מכן זה התפתח לתחומים של אימון אישי, אימון זוגי, אימון משפחתי ועוד.

תהליך כולל על כל המשפחה יחד וכל אחד לחוד

עולם האימון הוא לא דבר חדש, והוא קיים מאז העת העתיקה. יחד עם זאת, בעת החדשה את מקומות של האימון תפס מודל החינוך ההמוני באמצעות בתי ספר, מכללות ואוניברסיטאות. הצורך האנושי באימון לא תם, וכעת הוא פורץ שוב מחדש, והפעם בצורה הרבה יותר משוכללת ויעילה מאי פעם. אחד מהתחומים המתפתחים ביותר בעולם האימון הוא התחום של אימון משפחתי. אימון זה מאפשר לנו לתת מבט כולל על ההתנהלות שלנו כאנשי משפחה ממספר זוויות, החל מהזווית ההורית, דרך הזווית הזוגית וכלה בזווית של קריירה. בנוסף, מאפשר לנו אימון זה להכיר ולהתמודד עם מגוון רגשות והתנהגויות הן כבני משפחה והן כבני אדם, ובהתאם לכך לבנות הרגלים חדשים, ולעצב לעצמנו התנהלות יעילה יותר לחיים.

מאמן בעל הסמכה מתאימה

יחד עם זאת, בגלל שמדובר באימון שהשפעותיו יכולות להיות משמעותיות וקריטיות עבור משפחה שלמה יחד וכל אחד מבני המשפחה לחוד, ישנה חשיבות רבה לבחור במאמן מקצועי, בעל ניסיון שעבר תהליך של לימודי אימון אישי במוסד מוכר, ומחזיק מאחוריו רקורד ארוך של תוצאות טובות. מן הסתם, לא יהיה זה פשוט לאתר מאמן כזה, ולכן אתם רוצים להיעזר בהמלצות שתוכלו לקבל מחברים, בני משפחה ומכרים, וכן לבחון את המאמן עצמו בפגישה אישית, שבה יהיה עליכם להביט לאותו מאמן בגובה העיניים, ללא התלהבות וללא ציפיות, ופשוט לשמוע מה יש לו לומר, ועד כמה הדברים שהוא אומר, מעוררים בכם אמונה ביכולות שלו.

מאמן בעל המלצות וניסיון

לימודי אימון אישי הוא תהליך המיועד לסייע לאנשים בעלי ידע, תובנות וניסיון חיים, להסדיר את כל הידע שלהם בתוך מסגרות תאורטיות ומעשיות שניתן להעביר לאנשים אחרים. לימוד זה מעניק למאמן את כל הכלים הדרושים לו החל מן הפגישה הראשונה עם המטופל או המטופלים, דרך בניית היכרות מעמיקה תוך התמקדות בעיקר ולא בתפל, וכלה בבניית תכנית אימון, ויישומה לאורך זמן בצורה שיטתית ועקבית. על כן, בבחירת מאמן משפחתי, חשוב שתקפידו לבחון את הידע המקצועי של אותו מאמן והאם נרכש במסגרת לימודים מסודרים ומקצועיים, הניסיון שלו וההמלצות עליו.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי