מטפלים באומנות | מטפלים באמצעות אמנות | מכללת ביטוי
i3 i2

איפה דרושים מטפלים באמנות

מהו טיפול באמנות?

טיפול באומנות עושה שימוש באומנות על מנת לפתור בעיות נפשיות שונות. למעשה, משלב טיפול זה בין תחום האומנות ובין תחום הפסיכותרפיה, תוך שהוא עושה שימוש בטכניקות משני התחומים הללו גם יחד. מן האומנות הוא לוקח את הפרקטיקה- את השיטות השונות ליצירת יצירות אומנות (כגון רישום, ציור ופיסול) ואת התכונות הנדרשות ליצירה- הריכוז, היכולת המוטורית, יכולות החשיבה והיצירתיות הרבה.


מן הפסיכותרפיה, לוקח הטיפול באומנויות את הגישה הטיפולית. התקשורת בין המטפל למטופל, פירוש סמלים ומוטיבים על ידי המטפל, ועבודה פנימית שנעשית עם המטופל לאחר הבנה יסודית של הבעיה.

יתרונות הטיפול באומנות

השילוב בין שתי השיטות הללו יוצר טכניקת טיפול יעילה במיוחד, שיכולה לשמש לטווח מאוד רחב של סוגי בעיות. התרפיה באומנות מתאימה לכל הגילאים, ילדים ומבוגרים כאחד, ועל מנת להנות מיתרונותיה הרבים כלל אין צורך בכישרון לאומנות. כמעט כל אחד בעל כל בעיה יוכל לקבל תועלת מן הטיפול. מחקרים רבים כבר הוכיחו את יעילותו של הטיפול הזה, שראשיתו בשנות השישים של המאה הקודמת.

יתרונות הטיפול באומנות

 


הטיפול יכול לשפר מגוון רחב של מצבים ובהם לקויות למידה ותפקוד, בעיות התנהגות, מצבים של פוסט טראומה, חוסר במיומנויות חברתיות ועוד. בנוסף, יכול הטיפול לסייע רבות גם לבעלי מגוון רחב של מחלות נפשיות, בנוסף לטיפול פסיכולוגי סטנדרטי. השימוש בתקשורת דרך האומנות, תקשורת שאינה מילולית, יכול לסייע למטופלים לתקשר טוב יותר עם המטפל ולהעביר גם רעיונות שלא הייתה להם אפשרות להעביר במילים. המטפל יכול לפרש את הסמלים והמוטיבים שביצירות האומנות ובכך להבין טוב יותר את המטופל ואת הבעיה.

דרושים מטפלים באומנות- מקצוע שתופס תאוצה

בשל יעילותו הרבה של הטיפול באומנות והטווח הרחב של האוכלוסיות להן הוא יכול לסייע, המקצוע תופס תאוצה מאז המצאת הטיפול באומנות ועד היום. יותר ויותר אנשים מבינים את יתרונות הטיפול, ומחפשים מטפלים באומנות. עד לאחרונה לא היה לטיפול באומנות מעמד רשמי, אך כיום מדובר במקצוע לכל דבר שיש לו הכשרה מקצועית רשמית שבסופה מקבלים תעודה של מטפל באומנות.


כיום יש הרבה מאוד מוסדות אשר בהם ניתן ללמוד את התחום. אמנם מדובר בהכשרה ארוכה ופעמים רבות לא פשוטה, אך בסופה מקבלים את התעודה ויכולים לעסוק במקצוע שהוא גם מאוד מתגמל ומספק וגם יכול להיות מאוד רווחי מבחינה כספית.


בנוסף לעבודה המאתגרת של הטיפול עצמו באומנות, דרושים מטפלים באומנות גם עבור הדרכה והנחיה של קורסים לטיפול באומנות. כאמור, התחום תופס הרבה מאוד תאוצה ופופולריות וכיום נפתחים הרבה קורסים שמלמדים את התחום, שצריכים מרצים ומורים מקצועיים ומנוסים שיעבירו את המשנה אל הדור הבא של מטפלים באומנות.


לסיכום, הטיפול באומנות הוא תחום מאוד מעניין בתחומי התרפיה, ומתאים לכל מי שאוהב גם את תחום הטיפול וגם את תחום האומנות ומעוניין לשלב ביניהם.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי