אמנות דיגיטלית | לימודי אומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

אמנות דיגיטלית

אמנות דיגיטלית בעולם המודרני

אמנות דיגיטלית היא אמנות שלצורך יצירתה, נעשה שימוש בעזרים דיגיטליים או ממוחשבים כדוגמת מחשב, מחשב כף יד, סמארטפון, מצלמה דיגיטלית, פד ציור דיגיטלי וכדומה. התפתחותו של סגנון אמנות זה מתקיימת במקביל עם התפתחות עולם הדיגיטל בכל תחומי חיינו לרבות אינטרנט, סרטי קולנוע, טלוויזיה, פרסום וכדומה, ולכן נחשבת אמנות זו לאמנות "הכלכלית" ביותר מבין כל הסגנונות, אם כי לאו דווקא הרווחית ביותר. אפשר לומר גם שאמנות זו נחשבת לאמנות מודרנית והפופולארית ביותר, אמנות שהציבור הרחב נחשף אליה יום יום, שעה שעה, בכל זמן שהוא גולש באינטרנט, בכל פרסומת ובכל סרט קולנוע חדשני שהוא צופה בו.

אמנות פרקטית מול אמנות לשם אמנות

יחד עם זאת, לצד האמנות הפרקטית המבוצעת באמצעות אמצעים דיגיטליים, ישנם זרמים נוספים שאינם פונים דווקא לערוצים מסחריים, אלא מתמקדים בתפיסה של יצירות אמנות לשם אמנות בדיוק כמו ציור או פיסול. אמני וידאו ארט המציגים את יצירותיהם בגלריות ומוזיאונים, אמני דיגיטל המציגים את יצירותיהם על פני מסכי LCD ענקיים שהפכו היום לחלק מהתפאורה הקבועה של מוזיאונים רבים וכדומה. אמנות כמו אמנות היא חסרת גבולות, וחסרת חוקים, ולכן גם אתר אינטרנט שעוצב על ידי מעצב אתרים הוא יצירת אמנות המבוססת על אמצעים, עזרים ותהליכים דיגיטליים, אם כי יצירתה אינה נלמדת במסגרת לימודי אמנות, אלא במסגרת לימודי בניית אתרי אינטרנט, שהם לימודים פחות אמנותיים, ויותר מסחריים.

אמנות התופסת יותר ויותר נפח בחיי היום יום

אין ספק שהעולם של אמנות דיגיטלית הולך ותופס יותר ויותר נפח בחיים של כל אחד מאיתנו, אם כי בשונה מסגנונות אמנות אחרים, הביטוי הבולט ביותר של אמנות זו הוא דווקא ביישומים מסחריים וכלכליים, פתוחים לציבור ולחיי היום יום. את היישומים של אמנות זאת אפשר למצוא גם ביישומים ארכיטקטוניים ואדריכליים, ובאופן ספציפי בעולם של עיצוב פנים. בעוד שבעבר היה עיצוב הפנים האופייני בבתים רבים, מאוד מופשט, משוחרר, בעל קווים לא אחידים, הרי שהיום בכל משרד או בית מודרני אפשר לזהות את "הנגיעה הדיגיטלית". קווים ישרים, פרופורציות מדוייקות, תפיסה יותר של שחור ולבן גם בצבעים וגם בצורות, עיצובים מרובעים, עיצובים מעוגלים, לצד עיצובים מורכבים שעצם החשיבה עליהם והיכולת להביא אותם לכדי יישום, תלויה לחלוטין באמצעים דיגיטליים.

לימודי אמנות ליישום אמנותי לצד יישום פרקטי מסחרי

אמנות דיגיטלית הנלמדת במסגרת לימודי אמנות, יכולה לשמש את הבוגרים באין ספור ענפים כלכליים כמו גם בעולם של אמנות טהורה לשם אמנות. בוגרים מצליחים יכולים להשתלב בעולם עיצוב הרכב, עיצוב הפנים, עיצוב נוף, עיצוב מוצר, עיצוב אופנה וכל סוג של עיצוב, שבו כלי העבודה המרכזי הפך להיות המחשב, והמוצר הסופי נחשב ליצירת אמנות של ממש, גם אם לא ברמה של הצגה במוזיאון, אלא יותר ברמה של אמנות פופולארית.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי