לימודי אמנות משקמת | לימודי תרפיה באומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

אמנות משקמת

לימודי אמנות משקמת או כפי שהם מכונים במכללת ביטוי, לימודי תרפיה באמנות, מטרתם להכשיר מטפלים מקצועיים באמנות ולצייד אותם בידע נרחב ומעמיק, בכלים טיפוליים, ובשפה יצירתית ומגוונת. מסלול לימודי אמנות משקמת, משלבים בתוכם גם לימודי אמנות, גם התנסות במגוון רחב של חומרים, שיטות טיפול ויישומן בפרקטיקה, וכל זאת על ידי צוות מרצים מוביל ובעל ניסיון רב בתחומי האמנות, האימון, הטיפול והפסיכולוגיה. וכל זאת במסגרת חמה, תומכת ומיוחדת, מתקדם כל סטודנט לפי הקצב האישי שלו.

מסלול לימודי תרפיה באמנות כולל שלוש שנים בהם מתקדם הסטודנט במעלה הסולם עד להכשרתו כמטפל מקצועי באמנות. השנה הראשונה כוללת את לימודי הבסיס וכל החומר התיאורטי, ובה הסטודנט ייחשף לחומרי האמנות השונים, וילמד כיצד לשלב אותם בטיפול באמנות. כמו כן,הוא ילמד שיטות טיפול שונות ויכיר את השפה הטיפולית,את התיאוריות והמושגים, ילמד את עקרונות הטיפול האישי, ואת אופן העבודה הטיפולית בקבוצה. כל סטודנט בסוף שנה זו יעבור גם הכנה לפרקטיקום.

שנת ההתמקצעות

בשנת הלימודים השנייה של לימודי תרפיה באומנות, יעבור הסטודנט התמקצעות בשיטות טיפול ואבחון מגוונות, כגון: הקניית מיומנות הקשבה ואבחון, הכשרה למטפל, שימוש באמנות ככלי תראפי, יצירה והבעה במפגש הטיפולי, אתיקה מקצועית ועוד. כל השיטות הנלמדות בשנה זו מטרתן לספק כלים וניסיון על מנת שהסטודנט יהיה מקצועי מספיק כדי ללוות בבוא היום מטופל, שיזדקק לידו המכוונת. מכללת ביטוי משמשת כבית חם לסטודנטים שדופקים על דלתה, ודואגת לאווירת לימודים חיובית ולפי התקדמות אישית של כל אחד מהם.

התנסות מעשית

לשנת הלימודים השלישית מגיע הסטודנט, כאשר הוא נושא איתו ידע נרחב ומקיף בכל הקשור לאמנות משקמת, וכעת כל שנותר לו הוא, לעבור את ההתנסות המעשית שתשלים את הלימודים העיוניים של השנתיים הקודמות ותאפשר לו לגבש את זהותו הייחודית כמטפל באמנות משקמת. בשנה מסכמת זו, יתנסה הסטודנט בשיטות טיפול, יעמיק את חוויית הטיפול וינסה לתרגם אותה, ילמד על מנגנוני הגנה, דפוסי התנהגות שונים, פתולוגיות ועוד. על מטפל באמנות משקמת , חלה אחריות גדולה אל מול מטופליו ודרך העיסוק ביצירה עליו למצוא את הבעיה ואף את הפתרון לטובת בריאותם.

תנאים מקדימים ומחייבים

מכללת ביטוי מכירה בחשיבותם המקצועית של המטפלים באמנות משקמת, לכן היא מקפידה לבחור את הסטודנטים שמגיעים אליה ומבקשים להירשם למסלול זה. תנאי הקבלה הינם מחייבים, ולכן רק סטודנטים שעונים עליהם יכולים להצטרף למסלול לימודים ייחודי זה. התנאים להצטרפות הינם: תואר ראשון באחד התחומים הנדרשים, 300 שעות של התנסות מעשית באמנות, ריאיון אישי, מבחן מעשי ומבחן עיוני וסדנת מיון. סטודנט שיצליח לעמוד בכל דרישות המסלול, ושיקפיד על נוכחות קבועה בשיעורים וכמובן ישלים את הפרקטיקום, יהיה זה אשר יזכה בסופו של דבר בתעודת מטפל באמנות.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי