לימודי אומנות | אומנות ציונית | מכללת ביטוי
i3 i2

אמנות ציונית

במסגרת לימודי אמנות במכללת ביטוי, אחד הנושאים המעניינים שנלמדים, הוא לימודי אמנות ישראלית, שם נחשפים הסטודנטים לקשת רחבה באמנות הישראלית שקמה בעקבות קיבוץ הגלויות שארצנו הקטנטונת זימנה לה. עוד בטרם קום המדינה היהודית, הורגשה ההשפעה התרבותית והמוטיב ששלט במרבית הציורים אז היה הציור המופשט שלאחר קום המדינה אף שימש את הציירים המוכשרים כמו רובין וגוטמן לתאר ביצירותיהם את הציונות כפי שבאה לידי ביטוי באוכלוסיה המעורבת, את נופיה של מדינה צעירה ואף את הלך רוחות המלחמה ששררו בימים ההם.


האמנות הישראלית ככלי ביטוי

הסטודנטים הלומדים במסלול לימודי אמנות נחשפים ובצדק אף לתולדות האמנות ישראלית, זו שהיא עבורם שיעור בהיסטוריה, והם לומדים על השימוש שנעשה בה בתחילת דרכה, ככלי להבעת הלך הרוח התקופתי, הבעת רגשות גורל המדינה ולא מעט תיאורים של חיי היום יום במדינה ציונית, צעירה וחזקה כמוה. עוד למדים הסטודנטים, על התפתחותה של האמנות הישראלית עם השנים, וכיצד השתנו פניה של זו, על השפעתם של גורמים שונים שפגשה במרוצת השנים, היכרות של הציירים המפורסמים לדורותיה, ואודות היחשפותה הבינלאומית וההכרה בה כאמנות ישראלית.


טכנולוגיה מתקדמת באמנות הישראלית

ככל שהטכנולוגיה התקדמה, כך ניתן להבחין כי האמנות החלה להשתמש יותר בצילום ובוידיאו, ועד היום היא באה לידי ביטוי בתיעוד אירועים מדיניים וחברתיים בעלי מסרים אישיים ופוליטיים. לימודי אמנות ישראלית, הם שיעור נהדר לאומן הישראלי הצעיר, כדי להבין אולי, את אופיין הישיר והנוקב של יצירותיו שמשקפות בעצם את אופייה של התרבות הישראלית כולה. האמן הישראלי, ללא ספק אוהב להשתמש ביצירותיו ככלי להעברת ביקורת, מסר או דעה פוליטית, ועל ידי צילום ותיעוד וידיאו, הוא יכול לעשות זאת בקלות ובדיוק רב יותר.


האמן הישראלי בעולם הגדול

כיום כבר ניתן לומר כי האמנות הישראלית זוכה בהכרה בינלאומית, מוערכת ובולטת בייחודה. הכרה זו היא הרבה בזכות האומנים הישראלים שדואגים להשאיר את טביעת האצבע הציונית יהודית ביצירותיהם. כעם קטן הנמצא במלחמת קיום תמידית, גם האמנות שלנו משמשת ככרזת תעמולה ציונית. לימודי אמנות ישראלית הם דרך מצוינת להוכיח לאמן הצעיר כי קיימת דרך בה ניתן לשמר את הזהות היהודית ציונית ביצירותיו ואף להצליח ולזכות בהכרה בינלאומית.


שיעור בישראליות

מכללת ביטוי, מאמינה בחשיפת הסטודנטים שלה, ללימודי אמנות ותרבות כלליים תוך התנסות והיכרות עמוקה עם מגוון סוגי האמנות. מטרת מסלול לימודי האמנות, היא לעודד את הסטודנטים תוך כדי הלמידה, לפתח נקודת מבט אישית ובלבד שזו תתאים לרוח התרבות המודרנית הקיימת, לכן כישראלים החשיבות ללימודי אמנות ישראלית היא גדולה ומחויבת לטביעת יצירותיו של האמן הישראלי שמעוניין בהכרה בינלאומית ככזה. התרבות הישראלית לעולם תישאר לא ברורה, ואיתה הקושי להגדיר מהי בדיוק אמנות ישראלית, וזאת בשל קשת התרבויות שמרכיבות אותה ובנוסף טרנדים עולמיים שהיא ממשיכה וסופחת אליה מידי שנה.

 

ציורים של סטודנטים במכללת ביטוי:

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי