העצמה אישית | לימודי קואצ'ינג | מכללת ביטוי
i3 i2

העצמה אישית

מתוקף היותנו בני אדם אנו יצורים אנושיים אשר חושבים בכול עת. כל אחד מבקש לצמוח, כל אחד מבקש לממש את עצמו, להפתיע את עצמו, להגיע למקומות שירגשו אותו, להגיע למקום שמרגיש נכון, לחייך בסוף היום, להתעורר עם תאווה לקראת יום חדש, לדעת שעשינו את המרב ושהשגנו את מבוקשנו. כל זאת לצד לדעת כיצד להגיב לתבוסה, כיצד לקום כשנופלים, כיצד למצוא אמונה חדשה במקום אחרת שכבתה וכדומה.

הזדמנות

בדיוק לשם כך, לשם העצמה אישית, קיימים לימודי קואצי'נג אשר פוגשים את האדם בנקודה בו הוא יודע שהוא יכול, אך במקביל הוא זקוק להכוונה ידידותית ומוסמכת. לימודי קואצי'נג הם ההזדמנות של כל אחד לפגוש את עצמו מחדש בסיטואציה תומכת ומאתגרת, במקום בו הוא עוצר את שגרת יומו ומחליט לדאוג לעצמו, בנקודה בה הוא מחליט שמגיע לו לחיות את החלום ולא רק להלך בצלו. כיום תחום קואצי'נג תופס תאוצה ועל כן כל אחד יכול לבחור את המנחה אליו הוא חש חיבור ולעבור את השינוי המיוחל.

קואצ'ינג כהעצמה אישית

 

הדרך הנכונה

לרוב קורס קואצי'נג ייעשה אחד על אחד, בין מדריך למטופל. המילה "מטופל" אינה צריכה להוביל להרגשת נחיתות, אלא ההיפך הוא הנכון. אנשים שמפנים זמן עבור קורס קואצי'נג יודעים שהם יכולים יותר והם מכריזים לכולם ובמיוחד לעצמם שהם אינם מהסוג שמוותר, אלא הם מהסוג האופטימי שיודע שמגיע לו יותר. בנוסף לכל זאת הליך זה לרוב יהיה קצר וכבר לאחר מספר מפגשים ניתן יהיה לחוש בשינוי המיוחל, להרגיש שמצאתם את עצמכם מחדש ובמקום טוב יותר.

התבוננות פנימה

תהליך קואצי'ינג הוא בעצם מסע, מסע בתוך נבכי הנפש. מסע שבסופו מגיעים לתובנות, מגיעים לאמת ומוצאים את הנתיב האישי שמייחד כל אחד מאתנו. המדריך הוא רק המגדלור, הדמות שעוזרת להחליט באילו שבילים לבחור. המטופל הנו מטופל אקטיבי, כך שהוא מרגיש שהתוצאות בידיים שלו ובעצם הוא רק צריך פנס- מדריך מקצועי. על מנת למקסם את התהליך מומלץ להגדיר מראש באופן כללי מהי המטרה, (העצמה אישית, פיתוח הקריירה, או חיזוק הזוגיות), ולפי המטרה ניתן להתמקד בהתאמת המדריך. אומנם יש מדריכים אשר נוגעים בכל האספקטים, אך מטבע הדברים יש כאלו שיותר מומחים בנישות ספציפיות.

המדריך

השורה התחתונה היא שכל אחד יכול להרגיש טוב עם עצמו ולפעמים פשוט צריך עזרה בדרך. לשם כך פשוט יש לחבור אל מדריך שעמו חשים כימיה. כל אחד צרך לדעת שהוא מיוחד והוא עולם ומלואו ולעיתים מנחה קואצי'ינג הוא פשוט האיש שמזכיר זאת. זכרו שמדובר בדרך אליה יוצאים ביחד ועל כן ניתן לחוש ביטחון, ותחושת התרגשות היא זו שאמורה ללוות את התהליך. כמו כן מעניין לראות שרבים מהמדריכים הם בעצמם מטופלים לשעבר אשר עברו הליך של העצמה אישית ע"י הליך זה ועל כן מבקשים להעביר את הקסם הלאה.

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי