ואן גוך ויצירותיו המפורסמות | מכללת ביטוי
i3 i2

ואן גוך ויצירותיו המפורסמות

ואן גוך ויצירותיו המפורסמות

כאשר תלמדו לימודי אומונת תוכלו ללמוד רבות על אמנים מרגשים וידועי שם כמו וינסנט ואן גוך. וינסנט ואן גוך צייר בין השנים 1881 ועד 1890 כ 900 ציורים. בחייו לא זכה לתהילה או לשפע, אלא רק לאחר מותו, הפך להיות אחד מהאמנים המפורסמים ביותר. בעולם מיליוני אנשים מאז ועד היום מתרגשים לראות את יצירותיו של וינסנט ואן גוך, לנתח את יצירתו המיוחדת וללמוד עליו במסגרת לימודי אומונת .

כוחו של וינסנט

וינסנט ואן גוך מדבר אל אנשים רבים. גם אנשים ללא ידע וניסיון בתחום האומונת מתרגשים ונלהבים מיצירותיו המופלאות של וינסנט ואן גוך. יצירותיו גרמו לאנשים רבים לפנות אל הפרופסורים והחוקרים מהתחום כדי ללמוד על יצירתו ועל יצירות אחרות מרגשות כמו שלו.

"ליל כוכבים"

וינסנט ואן גוך עבר תקופות שונות והתפתח כאומן בצורה מרשימה. יש מספר יצירות אשר מראות שלבים שונים בהתפתחותו כאומן. אחד הציורים החשובים והמעניינים של וינסנט ואן גוך הוא הציור "ליל כוכבים" הידוע והמפורסם. ציור זה נחשב לשיא ההתפתחות האומונתית של וינסנט ואן גוך. הציור ליל כוכבים הוא הציור בין הציורים הידועים ביותר בהיסטוריה של האומונת. מדהים לחשוב כי אומן גדול כזה מכר רק תמונה אחת בימי חייו והיום התמונות שלו נמכרות בעשרות מיליונים אם לא יותר. שירים רבים נכתבו על ציור זה כמו "וינסנט" של דון מקלין ועוד.

"ציור החמניות" של ואן גוך

ציור חשוב נוסף של וינסנט ואן גוך הוא "ציור החמניות" ציור זה הוא סמל לאיכות וייחוד של טכניקת ציור. ציור זה של החמניות מהווה סמל חשוב ומיוחד לאמן וינסנט ואן גוך כולם יודעים ומזהים כי ציור החמניות הוא ציורו של וינסנט ואן גוך. ציור זה מזוהה עם האמן ואן גוך בצורה מושלמת. זה ציור עם צבעים מיוחדים ועזים ומשיכות מכחול אופייניות ואן גוך. ציור זה מבטא רגשות עזים ועוצמות גדולות הצבעים הם מיוחדים צבע צהוב עז וצבעים חומים חמים. יש המנתחים ואומרים כי ציור זה מסמל שלבים שונים של החיים מלידה ועד בגרות קמילה ומוות, והכול דרך מרכיבים שונים של ציור החמניות.

"ציור האיריסים"

ציור נוסף מפורסם של וינסנט ואן גוך הוא "ציור האיריסים" ציור האיריסים הוא ציור חשוב של ואן גוך אומן שנחשב ליוצר מוביל של הזרם הפוסט אימפרסיוניסטי. תוכלו ללמוד על הזרם הפוסט אימפרסיוניסטי המרתק ועל זרמים רבים נוספים במסגרת לימודי אומונת. ציור זה כמו גם הציור ליל כוכבים צויר על ידי ואן גוך כאשר היה מאושפז בבית החלמה לאחר שפצע את עצמו וחש ברע, ואן גוך אושפז פעמים רבות בשל נפש סוערת ונטייה לפגוע בעצמו. גם ציור האיריסים הוא יצירה מרגשת שגם עליה תוכלו ללמוד בצורה מקיפה ומרתקת במסגרת לימודי אומונת.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי