טיפול באומנות בילדים, לימודי טיפול באומנות- מכללת ביטוי
i3 i2

טיפול באומנות בילדים

אומנות הנו כלי פשוט ועם זאת מורכב ובעל כוח רב- ממש כמו ילדים. אומנות משמשת לעיתים קרובות על מנת לספק צורך של יצירה, כלי לביטוי ומימוש עצמי, או פשוט סתם כתחביב. בין היתר יש לאומנות תפקיד נוסף והוא אבחון ואמצעי לטיפול. ע"י יצירה אחת ניתן ללמוד רבות על האדם. ניתן ללמוד על פחדים, מחסומים, עכבות, רתיעות, שאיפות, אהבות וכדומה. על מנת להסיק כל זאת מרישום מהיר, מציור מורכב, או מפסל מופשט- יש צורך לעבור חניכה בתחום של לימודי טיפול באומנות.

האומנות ככלי טיפולי

לימודי טיפול באומנות מקנים למטפלים רבים ואף לאנשי חינוך כלי חשוב, חיוני וחכם על מנת לנתח ולטפח את נפש האדם. בין הבעיות השונות אשר טיפול באומנות עוסק בו ניתן למצוא בעיות חברתיות, הפרעות קשב וריכוז, בעיות למידה, שליטה על הגוף, התמודדות על כעסים, עמידה ביעדים, בעיות פיזיות שונות והרשימה עוד ארוכה. לכל בעיה יש תסמינים משלה ולכל בעיה מהרשימה ניתן לטפל ע"י יצירה אומנותית. כיוון שאין צורך בידע מוקדם ומדובר בהליך חוויתי, הרבה מבעיות הילדים מוצאות מענה איכותי בקטגוריה זו.

 

תרפיה באומנות לילדים

פשטות ויעילות

ילד הנו אדם קטן. אדם עם פחדים, רצונות, שאיפות, חששות, רתיעות, חסמים וכמובן שגם בעל אישיות ייחודית. ילד לא פעם מורכב ממש כמו אדם מבוגר ולא פעם זקוק לתמיכה מקצועית על מנת לחזור למוטב על מנת לממש את עצמו. טיפול בילדים ע"י אומנות מקנה מענה נוח, רציונלי ואפקטיבי. ברגע שיודעים כיצד לנתב את האומנות לצרכים אלו, ניתן לחדור אל נפש הילד בצורה מהנה, פשוטה ובסיסית. הילד מצדו אינו חש מאוים ואף נהנה מהתהליך. על כן ברוב הפעמים הוא ישתף פעולה בקלות וביעילות.

מקצוע ויתרון

לימודי טיפול באומנות ניתן ללמוד כלימודי תואר ובמקביל כקורס העשרה. בין האנשים אשר פונים לרכוש ידע בתחום ניתן לפגוש אנשי חינוך, יועצים, פסיכולוגים, מטפלים וכדומה. כלומר כל אדם אשר עוסק בטיפול בתחום זו צובר לעצמו נקודות זכות על פני אנשים ללא הכשרה שכזו. כך שזו יכולה להיות גננת אשר מציעה יתרון על פני עמיתיה למקצוע וזה יכול להיות יועץ חינוכי. כמו כן כאשר עוסקים בלימודי תואר, ניתן לקבל הסמכה בתחום ועל כן מדובר על מקצוע לכל דבר.

אופי אדם הפונה לתחום התרפיה באומנות

אדם אשר פונה לנישה מרתקת שכזו צריך קודם כל להצליח לתקשר עם ילדים, להיות רגיש, יצירתי, קשוב, מכיל ואכפתי. תחום זה, כמו כל תחום אחר אשר סובב סביב ילדים, הנו עיסוק בעל רגישות שיש לתת לו את היחס הדרוש. על כן לפני שפונים לעסוק בתחום מרתק שכזה, על כל אדם לבדוק עם עצמו האם מתאים לו להתעסק עם קבוצת גיל זו. אם התשובה היא כן הרי שמדובר על תחום מרגש, מהנה, מספק וללא ספק בעל ערך נוסף.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי