טרנדים בתחום הלבשת הנשים | מכללת ביטוי
i3 i2

טרנדים בתחום הלבשת הנשים

סגנון הוינטאג' נוכח בשנים האחרונות כמו בהלבשה וכך גם בהנעלה ובתחום האקססוריז, שבו בולטים במיוחד משקפיים, תיקים ותכשיטים שמעוצבים בסגנון רטרו. השימוש בפריטי הוינטאג' אינו חדש בעולם האופנה וכל פשניסטה מחזיקה בארון הבגדים לפחות כמה פריטי וינטאג' שהיא אספה מחנויות יד השניה המפורסמות בלונדון פריז וניו יורק. את החדשות המרעישות מביאים לאוהבות הסגנון הזה דווקא מותגי היוקרה של עולם האופנה שזיהו את הפוטנציאל האדיר בנשכחות וביצירת השילובים בין הסגנון העכשווי לסגנון הוינטאג'. כמובן שלא מדובר על פריטי יד שנייה של המותגים אותם ניתן למצוא בקולקציות פרטיות משובחות, אלא על הקולקציות החדשות ששואפות את ההשראה מהדגמים שהובילו את האופנות לפני ארבעים ואפילו חמישים שנה.

על מאפייני הסגנון וינטאג' ועל הטרנדים הנוספים בעולם האופנה

סגנון וינטאג' מאופיין בגזרות קלאסיות שמאוד מחמיאות למבנה הגוף ומעניקות מראה ייחודי ברוח התקופה. מי שמחפשת את הסגנון הייחודי תבחר לשלב בין פריטי וינטאג' אייקוניים כמו תיק קלאצ' של שאנל למשל, לבין פריטים מהקולקציות החדשות. זה יוצר מראה ייחודי שמשדר סגנון אישי מאוד. שילובי המיקס אנד מאצ' הוא טרנד בפני עצמו המתקיים בהצלחה רבה לצד טרנד החזרה לאייטיז וטרנד המחזור שחדר אף הוא לתחום האופנה. טרנד המחזור מביא עימו שימוש בבדים משומשים ותפירה של בגדים חדשים מהבגדים הישנים או ממוצרי טקסטיל אחרים שאין להם שימוש וזה משתלב עם המגמות הירוקות ששולטות כיום כמעט בכל תחומי החיים. התוצאה אליה מובילים בסופו של דבר כל הטרנדים היא אופנה אורבאנית בעלת מאפיינים אקלקטיים שמאחוריהם עומדת גם מחשבה וגם רעיון שהם מעבר לחשיבה האופנתית.

חשיבה אופנתית חדשה

אחד הטרנדים הנוספים שבולטים מאוד לאחרונה קשור להעדפת בגדים נוחים על פני תכתיבי האופנה שלא תמיד מתאימים לגזרה. הטרנד הזה בא לידי ביטוי בבחירת הבדים הנושמים וביצירת גזרות אובר סייז שמאפשרות לגוף לנשום ולמי שלובש אותן להרגיש נינוחות לאורך היום. חולצות החושפות את הבטן שהשתלטו על עולם האופנה בשנה האחרונה משתלבות נהדר עם חצאיות בגזרה גבוהה וזה הופך את הטרנד הנועז יחסית למתאים גם לנשים בוגרות בעלות קימורים. אורכן של החצאיות עבר מהפך בעונות האחרונות בשל התארכות ניכרת והן מגיעות כעת מתחת לברך, דבר שמעניק למראה ניחוח וינטאג' למרות שמדובר על האופנה העכשווית. לצד כל אלה ניתן לזהות בבירור גם את טרנד המרקמים החדשים וההדפסים הנועזים אשר מביא לפשניסטות את הבגדים שעשויים מבדים מיוחדים ואת השילובים המעניינים בין ההדפסים לבין הגימורים הייחודיים שמעניקים לבגד מראה תלת מימד.

מותגים שמאמצים את טרנד הוינטאג'

טרנד הוינטאג' שהיה עד לא מזמן המאפיין העיקרי של אופנת רחוב שבעלות הטעם הייחודי אשר חיפשו דרכים מקוריות להתבלט אימצו אל ליבן, חדר לאחרונה גם לבוטיקי אופנת העלית. בקולקציה האחרונה מבית שאנל בלטו מגוון פריטים שמשדרים את ניחוח הוינטאג' וזה נכון כמעט לגבי כל קולקציה חדשה, מכיוון שהדגמים החדשים של מותג העל תמיד נשענים על הקלאסיקות שמזוהות עימו. מותגי היוקרה האחרים מציעים מעילים בגזרת SLIM שהייתה מאוד פופולארית בשנות החמישים והשישים וגם המותג פרדה לא מוותר על פריטים ברוח תקופת ילדי הפרחים ושמלות בעלות גזרות מחויטות שאפיינו את אופנת נשים בשנות הארבעים של המאה הקודמת בולטות בתצוגות של ג'יבנשי לצד צבעוניות חדשנית נועזת.

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי