מכינה לעיצוב פנים | עיצוב הבית | עיצוב פנים | מכללת ביטוי
i3 i2

טרנדים חדשים לעיצוב הבית בעזרת תאורה

תחום עיצוב הבית אינו קופא על שמריו אפילו רגע אחד: זהו תחום בו מגמות, אופנות וטרנדים משמעותיים משתנים חדשות לבקרים. בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים הבינו את חשיבותה של תאורת הבית, כחלק בלתי נפרד במשוואה העיצובית, כך שההתבוננות עליה היא הרבה יותר מעל פריט פונקציונלי בלבד. לפניכם מספר טרנדים משמעותיים בתחום התאורה שיאפשרו לכם ליישר קו עם כל מה שחדש ואופנתי בתחום.

מגוון רחב של פתרונות אפשריים

שדה המשחק של תאורה, ראוי להדגיש כבר בנקודה הזו, הוא רחב בכל קנה מידה. זה מתחיל עם סוג הנורות עצמן, שהוא הכול חוץ מקבוע. הנורה המסורתית ביותר היא נורת הלהט, אלא שהמציאות מראה שזו גם הנורה אשר מבזבזת חשמל יותר מכל. מן העבר השני של המשוואה, המילה האחרונה כיום בתחום היא נורת הלד, המאופיינת באורח חיים גבוה במיוחד ובחיסכון ניכר בצריכת החשמל, כאשר פתרון מומלץ אחר הוא נורות פלורסנט. ואגב, מגמה משמעותית כיום היא שילוב הנורות, בעיקר נורות לד, בפריטים שונים, דוגמת דלתות או ראשי דוש למקלחת.
גוף התאורה עצמו, מיותר אולי לציין, עשוי להיות בכל צבע, צורה או גוון אפשריים. את העיצוב ניתן להתאים למגמה השולטת בבית: למשל, עיצובים קלאסיים בבתים בעלי עיצוב שמרני, במידה זו או אחרת, או תאורת וינטאז' היוצרת מראה מתוחכם יותר. מגמה פופולארית כיום היא בחירה של גופים הכוללים בדים, מה שיוצר עניין עיצובי של ממש. גופי תאורה עשויים לכלול גם בדי לבד, עליהם ניתן להוסיף הדפסים מכל סוג.

אווירה, פונקציונליות ומה שביניהם

כיום, נהוג להגדיר שני תפקידים עיקריים של התאורה: הראשון הוא פונקציונלי במהותו, והאחר – ליצור אווירה. הנקודה החשובה היא שבחללים רבים בבית, בעיקר חדרי השינה או הסלון, מומלץ לשלב בין אופי התאורה באמצעות מספר גופים נפרדים. את הגופים שנועדו להאיר את החדר, לדוגמא, רצוי לתלות ממרכזו, כאשר האווירה יכולה להיווצר באמצעות פריטים משלימים דוגמת גופי תאורה רצפתיים, או אפילו מנורת שולחן.

המפרט הטכני כן קובע

בעת בחירת פתרונות תאורה עבור בית נתון יש לקחת בחשבון את המאפיינים העיקריים שלו. גובה התקרה מהווה פרמטר משמעותי בתוך המשוואה, כאשר בחדרים בעלי תקרה גבוהה (מעל ל-280 ס''מ) מומלץ להעדיף גופי תאורה עוצמתיים. לעומת זאת, בחדרים נמוכים, באופן יחסי, ניתן בהחלט לשקול גופי תאורה שקועים, מה שיביא לאשליה שהחדר גדול יותר ממימדיו הרשמיים.
ככלל, בבתים קטנים רצוי להעדיף מספר גופי תאורה, שיוצרים אשליה של מרחב. אפשרויות אחרות הן הוספת פסי תאורה, שמסייעים להדגשת אורך החדרים, או גופים הצמודים לקירות – מה שמונע אווירה חשוכה, היוצרת רושם של חלל קטן.

אחת ממילות המפתח: מינימליזם

מגמה בולטת בתחום עיצוב הפנים כמכלול, בשנים האחרונות, היא הנטייה המינימליסטית – כלומר, מספר פריטים מצומצם ככל האפשר, עם שמירה על קווים ישרים ונקיים. הדבר נותן את אותותיו גם על תחום התאורה, בו רבים בוחרים בגופים חלקים, עם צבעים "שקטים" יותר. מרחיקי הלכת יכולים בהחלט לבחור בגוף תאורה "עירום" לגמרי, מה שיוצר מראה קליל במיוחד.

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי