לימודים בישראל של עיצוב גרפי | לימודי עיצוב גרפי | מכללת ביטוי
i3 i2

לימודים בישראל של עיצוב גרפי – היכן?

לימודים בישראל של עיצוב גרפי אינם כה נפוצים כמו נניח לימודי המשפטים, עם זאת ישנם מספר מכובד של מוסדות לימוד היכולים להקנות לנו הכשרה בנושא. חשוב להבין כי מוסדות הלימוד בנושא העיצוב הגרפי עוסקים לרוב בכל תחומי הקשת האמנותית ופחות בלימודים אקדמיים קלאסיים. בין המוסדות הטובים והמוכרים ביותר, ניתן למנות את בצלאל ושנקר, אשר הינם בתי הספר לאומנות הטובים ביותר בישראל ואף קנו לעצמם שם מבחינה עולמית. לצד אלו ניתן להזכיר את המכון הטכנולוגי בחולון, מכון אבני והמכללה האקדמית בעמק יזרעאל. בגדול תכנית הלימודים במוסדות השונים דומות, אך בכל אחד מהם ישנו דגש אחר ומומחיות רבה הבאה לידי ביטוי ועל כן כדאי לבצע סקר שוק קצר ולבחון מה מציעים מוסדות הלימוד השונים.

למי מתאימים לימודי עיצוב גרפי?

לימודי עיצוב גרפי משלבים מספר דיסציפלינות שונות הבאות לידי ביטוי בלימודים אלו, אין צורך להגיע עם ידע מוקדם בתחום אך לא תהיה זו הגזמה לומר כי חייבת להיות לסטודנט נטייה אומנותית מסוימת אם הוא רוצה לקצור הצלחה בלימודים. חשוב להבין כי לימודים בישראל של עיצוב גרפי מאושרים לרוב על ידי המל"ג ומכאן שהם כוללים גם תכנים תיאורטיים מסוימים אשר הסטודנטים חייבים להכיר ולהבין לפני שהם ניגשים לעסוק במקצוע. לבסוף חלק ניכר מזמן הלימוד לתואר זה מוקדש להכרת תוכנות מחשב שונות בהן מתבצעת רוב עבודת העיצוב הגרפי ועל כן כדאי שתהיה אוריינטציה מסוימת למחשב.

אילו מקצועות נפתחים לנו לאחר הלימודים?

בואו נודה על האמת רוב מי שבוחר ללמוד בישראל עושה זאת משיקולי קריירה, לימודים בישראל נועדו בראש ובראשונה להבטיח לנו עתיד מקצועי ברור והדבר אינו שונה גם כאשר מדובר בלימודי עיצוב גרפי. לכן חשוב לדעת במה נוכל לעסוק לאחר סיום התואר, המקום הראשון בו זקוקים למעצבים גרפיים הוא בתעשיית הפרסום על גווניה השונים. בתעשייה זו המעצב יכול להיות מעין קבלן ביצוע המקבל עבודת עיצוב ודואג לבצעה והוא יכול גם להיות זה שמחליט כיצד העיצוב ייראה ולעשות גם את שלב התכנון עצמו. אך מעצבים גרפים אינם מוגבלים היום רק לתעשיית הפרסום ולמעשה כמעט בכל תחום מחיינו ניתן למצוא מעצבים גרפיים, בין אם מדובר בתעשיית העיתונות הישנה, תעשיית האינטרנט החדשה ועוד ועוד תחומים בהם צריך מעצבים.

מה יתרונות הלימודים והאם יש חובה בהם?

ישנה שאלה בעולם לגבי מקצועות אמנותיים רבים האם יש צורך בלימודים אקדמיים אליהם או שניתן לעסוק בהם רק על סמך למידה עצמית. שאלה זו מתעוררת גם לגבי לימודים בישראל של תחום העיצוב הגרפי, אך נראה שדווקא כאן אין לה מקום ויש להבין כי הלימודים המסודרים מעניקים ידע רב שאותו קשה לרכוש שלא במסגרת לימודים מסודרים. אכן, יתכן ויחידי סגולה יהיו בעלי חוש שישי אל נושא העיצוב הגרפי ויוכלו לעסוק בו ללא הכשרה, אך גם הם יגלו כי הלימודים במוסד מוכר יכולים להעניק להם הרבה וללמדם דברים שלא הכירו.


המאמר מוגש בחסות אי-לימודים: הכוונה וייעוץ לימודים בישראל - http://www.elimudim.co.il/

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי