לימודי הנחיית קבוצות | אימון קבוצתי | מכללת ביטוי
i3 i2

לימודי הנחיית קבוצות

במכללת ביטוי ניתן למצוא מרכז אימון וטיפול. הטיפול נתמך בקטגורית האמנות ומאפשר טיפול יחידני, וקבוצתי. מכללת ביטוי ידועה בטריטוריית הקואצ'ינג וזאת כיוון שבמקום מועברים קורסי קואצ'ינג לאורך השנים, וכל היופי הוא שכיום המידע בתחום מתועל גם עבור אנשים המבקשים טיפול. כאמור לימודי הנחיית קבוצות הם כלי יעיל וחשוב, ובמכללת ביטוי ניתן למצוא כר פורה ללימודים בתחום. כמקום שמשתמש בלימודים אלו, רק נכון יהיה ללמוד מניסיונו על מנת שיפתחו עוד ועוד לימודי הנחיית קבוצות בתחומים השונים.

כלי האומנות

אחד הכלים החשובים שמשתמשים בו רבות במכללת ביטוי עבור אימון קבוצתי עושה שימוש בכלי האומנות על מנת להקנות קרקע פורייה לשיתוף, על מנת ליצור חיבור בין האדם לסביבה, על מנת להסיר מחסומים ומגבלות, על מנת לפתוח צוהר אל עבר שיחות נפש, על מנת לחזק את תחושת הנוחות ועל מנת ליצור מכנה משותף. המכנה המשותף הוא זה שיאפשר לזלוג אל עבר דיבור אישי, משתף וכנה, כאשר המטרה העליונה היא להוביל לעבר צמיחה אישית אשר מקבלת חיזוקים ותמיכה מהקבוצה.

בין קואצ'ינג לאימון קבוצתי

אימון קבוצתי הנו כלי רב חשיבות בכול הנוגע לטריטוריה של השיפור העצמי. אם עד כה בלימודי קואצ'ינג הטיפול עבד על בסיס של מאמן ותלמיד, הרי שכשמדובר על אימון קבוצתי, יש את היתרון של תמיכה וסולידריות, ומדובר על מסע מרתק אל עבר האמת הפנימית ועל חיזוק האני של כל אחד מהפרט, של היחיד מתוך השלם. לרוב מדובר על קבוצה שנעה בין 4 ל 8 אנשים, כאשר כל משתתף נישאר אינדיבידואלי וחותר ע"י כוח הקבוצה ולפי שיוט המדריך אל עבר השלמת היעד הפרטני.


במרכז הטיפולי של מכלל ביטוי מוצעים אימונים קבוצתיים, וזאת כיוון שלהבדיל מאימון אישי, באימונים אלו ניתן להרוויח מרשת הביטחון שהקבוצה יוצרת, ניתן לקבל חיזוקים ואת הכוח לצאת מהפינה אל האור. גם אנשים שיותר נחבאים אל הכלים סופגים את הכוח להשתתף מאנשים שיותר מרגישים בנוח, ועל כן לכוחה של הקבוצה אין מגבלות ופעם אחר פעם אנשים מגלים בה עוד ועוד יתרונות. כמובן שעל מנת שהתהליך יתניע ויצליח יש צורך בהנחיה מקצועית, וכאן נכנסים אנשי הצוות המקצועיים והמנוסים לפעולה. המנחים משלבים מדי פעם אומנות, ומשחקים עם המינונים עד להגעה אל היעד.

הנחיה קבוצתית הפכה להיות בשנים האחרונות מקצוע מבוקש ולו רק כיוון שהוא רב כוח והשפעה במגוון תחומים. ניתן להוביל קבוצות עסקיות אל עבר שיפור בהישגים, ניתן להוביל אנשים לפתור מגוון בעיות בחיים הזוגיים, האישיים ועוד. מכללת ביטוי מאפשרת מצד אחד לעבור באופן פעיל תהליכים שכאלו בקבוצות, ומצד שני מלמדת כיצד להפוך להיות מדריך, זאת כיוון שעל מנת להצליח בהנחיה, יש להתנסות בה באופן עצמאי.

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי