לימודי טיפול, טיפול באומנות, מכללת ביטוי
i3 i2

לימודי טיפול

מהו טיפול?

טיפול, או פסיכותרפיה, הוא המקצוע של הטיפול הפסיכולוגי. יש הרבה מאוד סוגים של טיפול כזה, ותפיסות שונות לגביו. באופן כללי, נועדה הפסיכותרפיה לתקן חוסר איזון נפשי, שעלול לנבוע ממשברים שעובר האדם או ממצוקות שהוא חש. התחום זכה להרבה מאוד התפתחות במאה הקודמת, בה נוספו הרבה מאוד שיטות וטכניקות טיפול חדשות שיכולות לתת מענה למצבים שונים ולמגוון רחב מאוד של בעיות.

מה דורשים לימודי טיפול

אם ברצונכם ללמוד את תחום הטיפול, עליכם לקחת בחשבון שמדובר בלימודים קשים למדי וארוכים, ובהשקעה לא קטנה של זמן ומאמץ. עם זאת, במידה ועניין הטיפול בוער בכם ואתם מאז ומתמיד אוהבים לעזור לאנשים בבעיותיהם הנפשיות- ייתכן שתחום הטיפול דווקא יכול להתאים לכם להיות עבורכם מספק מאוד.


ניתן לבחור בין מספר מסלולי לימוד של לימודי טיפול. הראשון מביניהם, והרשמי ביותר, הוא המסלול הסטנדרטי של פסיכולוגיה קלינית. במסגרת המסלול הזה, נדרשים התלמידים לעשות תואר ראשון ואז תואר שני בפסיכולוגיה, וכן לעמוד בשורה של מבחני הסמכה לא פשוטים. מי שאינו מעוניין במסלול כה ארוך, יכול גם לעבור קורס הכשרה מקצועית באחד ממקצועות הפסיכותרפיה.


ניתן ללמוד פסיכותרפיה קוגנטיבית, פסיכותפריה בשיטות שונות (למשל בגישה בודהיסטית) ועוד מגוון רחב של סוג טיפול, באמצעותם תוכלו להיות מטפלים מוסמכים בעלי תחום התמחות ספציפי. בין תוכניות הלימודים השונות יש, פעמים רבות, הרבה נושאים חופפים, אך יש גם מגוון רחב של ידע השונה ביניהם. כך נוצר המצב כיום, בו כל מטופל יכול לבחור מבין מגוון רחב של שיטות טיפוליות ולהתנסות בשיטות שונות עד שהטיפול יצליח.

מגוון רמות של מסלולים

ניתן למצוא מגוון מוסדות לימוד בארץ בהם ניתן ללמוד לימודי טיפול. המסלולים מגוונים מאוד לא רק מבחינת הנושאים הנלמדים בהם, אלא גם מבחינת אורכי הקורסים השונים, הרמה שלהם, וכמובן סוג התעודה שמקבלים בסופם. יש קורסי הכשרה שאורכם מספר חודשים בלבד, ולעומתם יש גם קורסים ארוכים יותר שיכולים להגיע לשנתיים שלוש של לימוד.


בסוף הקורסים הללו אמנם אין, כמובן, הכשרה רשמית כפסיכולוגים (והמטפלים שעברו את הקורס לא יוכלו להציג עצמם בפני הלקוחות כפסיכולוגים), אולם ניתנת תעודת הכשרה רשמית שמסמיכה את המטפל לעבוד עם מטופלים בתחום התמחותו.

מסלול נוסף הוא במכללת ביטוי הנקרא לימודי טיפול באומנות המאפשר לשלב בין טיפול ואומנות דרך התנסות מעשית ולימודים חוויתיים.

אפשרויות תעסוקה לאחר לימודי טיפול

לאחר השלמת הלימודים קיימות שלל אפשרויות תעסוקה במגוון מקומות. ניתן לעבוד במסגרת הרפואה הציבורית או הפרטית, במסגרות רפואה משלימה ועוד. מטפלים טובים במיוחד יוכלו גם להמשיך לעבוד כמטפלים עצמאיים. אפשרויות נוספות כוללות העברת קורסים וסדנאות בתחום הטיפול. מדובר, למעשה, באינספור אפשרויות תעסוקה, כיוון שמקצוע זה יישאר רלוונטי למשך כל זמן בו אנשים יצטרכו עזרה וטיפול- וכנראה שמצב זה יישאר כך תמיד.
לסיכום, אם תחום הטיפול זורם בדמכם, אתם עשויים להפיק תועלת רבה מלימוד תחום זה, שיוכל להקנות לכם סיפוק וגם הרבה אפשרויות לתעסוקה.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי