לימודי טיפול באומנות | טיפול באמנות | מכללת ביטוי
i3 i2

לימודי טיפול באומנות

לימודי טיפול באומנות ועיסוק בתחום

כשחושבים על זה לעומק, טיפול פסיכולוגי באנשים בעלי לקויות רגשיות או נפשיות מכיל סתירה פנימית מובנית. המדובר באנשים החווים קשיים רגשיים ממגוון רחב של סוגים, והדרך האחרונה עבורם לתקשר גם עם עצמם וגם עם אחרים היא באמצעות מילים ושיחות, אישיות או קבוצתיות. לעומת זאת, כשבוחנים את חייהם הפרטיים של אנשים אלה, אפשר לזהות שהם פעילים מאוד בתחומי יצירה, בעבודות יד, ולאו דווקא מתוך כוונה ליצור דבר אומנות, אלא פשוט ליצור משהו, לברוא משהו, לעסוק במשהו שמאפשר להם להתכנס בתוך עצמם, ולהוציא את אשר ליבם בצורה עקיפה אך מאוד יעילה.

לימודי טיפול באומנות

טיפול באמצעות סמלים ודימויים כתחליף למילים

תפיסה זו בדיוק, היא זו שהיוותה את הבסיס להיווצרותו של תחום טיפולי חדש המבוסס על אומנות. תחום זה מאפשר לקיים תהליך טיפולי מאוד יעיל מול אנשים בעלי קשיים רגשיים, הן בכך שהוא מאפשר למטפל לתרגם את מה שקורה בתוך נפשו של האדם, באמצעות פענוח של סמלים ודימויים במקום מילים, והן בכך שהוא מאפשר למטופל להביע את רגשותיו, זכרונותיו ותחושותיו בצורה עקיפה, באופן שהוא מכיר וקל לו, מבלי לחשוש, ובמקרים רבים גם מבלי שהוא מודע לכך שרגשותיו משתקפים מבעד ליצירת האמנות שלו.

הכשרה מקצועית בת מספר שנים

כדי לעסוק בתחום של טיפול באומנות, חייב המטפל להחזיק במעגלי ידע נרחבים הן בתחום האומנות והן בתחום הפסיכותרפיה, מעגלי ידע אותם הוא יכול לרכוש במסגרת לימודי טיפול באומנות הניתנים בפורמט של תואר ייעודי. המדובר בהכשרה מעמיקה ורצינית, שיכולה לארוך מספר שנים, ומלווה בשורה של נושאי לימוד מעשיים ועיוניים המיועדים להעניק לסטודנט את הידע התאורטי הנדרש, ואת התרגול המעשי לעבודה עם אומנות ככלי טיפולי בבני אדם.

שורה של נושאים ומעגלי ידע חשובים בלימוד המקצוע

במסגרת לימודי טיפול באומנות לומדים הסטודנטים שורה של נושאים בהתאם לשנת הלימוד, כשבשנה הראשונה עוסקים הלימודים בלימוד מבואות בתחום הפסיכותרפיה, והפן האומנותי של התחום, כמו גם לימוד יצירת שפה טיפולית באמצעות צפיה בסשן טיפולי בזמן אמת. בהמשך הדרך, מתרחבים מעגלי הידע ועוסקים בתחומים כמו טיפול באומנות לילדים, לבני נוער ולקבוצות, יצירה וביסוס של הזהות המקצועית של המטפל ולימוד אינטגרטיבי של שני התחומים המקבילים פסיכותרפיה ואומנות וכדומה. כל הלימודים מבוססים בלימוד עיוני מעמיק, המלווה בעבודה מעשית רבה ועשירה המעניקה לסטודנט את הניסיון הנדרש לו לצורך עיסוק בתחום.

הכשרה עיונית ומעשית לקראת קבלת תעודת הסמכה

במהלך הלימודים עוברים הסטודנטים הדרכות פרטניות והדרכות בקבוצות קטנות, השתתפות בסדנאות מעשיות, והתנסות בסשנים טיפוליים בזמן אמת, תחילה בין הסטודנטים ובין עצמם, ובהמשך הדרך במצבי אמת. בתום לימודי טיפול באומנות, מקבל כל סטודנט תעודת הסמכה המכשירה אותו לעסוק בתחום בין באמצעות הקמת קליניקה פרטית וטיפול עצמאי במטופלים, ובין באמצעות השתלבות במוסדות טיפוליים במגזר הציבורי או הפרטי.

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי