לימודי טיפול לאנשי מקצוע | טיפול באומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

לימודי טיפול לאנשי מקצוע

למי עשויים להתאים לימודי טיפול?

תחום הטיפול, או בלעז- הפסיכותרפיה, התפתח מאוד בשנים האחרונות. קיימות כיום הרבה מאוד גישות לטיפול במגוון בעיות. הלימודים בתחום יכולים להתאים לשתי קבוצות עיקריות של אנשים. הראשונה היא אנשים שאין להם רקע או השכלה אקדמית בתחום, ומעוניינים להפוך את תחום הטיפול לקריירה העיקרית שלהם. הם מרגישים כי זהו הייעוד שלהם, ורוצים ללמוד את התחום על בוריו כדי לעסוק בו כמקצוע.


הקבוצה השנייה היא אנשים שכבר רכשו השכלה אקדמית באחד ממקצועות הטיפול- פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית וכו'. אנשים אלה רוצים להעמיק עוד את הידע שלהם בתחום הטיפול, או לחלופין, לעבור התמחות אשר תסייע להם להתמקד בתחום ספציפי של אחד ממקצועות הפסיכותרפיה הרבים, ולהפוך למטפלים בתחום זה. מאמר זה יתמקד בהשלמת לימודי התרפיה דווקא לאנשים אלה, שיש להם כבר רקע במקצוע טיפולי ומעוניינים בכל זאת להמשיך וללמוד את לימודי הטיפול.

לימודי טיפול כהשלמות והשתלמויות לאנשי מקצוע

אמנם התכניות ללימודי הטיפול לאו דווקא נותנות את הרישיון הרשמי לעסוק במקצועות הטיפול, אך הן בהחלט יכולות להיות כלי מצויין לשם העמקת הידע בתחומים הטיפוליים. ייתכן מאוד שבעתיד הלא רחוק, יהוו לימודים אלה גם חלק מלימודי החובה שבעטיים ניתן הרישיון לעסוק כמטפלים. כיום אמנם אין הדבר מתקיים, ובכל זאת מומלץ מאוד לכל מי שעוסק במקצוע טיפולי לעבור השתלמות והשלמת ידע בתחום הפסיכותרפיה.

ניתן למצוא לימודי פסיכותרפיה שמתמקדים בלימודי היסוד. תוכניות אלה נותנות בסיס מאוד רחב של טכניקות ותיאוריות בתחום הטיפול ומאפשרות לאיש המקצוע להיפתח אל כיוונים חדשים ועדכניים אשר יכולים לסייע לו רבות בעבודתו הטיפולית היום יומית.


מעבר לתוכניות הכללית, קיימות גם הרבה מאוד תוכניות של לימודי טיפול אשר מתמקדות בגישות טיפוליות מסוימות. תוכניות אלו מופעלות לעיתים על ידי מוסדות הלימוד השונים, ולעיתים באופן פרטי על ידי אנשי מקצוע. תוכניות אלה יכולות לתת בסיס ידע רחב על השיטה הטיפולית הספציפית, בתוספת התנסות מעשית אשר מכשירה את המטפל באופן מלא לעבוד לפי השיטה.

הסבת הקריירה לתחום טיפול ספציפי

הלימודים יכולים לסייע למי שמעוניין בכך להסב את הקריירה שלו לתחום ספציפי של טיפול. רבות מהתוכניות של לימודי טיפול מקנות בסופן תעודה, אשר מהווה רישיון רשמי עבור המטפל לעבוד בתחום הטיפול אותו למד. במסגרת זאת, ניתן ללמוד הרבה מאוד סוגים מעניינים של פסיכותרפיה.


ניתן, למשל, ללמוד טיפול באומנות- לימודים אשר משלבים טכניקות מתחום הפסיכותרפיה עם טכניקה מתחום האומנות, על מנת לאפשר תקשורת לא מילולית עם המטופל ולהפעיל את היצירתיות שלו. שיטות אחרות וחדשניות כוללות תרפיה בבישול, תרפיה באמצעות בעלי חיים ועוד מגוון תחומים של טיפול וגישות טיפוליות שונות. בסוף הקורס ניתן להמשיך בעבודה השוטפת כמטפל, ולשלב בה גם את השיטות החדשות שנלמדו.

יצירה כתוצאה מלימודי טיפול באומנות במכללת ביטוי:

לימודי טיפול

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי