תקשורת חזותית | עיצוב גרפי | קורס גרפיקה ממוחשבת | מכללת ביטוי
i3 i2

לימודי עיצוב גרפי במסגרת מגמה רב תחומית

לימודי תקשורת חזותית - גרפיקה ממוחשבת

30 נקודות זכות אקדמיות לתואר ראשון במדעי הרוח,
1 תעודת אמן מעצב מוסמך עם התמחות : עיצוב פנים ,אמנות ,עיצוב גרפי ועיצוב אופנה.
1 מסלול לימודים המוביל אתכם אל המחר...

פרטים נוספים במחלקה לתקשורת חזותית במסגרת מגמה רב תחומית

מגמת עיצוב גרפי איכותית (או בשמו השני גרפיקה ממוחשבת) וייחודית במכללת ביטוי. במחלקה עוברים מסרים, רעיונות, תחושות ומידע באמצעות צורה. מטרתנו להיות מקוריים ומפתיעים וחושבים מחוץ למסגרת. ניצור אצל הסטודנטים שפה ייחודית העושה שימוש בחומר, צבע, תנועה, צליל, אות ודימוי. הלימודים במחלקה מושתתים על לימודי ליבה- יסודות העיצוב והתקשורת החזותית. נושאים שהם הבסיס של מקצוע התקשורת החזותית כמו גם: עיצוב גרפי וטיפוגרפי, עיצוב אינטראקטיבי, איור, עיצוב לפרסום או אמנות רב תחומית. בלימודיהם במחלקה מתנסים הסטודנטים בטכניקות מסורתיות לצד עשייה בקדמת הטכנולוגיה. הקשר שבין היד הרושמת, הנוגעת בחומר, והממשק העתידני הטכנולוגי, הוא אחד מעקרונות היסוד של המחלקה.


ראש המחלקה:
כפיר ממן בעל תואר ראשון במחלקה לתקשורת חזותית B.Design 'בצלאל'. בעל תעודת הוראה. ארט-דירקטור ומרצה בכיר. מנהל "סטודיו ביטוי"- בית לעיצוב גרפי.

גרפיקה ממוחשבת

קורסים:
רישום / איור /ציור /קומיקס טיפוגרפיה חשיבה יצירתית, גרפיקה ממוחשבת להעברת מסר צילום ועריכת וידאו תוכנות גרפיות: אילוסטרייטור, פוטושופ, אינדיזיין, עיצוב אינטראקטיבי פרסום שיווק מיתוג דפוס הנחיה לפרויקט גמר והכנת תיק עבודות

יסודות רישום והציור התבוננות, פיתוח חוש לפרופורציות, קומפוזיציה, ניצול נכון של הכלי )עפרון, נייר). תרגול רישום וציור טבע–דומם, רישום וציור ומודל ציור בצבעי שמן, אקריליק, גועש, בוץ, גירים ועוד.

קורס גרפיקה


יסודות הטיפוגרפיה תחילתו תרגול ידני לקבלת תחושה של מבנה אות עברית ולועזית. המשכו כולל טיפול במילה, במשפט, בשורה ובגוש טקסט. במהלך הקורס ייעשה שימוש במחשב כאמצעי לעיצוב טיפוגרפי.
אילוסטרייטור: מבוא כללי על התוכנה ומושגי יסוד, יצירת אלמנטים גראפיים בסיסיים ושילוב צורות, בניית מסלולים ופעולות שינוי, עריכת צבע בתוכנה: הגדרות מילוי וקו, עריכה וסידור מלל בסיסי, חלון השכבות, מושגי יסוד בדפוס וחלון ההדפסה.
פוטושופ: מבוא ומושגי יסוד ועריכת תמונה, הכרת ממשק העבודה הכולל חלונות, תפריטים, תיבות כלים. לימוד הפקודות הבסיסיות, כלי הציור והעריכה, עבודה בשכבות עריכה בסיסית של צבע בתמונה, מלל ואפקטים על מלל, ריטוש תמונה, שימוש בפילטרים ותהליך הסריקה אל המחשב.
עיצוב טיפוגרפי עניינו של הקורס ארגון ועיצוב מידע כתוב, בו יושם דגש על עיצוב טיפוגרפי בשירות התוכן. עיצוב כאמצעי להקלה על הקורא בהבנת הנקרא ובהתמצאות בחומר, אפיון חזותי של התוכן שמטרתו הבלטת אופי הכתוב, תכנון גריד, קבלת החלטות טיפוגרפיות הנובעות מתוכן, ומתן פירוש עיצובי הנובע מכך. עוד יתורגלו בקורס עבודה על בחירת סוג אותיות, גדלים, ריווח נכון בין אותיות, מילים ושורות, קביעת רוחב טורים ובחירת מרכיבים טיפוגרפיים המשרתים מטרות מוגדרות. במסגרת הקורס יעוצבו דברי דפוס בסיסיים כגון ניירות הזמנות, עלונים ומתווים לחוברות או לספרים.

קורס גרפיקה ממוחשבת

שפת האיור קורס להקניית יסודות האיור. בסמסטר הראשון תתורגל עבודה במגוון כלים וטכניקות כבסיס לאפיון צורני של תוכן. בסמסטר השני תילמד מסגרת עבודה איורית כאמצעי להעברת מסרים בנפרד ו/או בצמוד לתוכן כתוב, מתן פירוש נוסף ואחר לטקסט באמצעות איור.
אינטראקטיב- עיצוב אתרים, אינטראקטיב מתקדמים, עיצוב ממשק קורס גרפיקה ממוחשבת המבוא יספק תשתית ובסיס ללימודי אינטראקטיבי. בקורס נכיר את הרקע והמגמות השונות הקשורות בהתפתחות המדיום ואת התפקידים השונים שיש למעצב במרחב האינטראקטיבי. בקורס נרכוש מיומנויות אפיון, תכנון וכמובן יסודות לעיצוב ממשקים וחוויות אינטראקטיביות. נכיר ונחקור טכנולוגיות וממשקים בעלי משמעות וחשיבות, במיוחד בהקשר של ממשקים ופלטפורמות ניידות. מטרת קורס Flash היא להכשיר את התלמיד לשימוש מלא בהיבטים השונים של תוכנת פלאש, כגון יצירת סרטון וידאו, שימוש באנימציה וקטורית, הקניית ידע ומיומנויות בתחום העיצוב הגרפי באמצעות תוכנת Flash, ויישומם במדיה האינטרנטית, בווידאו, בטלוויזיה ובאנימציה. הקורס מתמקד בלימוד הדימוי החזותי בתנועה ובטיפול בזמן בהקשר של תנועה.

לימודי תקשורת חזותית

יסודות עיצוב לפרסום רעיון גאוני. זה הבסיס והיסוד של כל עשייה פרסומית מוצלחת. קורס לפיתוח חשיבה ועשייה קריאטיבית שמטרתו להקנות התנסות בתהליך היצירה בעולם הפרסום. הקורס יתמקד בתהליך של חשיבה רעיונאית ופיתוח קונספטים מקוריים שמתקשרים ונוגעים בצרכן במסגרת העולם השיווקי. הסטודנטים ייחשפו בפעם הראשונה למושגים מעולם הפרסום כגון אסטרטגיה, בריף, מדיה, קהל מטרה ועוד. הסטודנטים ילמדו על הממשקים השונים שיש למעצב בעולם הפרסום ויתרגלו את הכלים של ענף זה.
צילום ועריכת צילום הקורס יעסוק ביצירת משמעות, שפה והעברת מסר על ידי שימוש בתמונה נעה Moving image. כדי להגיע מרעיון ועד לרצף תמונות על ציר הזמן, נתחיל משלב התכנון הכולל תסריט, references , סטורי בורד, תכנון יום הצילום והצילומים עצמם, נעבור דרך עריכת האוף–ליין, וניגע באפשרויות השונות שקיימות ב– post production . הדגש בקורס איננו טכני . נעסוק אמנם בטכנולוגיה של הצילום והתאורה, אולם מירב תשומת הלב תופנה למקום בו אנו, כיוצרי אימגים, מחוייבים להעברת מסר וחוויה באמצעות השפה והסגנון החזותי של הפריים

קורס גרפיקה ממוחשבת.

יסודות הצילום והווידאו הכרת תחומי הצילום והווידאו, היכרות עם המערך המורכב של מדיומים אלה, וניסיון להבין את המשמעויות הרעיוניות והטכנולוגיות שלהם. הקורס יגע בסוגיות אמנותיות, תרבותיות, פוליטיות ופסיכולוגיות ובקשרי הגומלין של אמנות הצילום והווידאו עם התרבות החזותית העכשווית, הזיקה למדיה דיגיטאלית, אסטרטגיות של ניכוס, שיכפול, אתיקה ומקומם כאמצעי הבעה מהותיים בתקשורת החזותית. במסגרת הקורס, ירכשו הסטודנטים מיומנויות צילום בסיסיות, לצד יכולת התבוננות, ניתוח וביקורת של עבודות התלמידים בכיתה.
יסודות המחשב אינדיזיין : היא תוכנת עימוד מתקדמת המאפשרת ליצור מוצרים המכילים שילוב של מלל עם צורות ותמונות, כגון: מודעות, עלונים, חוברות, קטלוגים ואפילו מגזינים, ספרים ועיתונים. אינדיזיין מציעה למשתמש מנשק נוח וידידותי, הדומה להפליא לזה של תוכנת פוטושופ. בנוסף, אינדיזיין מציעה פתרון ייחודי בדמותם של חלונות צפים הנשלפים כמו מגירות, מצדי המסך.

קורס גרפיקה

מיתוג כיצד מתרגמים מושגים מופשטים כחזון , יעדים וערכים של מותג למערכת של אובייקטים תקשורתיים המבטאים זהות? כיצד יוצרים "אישיות" מותגית למוצר, לשרות או לארגון? כיצד גורמים לאישיות הזאת לבלוט על פני מותגים מתחרים? אל כל אלה נתייחס בקורס אשר בו יבחנו אופני הפעולה של המעצב העומד מול משימת מיתוג. בקורס נבחן באופן מעשי, את היחס שבין קונטקסט השוק שבו מתקיים המותג לבין עמדתו הייחודית של המעצב המבטא אותו ומכאן גם את הקשר שבין מתודולוגיות מיתוג מובנות ותפיסות שיווק, לבין תהליכי יצירה אשר בהם טמון הגרעין לבידול אפקטיבי של המותג בשוק רווי מותגים.
דפוס יסודות והבאה לדפוס. סגירת קבצים באופן הנכון. השוואה בין פרמטרים שונים לסגירות שונות של תוכנות גרפיות. סיור מודרך בבית דפוס. הכרות עם טכניקות ההדפס השונות: תחריט, הדפס משי , חיתוך עץ ומונוטייפ. נלמד את עקרונות ההדפסה.

גרפיקה ממוחשבת

פרויקט גמר + הכנה לתיק עבודות פרויקט הגמר הינה עבודת סוף שנה אישית של כל סטודנט שבו הוא מציג אצת היכולות הטכניות והקונספטואליות שלו. תיק עבודות או בניית פורטפוליו מקצועי הכרחי למעצבים הרוצים להציג את עבודתם בפני אנשים או לקוחות פוטנציאליים, מעצבים צריכים להפנים כי תיק עבודתם הוא המפתח ללימודי עיצוב גרפי.
בסיום הלימודים מוענקת תעודת מעצב גרפי ותואר .B.A רב תחומי במדעי הרוח.

 

לדף המכללה באוניברסיטה הפתוחה

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי