לימודי ריפוי בעיסוק | טיפול באומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

לימודי ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק הוא תחום טיפולי המצוי במעגל התמיכה של הרפואה הקונבנציונלית ומיועד לסייע לאנשים בעלי לקויות נפשיות או פיזיות למקסם את היכולות האישיות שלהם להתמודדות עם החיים, ואת יכולות התפקוד העצמי שלהם בחיי היום יום. לקויות אלה יכולות לנבוע מפגם מולד, והן יכולות לנבוע גם מטראומה נפשית או פיזית שחווה המטופל במהלך חייו, תאונה, פציעה, בעיות התפתחויות, זקנה וכדומה. בכל אחד מן המקרים האלה, עלול המטופל לחוות פגיעה משמעותית, בין פיזית ובין מנטאלית, ביכולת התפקוד העצמי, ובדיוק במצבים אלה יכול ריפוי בעיסוק להחזיר את המטופל אל התלם, בתוך מסגרת המגבלות הפיזיות והנפשיות להן הוא נתון.

הבעה עצמית באמצעות יצירה

התחום של ריפוי בעיסוק דומה במובנים רבים לתחום של טיפול באומנות, כששתי הפרקטיקות מיועדות לעשות שימוש בטכניקות נפשיות, מנטאליות ופסיכולוגיות כדי להעניק למטופל את הטיפול הדרוש לו. פרקטיקות אלה נבדלות מטיפול פסיכולוגי קונבנציונלי בכך שהן עושות שימוש בטכניקות טיפול שהן אינן וורבליות. אנשים רבים, בעלי פגיעה נפשית או פיזית, מוצאים את הערוץ הוורבלי כערוץ שבו קשה להם לבטא את עצמם, או להפנים את הנאמר להם, בעוד שציור, פיסול וטכניקות נוספות הנכללות בתחום של טיפול באומנות, מאפשרות להם להציף רגשות, זכרונות ומחשבות בצורה קלה וחופשית, ובמקביל מאפשרות למטפל להעניק את הטיפול בצורה עקיפה ומשתמעת, ברמת יעילות גבוהה.

לימודי ריפוי בעיסוק

הכשרה ורכישת מיומנויות טיפול במסגרת מוסמכת

העיסוק בתחום של ריפוי בעיסוק דורש הכשרה מתאימה אותה ניתן לרכוש במסגרת לימודי ריפוי בעיסוק המוצעים על ידי מוסדות לימוד ייעודיים ומוסמכים בתחום זה. במסגרת לימודי ריפוי בעיסוק, לומדים הסטודנטים את כל התאוריות, טכניקות הטיפול והיישומים הפרקטיים בתחום של ריפוי בעיסוק ובתחום של טיפול באומנות. במהלך הלימודים מתנסים הסטודנטים בטיפול בחבריהם ללימודים, ובהמשך הדרך מתנסים גם על מטופלים אמיתיים בזמן אמת. לימודים אלה הם למעשה הדרך היחידה והטובה ביותר לרכישת כל הידע והמיומנויות הנדרשות לעיסוק בתחום, ובתום הלימודים, בנוסף לתעודת הסמכה, מקבל כל סטודנט את ארגז הכלים המושלם איתו יוכל לצאת אל השוק ולהתחיל להעניק טיפול לכל אדם הזקוק לו, הן במסגרות פרטיות והן במסגרות ציבוריות.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי