לימודי אמנות | טיפול באומנות | תרפיה באומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

לימודי תולדות האמנות

לימודי תולדות האמנות ותחומים משיקים

אמנות מתקשרת אצלנו כמובן ליצירה, אבל לא כל לימודי אמנות עוסקים בלימודי יצירה. אנשים רבים הפונים לתחום של לימודי תולדות האמנות, עושים זאת מאהבתם לאמנות של אחרים, של יוצרים גדולים, ומרצונם לבסס את חייהם סביב נושא זה כמקצוע. במסגרת היישום הפרקטי של לימודים אלה, יכולים הבוגרים להשתלב כמנהלים או כאוצרים במוסדות אמנות כמו מוזיאונים, גלריות או אפילו אספנים פרטיים המנהלים אוסף עצמאי. בוגרי לימודים אלה יכולים לעסוק בעוד מגוון רחב של תחומים המשיקים לעולם האומנות כמו למשל טיפול באומנות, תרפיה באומנות וכדומה, וכן לעסוק במחקר בתחום האומנות.

ההיסטוריה של האמנות

תולדות האמנות הוא תחום השייך למדעי הרוח, ובמסגרת מסלול הלימודים, נלמדים מגוון רחב של תחומי אמנות כדוגמת אדריכלות, ציור, פיסול, איור, עיצוב, וידאו ארט, צילום, גרפיקה וכדומה. סביב תחומים אלה נלמדים קורות האמנות לאורך ההיסטוריה, החל מהעת העתיקה, ימי הביניים, הרנסנס, הבארוק, ואמנות האיסלאם, וכלה באמנות מודרנית ועכשווית בארץ ובעולם. במהלך הלימודים, לומדים הסטודנטים שיטות מחקר בעולם האמנות, ונחשפים לעבודת האמן בזמן אמת, וכן מקיימים דיונים עיוניים ומעשיים מול אמנים במסגרת כיתות אמן המתנהלות לאורך לימודי התואר.

סגל מרצים ומתרגלים בכיר ומקצועי

לימודי אמנות במסגרת זו, מועברים על ידי סגל מרצים ומתרגלים בכירים, הנחשבים למומחים בעולם האמנות, חלקם מתמחים בתחום המחקר האקדמי, בעוד אחרים פעילים בעולם האמנות לצד פעילותם האקדמית. הלימודים מיועדים להעניק לבוגרי התואר, את היכולת לנתח יצירות אמנות, להבין את משמעות הסמלים והדימויים בהם נעשה שימוש ביצירות אלו, ובהתאם לכך לפתח פעילות של מחקר, ניתוח או ניהול אמנות במסגרות פרטיות או ציבוריות.

שורה של אפשרויות תעסוקה והתפתחות בסיום התואר

בוגרי התואר יכולים להשתלב עם סיום הלימודים במגוון רחב של ערוצי פעילות סביב עולם האמנות, כשיש בידיהם ארגז כלים מושלם לניהול פעילויות אמנות, ניהול אוספים, ניהול גלריות, וכן עבודה בחירה במוזיאונים מובילים. כמו כן, יכולים בוגרי התואר ליצור התמחות ייעודית בתחום המשיק לעולם האומנות, ובהקשר זה למשל, עבודה בתחום של טיפול באומנות.

התפתחות לכיוונים משיקים וחופפים

טיפול באומנות הוא תחום בו נעשה שימוש בטכניקות של אמנות על מנת לטפל במטופלים בעלי קשיים רגשיים, לקויות נפשיות וכן לקויות פיזיות. מעגלי הידע הנרחבים שרוכשים בוגרי התואר, מאפשרים להם להתפתח מאוד בתחום של טיפול באומנות, בזכות היכולת שלהם לנתח יצירות אמנות, לקרוא סמלים ודימויים ביצירת אמנות, ולגזור מתוכם את הרגשות, התחושות והזכרונות העומדים מאחוריהם. המעבר מתחום של לימודי תולדות האמנות לעולם של טיפול באמנות הוא לא טריוויאלי ולא מתאים לכל אדם הלומד את התואר. בעוד שלימודי תואר בתחום האמנות מיועדים למקד את פעילות הבוגרים סביב האמנות כמוטיב מרכזי, הרי שטיפול באמנות הוא ענף רפואי המגיע מתחום הפסיכותרפיה, שהופך להיות מוקד הפעילות וההתפתחות של הבוגר.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי