לימודי תרפיה | תרפיה באומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

לימודי תרפיה

תרפיה היא כל תחום הטיפול. בדרך כלל, נלמדים לימודי הטיפול לאחר תואר ראשון באחד מתחומי הטיפול- פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ייעוץ חינוכי וכו'. יש אפשרות גם ללמוד במסלול המשלב את לימודי הטיפול עם תואר שני באחד מן התחומים הללו. באופן כללי, מאפשרים לימודי הטיפול להתנסות בטיפול בשיטות שונות. בסוף הלימודים, ניתנת תעודה המכשירה את הבוגר כמטפל בשיטת טיפול מסויימת אותה למד. במאמר זה ניתן סקירה של מספר מסלולים של לימודי טיפול אותם ניתן ללמוד במוסדות שונים ברחבי הארץ.

לימודי תרפיה- וידאו תרפיה

הוידאו תרפיה הוא תחום טיפול אשר עושה שימוש במלצמת הוידאו כאלמנט טיפולי. השיטה כוללת יצירת סרט המהווה סיפור חיים אישי של המטופל. בסרט ניתן לצפות, ובכך יכול המטופל להתמודד עם הבעיות שלו ולהיות יותר מודע לעצמו. הלימודים הללו כוללים גם תכנים מתחומי הטוויזיה, הקולנוע ועריכת הוידאו וגם תכנים מתחום הטיפול. הקורס מיועד למטפלים שמעוניינים להפוך את מצלמת הוידאו לאחד ממגוון הכלים בהם הם משתמשים עבור טיפול, ולכל מי שיש בו תשוקה לספר סיפורים באמצעות המצלמה.

לימודי תרפיה- תרפיה באומנות

תרפיה באומנות היא תחום טיפול אשר תופס הרבה מאוד תאוצה בשנים האחרונות הודות ליעילותו הרבה עבור טווח רחב של בעיות. שיטה זו עושה שימוש בסוגים שונים של אומנות פלסטית, כגון הציור והפיסול, ככלי טיפול שבאמצעותו ניתן לתקשר עם המטופל. באמצעות התקשורת הבלתי מילולית ניתן להוציא מן המטופל דברים שלא היה מליח לבטא במילים. הלימודים כוללים הן טכניקות של אומנות והן שיטות טיפוליות, והם מתאימים לאנשים שיש להם זיקה לאומנות וגם אוהבים מאוד את תחום הטיפול.

לימודי תרפיה- ביבליותרפיה

הביבליותרפיה היא תחום של טיפול באמצעות טקסטים ומילים כתובות. באמצעות טקסט, שהוא על פניו בדיוני ואינו קשור לבעיה באופן ישיר, ניתן ליצור קשר רגשי עמוק עם המטופל ולמצוא את שורשי הבעיה שלו. במסגרת קורס ביבליותרפיה, לומדים המון תחומים מעולם הספרות- ספרות עולם, שירה ועוד. בנוסף, ישנם תכנים על האופן לבחירת הטקסט והתאמתו אל המטופל על מנת להביא למקסימום את תוצאות הטיפול, וכיצד ניתן למנף את קריאת הטקסט לכדי הליך שיכול לסייע למטופל להתמודד עם בעיותיו.

לימודי תרפיה באמצעות מוזיקה

עוד תחום של תרפיה שניתן ללמוד הוא תרפיה המבוצעת באמצעות מוזיקה. התחום הזה מנצל את ההשפעה הרבה שיש למוזיקה על ההרגשה של אנשים ועל מצב הרוח שלהם, וממנף תכונות אלה של המוזיקה על מנת לעשות בה שימוש ככלי טיפולי. הלימודים כוללים הרבה מאוד תכנים מעולם המוזיקה, וגם תוכן בנושא שיטות טיפול. תוכנית זו יכולה להתאים לאנשים שיש להם זיקה ואהבה לתחום הטיפול, וגםמ מתעניינים בלימודי מוזיקה.


לסיכום, קיימים הרבה מאוד סוגים שונים של לימודי טיפול מקצועיים ומעניינים. כל אחד יכול לבחור תחום אחר על פי נטיות ליבו וטעמו.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי