לימודי אומנות | לימוד אמנות | מכללת ביטוי
i3 i2

לימוד אומנות

במכללת ביטוי ניתן למצוא לימודי אומנות שמתרכזים סביב תחום הפיסול, האיור, הרישום וכדומה. הלימודים מדרבנים להביע דעה וליצור יצירה מורכבת המכילה ידע רב, לצד שילוב טכניקה באופן מקצועי. במקביל ללימודי האומנות עצמם ניתן למצוא מגוון תחומים אשר משלבים את תחום האומנות ככלי עזר. כך ניתן למצוא במכללת ביטוי לימודי קאוצ'ינג העושים שימוש באומנות על מנת ליצור קרקע פורייה לשיתוף וצמיחה, לצד טיפול באומנות בתחומי ריפוי הנפש. המכנה המשותף לכל המקרים נתון לעובדה שבכולם ההליך הנו חוויתי ומעשיר והצוות הוא מקצועי ומנוסה. לבסוף לימודי אמנות מהווה כלי בלתי נפרד ממכללת ביטוי, ועל כן זה המקום להתפתח ולצמוח בתחום.

פרקטיקה לצד תיאוריה

מכלל ביטוי פורסת קשת רחבה של חומרים לצד לימודי תיאוריה, קשת רחב של טיפולים לצד שיטות יישום. כל הליך באשר הוא, (ולא משנה אם מדובר על הליך העובד עם מלווה וחונך, או על הליך אישי ומעשיר), הנו הליך שבסופו של יום הנו מלמד, מאתגר ומעניין.

שילוב

כיום ניתן למצוא גם לימודי אומנות אשר משלבים פעולה עם האוניברסיטה החדשה. מדובר על מגמת לימודי אומנות בשילוב של תואר ראשון. לימודים אלו מקנים בסוף התהליך 30 נקודות זכות אקדמיות עבור תואר ראשון במדעי הרוח. בנוסף מקבלים תעודת אמן מעצב מוסמך בעל התמחות. כך שמדובר על לימודים נחשבים המאפשרים לסטודנט לצאת החוצה עם תעודה מוכרת שפותחת דלתות, ומאפשרת ביתר קלות את דריסת הרגל בעולם שבחוץ.

נקודת פתיחה

על מנת להירשם אל נישת האומנות, אינכם צרכים להיות אמנים מהוללים, אלא רק אנשים עם כמיהה לתחום וראש יצירתי. את השאר ניתן ללמוד. בין השאר, בתחום המעשי ישנה חשיפה לפיתוח הטכניקות השונות, כך שבין היתר ניתן להתנסות ולשפר יכולות בציור, צילום, תוכנות מחשב, איור ופיסול. במקביל יש דגש גם על לימודים תיאורטיים מורחבים, וזאת על מנת להעשיר את נפש האמן, ובכך להעשיר את היצירה עם מגוון רבדים הלקוחים מהעולמות השונים.

בחירה

בסופו של יום תלמיד של מכללת ביטוי יוצא מוכן החוצה, ואף מחזיק במגוון אופציות להמשך הדרך. ראשית הוא יכול לשלב לימודים בתחום עם אימון אישי ולהשתלב במערכת הקואצ'ינג של המכללה, (שכידוע עושה שימוש בשילוב לימוד אומנות), ולחלופין ניתן להשתמש בשעות המעשיות שהושקעו בחוג על מנת להתקבל אל מסלול הלימודים של תרפיה באומנות, שגם אותה ניתן ללמוד במכלל ביטוי.

דרך צלחה

לסיכום, אומנות היא כלי נהדר, וחשוב לדעת כיצד להשתמש בו. על מנת שזה יקרה, אנו משקיעים בפיתוח, מעשירים את הנפש עם ידע ומעניקים ניסיון בטכניקות השונות. אנו כמוסד מכובד גאים במאות תלמידנו, שכיום עוסקים בתחום במרכז ההוויה הישראלית. כאשר כל אחד רשאי לבחור אם להישאר בקטגורית האמן או לעבור לנישת המטפל. פנו אלינו ונשמח לעזור לכם.

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי