לימוד תרפיה באומנות | טיפול באומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

לימוד תרפיה באומנות

 

ניסיון אישי

דווקא אדם אשר אינו בקיא בפיסול או בציור, יכול לתת דרור ליצירתיות שלו ללא מגבלות של תבניתיות מוגדרת ועל כן התהליך שהוא יעבור יהיה יותר אפקטיבי ופחות נתון למחסומים רגשיים. טיפול זה מותאם עבור ילדים (כבר מהגיל הרך), נוער ומבוגרים, כאשר לכל קבוצת גיל יש את המאפיינים הספציפיים לה. בנוסף טיפול זה יכול להיעשות אחד על אחד ובמקביל באופי של קבוצות ואף סדנאות.

לימודי תרפיה באומנות ניתן ללמוד בקורסים פרטניים ואף במסגרת של לימודי תואר ראשון ושני. אנשים אשר פונים לתחום של לימודי תרפיה באומנות לא פעם הם אנשים אשר בעצמם חוו את יתרונה של שיטה זו ועל כן לאחר שהם מאמינם בכוחה, הם מבקשים להפיץ אותה הלאה.

טיפול באומנות ככלי לתקשורת

טיפול באמנות הנו כלי מקסים אשר עוזר לתקשר עם המטופל ברמה הרגשית, במקום בו לעיתים המילים סיימו את תפקידן ואינן עוזרות, אלא ההיפך, הן מקבעות ומפריעות. לדוגמה: מצב בו אדם מתבקש לתאר הרגשה שחסמה אותו בנושא מסוים. אותו אדם עשוי להתקשות להעביר את תחושותיו למילים, אך כאשר הוא מתבקש להביע את אותה תחושה בציור, פתאום נעלמים המחסומים והציור שנבנה עשוי ליצור סדר מופתי, נאמן להרגשה וממוקד ובכך להוות צעד ראשון בתהליך ההחלמה.

סיטואציות

תרפיה באומנות יכולה להיות כלי אידאלי עבור סיטואציות רבות. כך למשל במקרים של דימוי עצמי נמוך, התמודדות עם כישלונות, הפרעות אכילה, הפרעות קשב וריכוז, הרטבה, עצירות, בעיות קיבה, דיכאון, מחלות פסיכוסומטיות, פגיעה עצמית, ביישנות, תוקפנות, מוטיזם, גמגום וכדומה. בשורה התחתונה תרפיה באומנות היא כלי נהדר עבור כל מכשול אשר עוצר ומפריע לשגרת החיים.

סקרנות חיובית

הרבה פעמיים אנשים מודעים שיש להם בעיה, אך נרתעים מטיפול כיוון שהם חוששים שהוא לא יהיה להם נעים, שהם לא יתחבר אליו או שהוא לא באמת יהיה אפקטיבי. דווקא כאשר מדובר על נישה זו, ניתן למצוא יותר ויותר אנשים אשר פונים לתרפיה באומנות בשמחה ללא פחדים כיוון שתחום האומנות קורץ להם ואף מעורר אצלם תחושת סקרנות ועל כן הם מבקשים לראות אלו יצירות הם יכולים להוציא מתחת לידיהם ומה יש ליצירות שלהם לספר להם על עצמם.

אופציות

כפי שהוזכר טיפול זה יכול להיות מועבר באופן פרטני אחד על אחד ובמקביל בקבוצה. כל אחד יכול לבחור את האופציה בה הוא מרגיש יותר טוב. כאשר בוחרים לעבור הליך זה בקבוצה זוכים ללמוד גם ממקרים של אחרים, זוכים לתמיכה קבוצתית ואף לייצר יותר עניין בתהליך. לחלופין עבודה בצורה פרטנית מאפשרת עבודה אוטנטית עם יותר דגש על הפרט. בשורה התחתונה כל אחד מוזמן לבחור את האופציה הנכונה לו וכל בחירה הירא מבורכת.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי