מאמרים - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

זהות מתגבשת בעזרת מכחול וצבע

אי אפשר לזלזל בכוחן של מילים ובכוחו של הדיבור. הרי הן מאפשרות לנו לתקשר עם היקרים לנו, להגיד מה אנחנו רוצים, לשתף במה שאנחנו חושבים וככלל להתנהל בעולם. 

קרא עוד

להפוך אהבה למקצוע – תרפיה באמנות

כאשר בחרנו את המקצוע בו אנו עוסקים כיום, עשינו זאת תוך לקיחה בחשבון של שיקולים שונים כגון: פוטנציאל השכר אשר טמון באותו המקצוע, הכישורים והיכולות שלנו, הלחצים של הסביבה (בדגש על ההורים), היוקרה והכבוד אשר טמונים באותו המקצוע ועוד.. 

קרא עוד

לקחת את הנפש לגבהים חדשים באמצעות טיפול באמנות

כשאנחנו פוגשים חברים או מכרים אשר מתעניינים בשלומינו, בדרך כלל התשובות שהם יקבלו מאתנו תהיינה בסגנון של "הכול טוב" או "לא רע", והתשובות הללו תהיינה כנות ותואמות את מה שאנחנו באמת מרגישים. 

קרא עוד

טיפול בנפש באמצעות יצירה ואמנות לשחרור חסמים מהעבר

השנים חולפות וכל אחת מהן בחובה רגעים שמחים ומאושרים לצד קשיים וימים לא פשוטים. מכיוון שהחיים שלנו רצופים באירועים מכל הסוגים, אנחנו לומדים עם השנים, להדחיק באופן כמעט באופן אוטומטי את הזיכרונות מהרגעים הקשים. אבל גם כשהזיכרונות מודחקים הם עדיין נמצאים בתוכנו. 

קרא עוד

תרפיה באמנות - נפש בריאה היא ערבון לחיים בריאים

ככל שעובר זמן כך גוברת המודעות לכך שהנפש לא פחות חשובה מאשר הגוף. נפש בריאה היא ערבון לחיים בריאים ועל כן צריך לדאוג לטפח את הנפש ולטפל בה באופן תדיר.

קרא עוד

מה הייחודיות של תרפיה באומנות?

כל אדם יודע עד כמה הלחץ בחייו שוחק ומקשה על ניהול חיים. השילוב בין הקריירה לעבודה הוא קשה ביותר ואנו נאלצים לזגזג בין אין ספור עולמות תוכן. כמובן שהלחץ מוביל למחלות ולבעיות וגורם לנו לירידה בבריאות שלנו. אנו צריכים לעשות הכול בכדי לטפל בלחץ ובכדי להתגבר על הבעיות שלנו, אך נשאלת השאלה מה ניתן לעשות כנגדו?

 

קרא עוד

תרפיה באומנות לגוף ולנפש

תרפיה באומנות הינו תחום טיפול אשר עושה שימוש בסוגי האומנות השונים על מנת להגיע, לנתח ולטפל בגוף ונפש האדם. תרפיה באומנות הינה תחום טיפול מוכר בו ניתן לעשות תואר באוניברסיטאות השונות ובו ניתן לקבל טיפול במוסדות רבים ברחבי הארץ.

 

קרא עוד

תרפיה באמנות - התמודדות עם חרדות ובעיות נפשיות

במאה 21 חלה התפתחות בהבנה שלנו בבעיות נפשיות, למדנו להכיר ולזהות סוגים שונים של בעיות, וכן לתת להם מענה. בעשורים האחרונים פותחו מספר שיטות טיפול שהוכיחו את עצמם. חלק מאותם שיטות טיפול, הם שיטות לא "רגילות".

 

קרא עוד

ריפוי באמצעות אמנות - השמיים הם הגבול

 אמנות היא מילה כללית, המתארת כל פעילות שיש בה מן היצירתיות, הפרשנות האישית, והכישרון האישי של האמן, או היוצר. מעבר לתוצאה - ריקוד, ציור, פסל וכדומה - ישנה חשיבות מכרעת לתהליך היצירה, זהו תהליך של ביטוי, של שחרור, של עיבוד בין אישי ותוך אישי, ושל ריפוי וצמיחה.

 

קרא עוד

טיפול באמנות לילדים מחוננים

הטיפול באמנות יכול להיות באמצעות ציור, צילום (פוטותרפיה), פיסול ועוד. הוא משלב תיאוריות פסיכותרפיות שונות המגיעות מתחום הפסיכולוגיה ויכול להיעשות באופן אישי (מטפל מול מטופל) או באופן קבוצתי.

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי