מאמרים, עמוד 10 | מכללת ביטוי - המכללה המובילה ללימודי אומנות
i3 i2

מאמרים

ארט תרפי ותפקודי המוח – מאת ד"ר בלה נוביצקי

המחקר על טיפולי ארט תרפי עובר בשנים האחרונות להתמקד בהיבטים הניורו – פיזיולוגים, כלומר, תהליכים של עיבוד מידע במהלך הטיפול והשפעתם על אזורים במוח האנושי. מחקרים אלה נבדלים ממחקרי העבר בתחום ארט תרפי ביכולת ובניסיון שלהם לקטלג ולפלח את סוג האוכלוסייה המתאים לתהליכי תראפיה באמנות. במילים אחרות, לאחר שהתחום ביסס עצמו והצדיק את קיומו, הוא פונה למחקר מפולח ומדעי יותר .

קרא עוד

עיצוב אופנה -בין מסורת לשינוי

עיצוב אופנה לעולם היה מראה המשקפת שינויים בחברה. מלחמת העולם הראשונה, למשל, שלחה מאות אלפי גברים לחזית והשאירה את הנשים לעבודה ותחזוקת הבית. מעבר לשינויים במעמד האישה אשר באו בעקבות המלחמה לרבות, יציאת האישה לעבודה, עצמאות ומתירנות, הדבר התבטא היטב גם בתחום עיצוב אופנה.

קרא עוד

עיצוב אופנה ומגמות חברתיות

בדיון האינסופי שבין עולם האמנות לעולם העיצוב נאמר כי יצירת האמנות היא התוצר של הדיאלוג עם הרוח ואילו העיצוב הוא תוצר של הדיאלוג עם הסביבה. גם אם לא נסכים להגדרה זו (ואנחנו לא מסכימים) יש להסכים כי עולם העיצוב שואב את רעיונותיו ממגמות סביבתיות.

קרא עוד

עיצוב גרפי – אתר אינטרנט

עיצוב גרפי באתרי אינטרנט, במהותו המקורית, הוא השילוב בין טקסט ותמונה. העיצוב מבצע תהליך של המשגה, קרי, הפיכת סמל – אות, סימן או קו, למשמעות אותה יוכל המביט לפענח בצורה הטובה, המקורית והמעניינת ביותר.

קרא עוד

טיפול באמנות – עבודה עם חימר

טיפול באמנות באמצעות חימר היא אחת הדרכים הנפוצות ביותר בזמן טיפול אך יחד עם זאת, המסר המחקרי והתיאורטי של תופעת החימר בזמן טיפול עדיין לוקה בחסר. מאמר שהתפרסם בעיתון המקצועי של תראפיה באמנות בארה"ב בשנת 2006 מנסה להתחקות אחר האיכויות המיוחדות של חימר בתהליך הטיפולי.

קרא עוד

טיפול באמנות בנושא התעללות מינית

הניסיון של טיפול בהתעללות מינית צריך להיות  חוויה בלתי מילולית. טיפול באמנות הוא, לפחות בהתחלה, ללא גישה מילולית ,מתאים לטיפול בסוג כזה של טראומה. מי שחוו טראומה נפשית עלולים להתקשות להביע את החוויה שלהם באופן ישיר או ביעילות דרך המימד המילולי.

קרא עוד

לימוד עיצוב אופנה

קרא עוד

לימודי אופנה

עולם האופנה הינו עולם מרתק. אנשים יצירתיים בעלי רצון לעצב פריטי אופנה יוכלו לפנות אל לימודי עיצוב אופנה ולקבל הכשרה בתחום.

קרא עוד

עיצוב גרפי לימודים

עיצוב גרפי לימודים, מתייחס לכמה דברים מהותיים, כאשר מטרתו היא לספק לסטודנט ידע תיאורתי אשר ישמש אותו במהלך תכנון ואפיון של עבודתו, וידע מעשי אשר ישמש את הסטודנט במהלך הפקה של הסקיצות שלו. לימודי עיצוב גרפי מספק הכשרה בתחום היעצוב הגרפי, המאפשר לבוגרים לעבוד בתחומים ומקומות שונים, לרבות משרדי פרסום, בתי סטודיו לצילום משרדי הפקות, מחלקות שיווק וכיוצא בזה

קרא עוד

מסלול עיצוב גרפי

אחד ממסלולי הלימוד הקיימים בתחום העיצוב הינו לימודי עיצוב גרפי. המעוניינים ללמוד כיצד לבטא את רעיונותיהם תוך שימוש בגרפיקה ומעוניינים לעסוק בתחום זה, יוכלו ללמוד קורס עיצוב גרפי

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

קורס נוביצקי יפתח ביום שלישי ה25/4/17

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות אוניברסיטת בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי