מאמרים, עמוד 10 | מכללת ביטוי - המכללה המובילה ללימודי אומנות
i3 i2

מאמרים

לא צריך תואר בעיצוב פנים או אדריכלות כדי להנות באירופה...!

על אף שרוב האנשים אינם בעלי תואר בעיצוב פנים או אדריכלות, עדיין מדי שנה נמשכים לאירופה אין ספור תיירים אשר באו להתפעל מנפלאות הארכיטקטורה של היבשת. אכן, אין צורך להיות בוגר לימודי עיצוב פנים ואדריכלות כדי להנות מיופיו של מבנה מסויים, ונהירת התיירים השנתית לאירופה היא אחת ההוכחות לכך.

קרא עוד

על סביבת העבודה המושלמת: לימודי עיצוב פנים בפסקה

סביבת העבודה היא גורם חשוב ליצירת פרודוקטיביות. לא רק סטודנטים במסלול לימודי עיצוב פנים מכירים את התופעה הזו, אלא סטודנטים בכלל, כמו גם עצמאיים (פרילנסרים), יזמים צעירים, ובעצם כל מי שצריך מדי יום להושיב את עצמו וללמוד או לעבוד. כאשר סביבת העבודה איננה מתאימה קיימת נטייה לאבד ריכוז, להתעצל ולא לעמוד במשימות והיעדים שהוגדרו. השורות הבאות יעזרו לכם ליצור ולבחור סביבת עבודה אפקטיבית...

קרא עוד

תרפיה באמנות – קריירה מכניסה ומספקת

תרפיה באמנות זהו מקצוע מאתגר, ובהקשר זה יש לציין כי מטפל באמנות אינו יוצר אמנות בתהליך התרפויטי, כי אם מספק מרחב טיפולי שבו הוא מאפשר לאחר ליצור אמנות. על אף מה שנאמר כאן, חשוב להבין כי מי שעוסק במקצוע של תרפיה באמנות צריך לקבל הכשרה מקיפה באמנות ולהצטייד ברקע ובידע האמנותי הפרקטי הדרוש להבנת חוויית התהליך היצירתי של האחר. ידע זה הוא הכרחי, שכן את הפרקטיקה הזו ממנפים לצורך הבנת ההבעה העצמית של המטופל.

קרא עוד

תרפיה באמנות ותיאוריות אישיות

בעת לימודי תרפיה באמנות אנו נדרשים לענות או לפחות להרהר בשאלה מהו האדם? שאלה זו אינה חדשה, היא העסיקה והטרידה את מנוחתם של אמנים, הוגים, פילוסופים ומדענים, אולם עד היום אין תשובה אחת לשאלות : מהו האדם? מה מאפיין אותו? מהי מהות האדם ואישיותו?!

קרא עוד

טיפול באומנות – ליצור את עצמנו

טיפול באומנות הוא תחום הקרוב מאוד לליבי. מאחורי ניסיון עשיר בעיצוב ואמנות, החל מלימודי תואר ראשון בבצלאל ועד ללימודי הדוקטורט שלי ב'סורבון', שבפריס, אך קורות חיי יראו כי צברתי ניסיון מעשי רב גם בעולם הטיפול באמנות: עבדתי עם נוער עבריין, עם בעלי פיגור שכלי, עם ילדים בעלי בעיות התנהגות, הדרכתי סדנאות של טיפול באומנות, שימשתי מטפלת באמנות בשרות הפסיכולוגי של ירושלים, הרצליה, תל אביב ואף גבעתיים, שימשתי מטפלת באמנות גם עבור מהגרים בשרות הייעוץ הפסיכולוגי של ה'סורבון' ועוד ועוד.

קרא עוד

טיפול באמנות -קבוצות

חלו התפתחויות רבות באופן השימוש ובשיטות טיפול באומנות כטיפול קבוצתי

קרא עוד

תרפיה באמנות - משמעות

המונח תרפיה באמנות הוטבע לראשונה בשנת 1942 על ידי האומן אדריאן היל, בכדי לתאר את עבודתו לריפוי חולי שחפת בסנטוריום של המלך אדוארד השביעי בסאסקס. היל גילה שהציור, אין הוא מהווה רק דרך להעברת הזמן של החולים, אלא גם כדרך אפקטיבית להבעת החרדה והטראומה שחולים אלו חווים.

קרא עוד

תרפיה באמנות - היסטוריה ומחקר

ארט תראפי הוא תחום היברידי הלקוח משני תחומים עתיקים ונפרדים – אמנות ופסיכולוגיה. בנוסף, חשוב לזכור כי המושג ארט תראפי נחשב כמקצועי ועומד בפני עצמו רק משנות הארבעים של המאה הקודמת.

קרא עוד

הגבולות בטיפול - טיפול באמנות

השבוע, במסגרת לימודי תרפיה באומנות, הנושא שעלה רבות, למעשה בכל הקורסים, הינו נושא הגבולות בטיפול. למעשה, אין זה מקרי. בעקבות השיחה על הנושא בשיעור הראשון, אנו הרגשנו צורך לדון בכך עם יתר המנחים, ולשמוע את דעתם. שוחחנו רבות על הסוגיה: האם תרפיה באומנות הינה תחום בו יש להתייחס לגבול כאל חוק בל יעבור, שמהווה חלק מהסטינג ומההסכם הטיפולי, ואין לחרוג ממנו בשום פנים ואופן?

קרא עוד

טיפול באמנות כטיפול פסיכולוגי

טיפול באומנות הינו טיפול פסיכולוגי המשלב אומנויות ובכך יתרונו. במקרים רבים, קשה מאוד או מכאיב מידיי לתאר קונפליקטים מסוימים, רגשות או טראומות מהעבר. לפעמים קשה למצוא את המילים המתאימות לשם כך. יתכן כי מדובר בתחושות פנימיות לא נעימות, מועקה שלא יודעים באופן וודאי מה מקורה, תחושה של קושי רב, של חוסר חיוניות, של פחד, של חוסר מיקוד, או תערובת של רגשות מבולבלים שהופכים את ההבעה למורכבת מאוד

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי