מאמרים, עמוד 10 | מכללת ביטוי - המכללה המובילה ללימודי אומנות
i3 i2

מאמרים

לימודי תעודה עיצוב פנים

עבור מי שמעוניין לפנות אל לימודי עיצוב פנים, להרחיב את הידע שלו ולפתוח לעצמו דלתות בשוק העבודה בתחום עיצוב הפנים, עומדות כמה אפשרויות הכשרה אשר המאפשרות לו לקבל את הנסיון ולרכוש את הידע הרלוונטי שיאפשר לו להגיע לתוצאות בעבודתו.

קרא עוד

לימודי עיצוב פנים: אומנות מול אמנות

לאמנות יש שם לא טוב בזמן האחרון, נניח, בשישים השנים האחרונות. המלכה הבלתי מעורערת של האסתטיקה, משאת נפשו של האדם הקלאסי, הביטוי החריף ביותר לרנסנס והדרך הטובה ביותר להגשמה עצמית מלאה הפכה להיות, איך אומרים, סחורה, מטבע עובר לסוחר.

קרא עוד

לא צריך תואר בעיצוב פנים או אדריכלות כדי להנות באירופה...!

על אף שרוב האנשים אינם בעלי תואר בעיצוב פנים או אדריכלות, עדיין מדי שנה נמשכים לאירופה אין ספור תיירים אשר באו להתפעל מנפלאות הארכיטקטורה של היבשת. אכן, אין צורך להיות בוגר לימודי עיצוב פנים ואדריכלות כדי להנות מיופיו של מבנה מסויים, ונהירת התיירים השנתית לאירופה היא אחת ההוכחות לכך.

קרא עוד

על סביבת העבודה המושלמת: לימודי עיצוב פנים בפסקה

סביבת העבודה היא גורם חשוב ליצירת פרודוקטיביות. לא רק סטודנטים במסלול לימודי עיצוב פנים מכירים את התופעה הזו, אלא סטודנטים בכלל, כמו גם עצמאיים (פרילנסרים), יזמים צעירים, ובעצם כל מי שצריך מדי יום להושיב את עצמו וללמוד או לעבוד. כאשר סביבת העבודה איננה מתאימה קיימת נטייה לאבד ריכוז, להתעצל ולא לעמוד במשימות והיעדים שהוגדרו. השורות הבאות יעזרו לכם ליצור ולבחור סביבת עבודה אפקטיבית...

קרא עוד

תרפיה באמנות – קריירה מכניסה ומספקת

תרפיה באמנות זהו מקצוע מאתגר, ובהקשר זה יש לציין כי מטפל באמנות אינו יוצר אמנות בתהליך התרפויטי, כי אם מספק מרחב טיפולי שבו הוא מאפשר לאחר ליצור אמנות. על אף מה שנאמר כאן, חשוב להבין כי מי שעוסק במקצוע של תרפיה באמנות צריך לקבל הכשרה מקיפה באמנות ולהצטייד ברקע ובידע האמנותי הפרקטי הדרוש להבנת חוויית התהליך היצירתי של האחר. ידע זה הוא הכרחי, שכן את הפרקטיקה הזו ממנפים לצורך הבנת ההבעה העצמית של המטופל.

קרא עוד

תרפיה באמנות ותיאוריות אישיות

בעת לימודי תרפיה באמנות אנו נדרשים לענות או לפחות להרהר בשאלה מהו האדם? שאלה זו אינה חדשה, היא העסיקה והטרידה את מנוחתם של אמנים, הוגים, פילוסופים ומדענים, אולם עד היום אין תשובה אחת לשאלות : מהו האדם? מה מאפיין אותו? מהי מהות האדם ואישיותו?!

קרא עוד

טיפול באומנות – ליצור את עצמנו

טיפול באומנות הוא תחום הקרוב מאוד לליבי. מאחורי ניסיון עשיר בעיצוב ואמנות, החל מלימודי תואר ראשון בבצלאל ועד ללימודי הדוקטורט שלי ב'סורבון', שבפריס, אך קורות חיי יראו כי צברתי ניסיון מעשי רב גם בעולם הטיפול באמנות: עבדתי עם נוער עבריין, עם בעלי פיגור שכלי, עם ילדים בעלי בעיות התנהגות, הדרכתי סדנאות של טיפול באומנות, שימשתי מטפלת באמנות בשרות הפסיכולוגי של ירושלים, הרצליה, תל אביב ואף גבעתיים, שימשתי מטפלת באמנות גם עבור מהגרים בשרות הייעוץ הפסיכולוגי של ה'סורבון' ועוד ועוד.

קרא עוד

טיפול באמנות -קבוצות

חלו התפתחויות רבות באופן השימוש ובשיטות טיפול באומנות כטיפול קבוצתי

קרא עוד

תרפיה באמנות - משמעות

המונח תרפיה באמנות הוטבע לראשונה בשנת 1942 על ידי האומן אדריאן היל, בכדי לתאר את עבודתו לריפוי חולי שחפת בסנטוריום של המלך אדוארד השביעי בסאסקס. היל גילה שהציור, אין הוא מהווה רק דרך להעברת הזמן של החולים, אלא גם כדרך אפקטיבית להבעת החרדה והטראומה שחולים אלו חווים.

קרא עוד

תרפיה באמנות - היסטוריה ומחקר

ארט תראפי הוא תחום היברידי הלקוח משני תחומים עתיקים ונפרדים – אמנות ופסיכולוגיה. בנוסף, חשוב לזכור כי המושג ארט תראפי נחשב כמקצועי ועומד בפני עצמו רק משנות הארבעים של המאה הקודמת.

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי