מאמרים עמוד שני - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

מה הייחודיות של תרפיה באומנות?

כל אדם יודע עד כמה הלחץ בחייו שוחק ומקשה על ניהול חיים. השילוב בין הקריירה לעבודה הוא קשה ביותר ואנו נאלצים לזגזג בין אין ספור עולמות תוכן. כמובן שהלחץ מוביל למחלות ולבעיות וגורם לנו לירידה בבריאות שלנו. אנו צריכים לעשות הכול בכדי לטפל בלחץ ובכדי להתגבר על הבעיות שלנו, אך נשאלת השאלה מה ניתן לעשות כנגדו?

 

קרא עוד

תרפיה באומנות לגוף ולנפש

תרפיה באומנות הינו תחום טיפול אשר עושה שימוש בסוגי האומנות השונים על מנת להגיע, לנתח ולטפל בגוף ונפש האדם. תרפיה באומנות הינה תחום טיפול מוכר בו ניתן לעשות תואר באוניברסיטאות השונות ובו ניתן לקבל טיפול במוסדות רבים ברחבי הארץ.

 

קרא עוד

תרפיה באמנות - התמודדות עם חרדות ובעיות נפשיות

במאה 21 חלה התפתחות בהבנה שלנו בבעיות נפשיות, למדנו להכיר ולזהות סוגים שונים של בעיות, וכן לתת להם מענה. בעשורים האחרונים פותחו מספר שיטות טיפול שהוכיחו את עצמם. חלק מאותם שיטות טיפול, הם שיטות לא "רגילות".

 

קרא עוד

ריפוי באמצעות אמנות - השמיים הם הגבול

 אמנות היא מילה כללית, המתארת כל פעילות שיש בה מן היצירתיות, הפרשנות האישית, והכישרון האישי של האמן, או היוצר. מעבר לתוצאה - ריקוד, ציור, פסל וכדומה - ישנה חשיבות מכרעת לתהליך היצירה, זהו תהליך של ביטוי, של שחרור, של עיבוד בין אישי ותוך אישי, ושל ריפוי וצמיחה.

 

קרא עוד

טיפול באמנות לילדים מחוננים

הטיפול באמנות יכול להיות באמצעות ציור, צילום (פוטותרפיה), פיסול ועוד. הוא משלב תיאוריות פסיכותרפיות שונות המגיעות מתחום הפסיכולוגיה ויכול להיעשות באופן אישי (מטפל מול מטופל) או באופן קבוצתי.

קרא עוד

קשת של צורות צבעים ורעיונות - התרפיה שבאמנות

קשת של צורות צבעים ורעיונות - התרפיה שבאמנות

ישנו קשר ישיר בין אמנות לבין תרפיה והאפשרות לטפל במגוון רב של בעיות אישיות הקשורות לבריאות הנפש, הנובעות מקשיים שונים אשר חווים ילדים ומבוגרים כאחד. 

קרא עוד

להצליח לנגוע בנקודות משמעותיות וללמוד לשחרר אותן באמצעות האומנות

לכל אדם בוגר ישנם מטענים אותם הוא נושא איתו לאורך כל חייו. אלה יכולות להיות חוויות נעימות מהילדות, זיכרונות ממערכות יחסים שהיו קיימות בעבר, מטענים רגשיים בשל אירועים שקרו, אבל נדחקו מתחת לשכבות ההגנה של תת המודע

קרא עוד

תרפיה באומנות – הלימודים והפרקטיקה

תרפיה באומנות היא שיטת טיפול שנועדה לטפל במגוון רחב מאוד של מצבים בצורה ידידותית, יעילה ונעימה שכולנו נחשפים עליה כבר מגיל צעיר. הרי אין אדם שלא נחשף לאומנות כלשהי במהלך חייו,

קרא עוד

להצליח לנגוע בנקודות משמעותיות באמצעות האומנות

לכל אדם בוגר ישנם מטענים אותם הוא נושא איתו לאורך כל חייו. אלה יכולות להיות חוויות נעימות מהילדות, זיכרונות ממערכות יחסים שהיו קיימות בעבר

קרא עוד

כוחה של האומנות בעידן טכנולוגי

במשך אלפי שנים שימשה האומנות ככלי להבעת רגשות, לצרכי תקשור ולריפוי. בעידן הטכנולוגי של היום, נדמה לעתים כי

האומנות נדחקה לאחור, ילדים ומבוגרים כאחד מעדיפים לבלות שעות ארוכות מול המסכים השונים של הסמארטפון

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי