מאמרים עמוד שלישי - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

מה זה תרפיה באומנות?

תרפיה באומנות?
החיים מלאים באתגרים ובקשיים רבים איתם כל אחד מאתנו צריך ללמוד להתמודד. פעמים רבות
יכול להיות לנו לא פשוט להתמודד עם הקושי האישי שלנו ובמקרה זה כדאי לנו לבקש עזרה
מקצועית. עזרה מקצועית יכולה לכלול טווח שלם של טיפולים פסיכולוגים מאסכולות שונות. אחד
מסוגי הטיפול האיכותיים ביותר שהפופולאריות שלהם בשנים האחרונות נמצאת בעלייה מתמדת זה
תרפיה באמנות.

קרא עוד

לימודי אמנות – לגלות את מסתורי הנפש דרך הבעה ויצירה

ישנן פעמים רבות בחיים בהן מילים כבר אינן מספיקות כדי לבטא את מה שעובר עלינו מבחינה גופנית או נפשית. במצבים כאלו אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתוסכלים, בלי יכולת לבטא את שעובר עלינו כדי להשלים אתו ולעבור הלאה. למרבה השמחה, ישנן דרכים אחרות לביטוי עצמי שאינן דורשות שימוש במילים, אלא מאפשרות לנו להביע את מה שעל ליבנו בדרכים יצירתיות.

קרא עוד

אימון משפחתי - כל הדרכים עד לניהול עסק משפחתי משגשג

הקמת עסק המאפשר את שילוב המשפחה מביא לידי ביטוי את הכשרון, היכולת וגם את האפשרות לרווחה כלכלית.

קרא עוד

5 דברים שאתם חייבים לדעת לפני שאתם הולכים ללמוד עיצוב פנים

האם אתם תמיד מקבלים מחמאות על טעם עיצוב הפנים שלכם? האם אתם אוהבים לקשט ולסדר את החדר ולהעביר רהיטים ממקום למקום? אם עניתם בחיוב על השאלות האלה, אז אולי  קריירה בתחום עיצוב הפנים מתאים לכם.

קרא עוד

בחן את עצמך, האם אתה מתאים לעשות תואר באמנות ?

האם את/ה יצירתי/ת?


תואר באומנות דורש מידה לא מעטה של יצירתות. הלימודים מתחלקים בין לימוד תיאורטי לבין לימוד מעשי- במהלך הלימוד המעשי, הסטודנטים נדרשים להפגין יכולות של יצירתיות ומקוריות, ויכולת להפוך את הטכניקות הנלמדות במהלך השיעורים ליצירה אישית. עם זאת, יש לציין כי במקרים מסוימים יצירתיות עשויה להיות צורת חשיבה נרכשת, אשר מתפתחת עם התקדמות התואר.

קרא עוד

עיצוב גרפי באתרים מקודמים

עיצוב גרפי הוא תחום העוסק בשילוב תמונה יחד עם טקסט הכולל נימה עיצובית של אותו מעצב

גרפי. לרוב תמונות הכוללות טקסט בתוכן ירצו להעביר מסר מסוים. עיצוב גרפי תופס חלק בתוך ענף

הנקרא תקשורת חזותית. על ידי עיצוב גרפי ניתן ליצור : לוגואים, תמונות אשר מעבירות מסר מסוים וכדומה.

בשנים האחרונות תחום העיצוב הגרפי הפך למבוקש בקרב הסטודנטים הצעירים מאותה

הסיבה כי מרבית אתרי האינטרנט זקוקים לשירות זה.

קרא עוד

איך טיפול באומנות יכול לסייע בהפגת מתח נפשי?

האומנות היא אחת מן הדרכים הרבות שלנו להביע את עצמנו. עם זאת, אומנות היא דרך מיוחדת מאוד - היא עוזרת לנו להביע את עצמנו באופן אינטואיטיבי, ללא שימוש במילים מפורשות. באמצעות השימוש באומנות, ניתן לגלות על עצמנו דברים שלא יכולנו לגלות בשום דרך אחרת. עובדות אלה הופכות את האומנות לאמצעי יעיל מאוד בתרפיה ובטיפול, אשר יכול להציף בעיות מודחקות שלא ניתן היה להגיע לדבר עליהן עם המטופל במהלך שיחה מפורשת.

קרא עוד

הסוד כיצד להיות מאמן אישי מוצלח וייחודי

מאמן אישי הוא מקצוע מאוד יוצא דופן, שאולי סובל קצת מיחסי ציבור רעים לאור כניסתם של אנשים רבים ללא הכשרה מקצועית אל תוך תחום סבוך ומורכב זה, תחום שדורש רמה גבוהה של מצויינות וקל מאוד למדידה. תפקידו של מאמן אישי הוא תפקיד מאוד ברור: עליו לקחת את המטופל אל מקום טוב יותר בחייו, תוך זיהוי המעצורים, המחסומים, ההתנהגויות וצורות החשיבה העוצרים אותו, לנטרל אותם, ולהכניס את המטופל לתהליך של עשייה ותנועה קדימה. אימון זה יכול לקבל דגשים של קריירה, עסקים, אהבה ויחסים וכדומה, הכל בהתאם לסיבת הכניסה לתהליך הטיפול, ולאבחון של המאמן האישי.

קרא עוד

רונה רמון כסטודנטית במכלת ביטוי

רונה רמון הינה אשתו של אילן רמון האסטרונאוט שנהרג. היא עצמה למדה במכללת ביטוי וכיום מנהלת את קרן רמון. קרן רמון ע"ש אילן ואסף רמון מבקשת לעודד את דור העתיד של ישראל, למצות את הפוטנציאל החברתי והאישי שמצוי בכול פרט מהשלם על מנת לזכות לחיות מוקפים בחברה איכותית וערכית. על מנת לעשות זאת היא עושה שימוש בטכנולוגיה ותעופה כמקור השראה כאשר לכל אורך הדרך מורגש עידוד לעשייה חברתית.

קרא עוד

קאוצ'ינג באמצעות אמנות – החומרים

לאחר שנים של חיפוש אחר דרך אימונית ראויה ומאחר שלא מצאה את הדרך האולטימטיבית לאימון כמו שהיא מוצגת במקומות אחרים בעולם – פיתחה ד"ר בלה נוביצקי אמצעי אימון מתקדם הכולל קורס אימון אישי באמצעות אמנות ובאמצעות מגוון רחב של כלים אימוניים מפתחים שונים. הכלים הנרכשים במהלך האימון באמנות מאפשרים לאדם לגלות בעצמו מגוון רחב של יכולות כאשר כל אחת מהן מקדמת אותו לאופק חדש ולגילוי יכולות חדשות בתוכו כך שכל אחת מהן תייצר תחומים חדשים בנפש. לאמנות יכולת פיתוח אישי יוצאת דופן כך שלמעשה במהלך האימון הקוגניטיבי ובתהליך כולו נוצרות לא מעט התפתחויות בלתי צפויות וכל אחת מהן לוקחת את האימון למקום חדש ולהתפתחות נוספת.

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי