מאמרים עמוד חמישי - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

קאוצ'ינג באמצעות אמנות – למי זה מתאים

תהליך האימון טומן בחובו הפתעות שכן ברוב המקרים וכמעט בכולם מתגלים במהלך הדרך פרטים שלא היו חשופים קודם לכן ואלו מצריכים היערכות חדשה לקראת התפתחות נוספת אותה מבקשת נפש האדם במודע או שלא במודע. על מנת ליהנות ולהתפתח בתהליך יש להתמסר כליל – מה שמבטיח עולמות חדשים הנפתחים לפתע ויוצרים עמם מגוון רחב של אפשרויות.

קרא עוד

קאוצ'ינג באמצעות אמנות – כל השלבים

לימודי טיפול באומנות חושפת את השלבים השונים של פיתוח הנפש והעצמה אישית כוללים את התודעות ומדיטציה בה למעשה הנפש נפתחת ונחשפים בה צדדים שלא היו קיימים קודם לכן. על ידי הדרכה מקצועית של ד"ר נוביצקי ניתן להגיע למקומות ולגבהים חדשים כך שלמעשה שיטותיה של ד"ר נוביצקי אינן רק אימוניות אלא למעשה מעניקות מפתח של הנפש לגדילה ולהתפתחות רוחנית בממדים שונים וברבדים כאלה ואחרים.

קרא עוד

קאוצ'ינג באמצעות אמנות – הדרך שלך להצליח

למעשה האימון באמצעות אמנות ופיתוח הכלים האישיים לביטוי אישי הינה דרך הנרקמת עבור המטפל בדיוק כפי שהיא נרקמת עבור המתאמן. אין כאן אדם היודע יותר מחברו ולמעשה המטפל ניזון מהאיכויות ומהתכנים שמעניק לו המתאמן במהלך האימון עצמו, לפניו ואחריו. 

קרא עוד

פיתוח האדם והעצמה אישית

לימודי אמנות יכולה לפתוח לאדם את הדרך להגיע למקומות חדשים אותם לא הכיר מעולם וזאת באמצעות המסע הפרטי שהוא עובר עם המטפל. כל מטפל הינו שונה במהותו ולכן יצרה ד"ר בלה נוביצקי את אלמנט האימון באמצעות אמנות כך שניתן לגלות מחדש ויחד עם ליווי המטפל את הצדדים העמוקים יותר שבנפש, המאפשרים גילויים חדשים של הנאה ואור, שמחה ואנרגיה מחודשת.

קרא עוד

קואצ'ינג באמצעות אמנות - כיצד

Bituy006

קואצ'ינג באמצעות אמנות - כיצד?

 

קרא עוד

ללמוד עיצוב פנים

לאור עלייה ניכרת במודעות של כלל הציבור העולמי לנושא ולחשיבות הרבה של עיצוב פנים, החלה להסתמן מגמת התפתחות משמעותית בתחום העיצוב במדינתנו הקטנה. לימודי עיצוב פנים מיועדים עבור כל מי שמתעניין לקבל הכשרה מקצועית ורחבה בעולם העיצוב. ניתן ללמוד עיצוב פנים בכמה מתכונות, האחת היא לקראת תואר בעיצוב פנים, והשנייה במסגרת של כמה קורסים פרטניים. במידה ניכרת, מסלול הלימודים בעיצוב פנים, נשען על המון נושאים המשיקים לעולם האדריכלות ופרט למסלולי לימודי אדריכלות פנים.

קרא עוד

לימודי עיצוב פנים

לנוכח העלייה המשמעותית ברמת הביקוש לרמת חיים גבוהה יותר במדינת ישראל, החלה להסתמן בהתאם מגמת עלייה בביקוש למעצבי פנים מוסמכים ומקצועיים. כתוצאה מכך, לימודי עיצוב פנים, ועוד מסלולי לימוד רבים בתחום העיצוב, הפכו להיות מאד מבוקשים בקרב פלח רחב מאד באוכלוסייה. כיום כל מי שמבקש לרכוש לעצמו מקצוע יוקרתי ומרתק אשר נושק גם לעולם האדריכלות, יכול למצוא את מבוקשו באחד ממוסדות לימודי העיצוב, ובפרט לימודי עיצוב פנים.

מדוע ללמוד עיצוב פנים?

קרא עוד

לימודי גרפיקה

ההחלטה היכן וכיצד ללמוד גרפיקה היא איננה החלטה פשוטה, בין אם אתם מחזיקים ברקע בסיסי בנושא ובין אם אינכם יודעים דבר בנושא. מה שחשוב לזכור הוא שמסגרת הלימודים אמורה להקנות לכם ידע מאד מקיף בנושא שיועבר על ידי סגל מרצים ומנחים מקצועיים ומנוסים בעולם הגרפיקה. כיום ישנו מבחר עצום של מוסדות לימוד שונים שמציעים במסגרתם לימודי תקשורת חזותית או לימוד עיצוב גרפי, אולם חשוב להבין שכל מוסד הנעדר שם, מוניטין והמלצות חיוביות, לא יעניק לכם את מה שנדרש במטרה להשתלב בתעשייה.

כיצד לבחור מוסד לימודים?

קרא עוד

לימודי גרפיקה ועיצוב גרפי

ישנן כמה וכמה מסגרות בהן יכולים כיום גרפיקאים או מעצבים גרפיים להשתלב, אחת מן המסגרות הללו מזוהה עם משרדי הפרסום השונים. התפקיד של המעצב הגרפי במסגרת העבודה במשרד הפרסום הינו להשפיע על האופן שבו יועבר ולבסוף יעוצב הקונספט הקריאטיבי, ואילו התפקיד של הגרפיקאי הוא להוציא אל הפועל את אותו הרעיון. בין אם אתם מעוניינים להתמקצע כגרפיקאים ובין אם כמעצבים גרפיים ישנו צורך ראשית להשתתף במסגרת של לימודי גרפיקה או לימוד עיצוב גרפי, וזאת כמובן מעבר לכישרון אומנותי.

מהם תכני הלימוד?

קרא עוד

ציור ואומנות

על אף שאומנות יכולה להתפרש דרך אינסוף מובנים, בכל זאת ניתן למצוא מכנה משותף בין כל המובנים הללו שבא לידי ביטוי באסתטיקה. מעבר לכך, יצירה אומנותית לפי ההגדרה הינה פעילות אנושית, הנעדרת תבנית פעולה קבועה, אלא מבוססת על פרשנות ושיקול אישי של היוצר בעצמו. בתוך עולם האומנות ניתן להבחין בכמות כמעט בלתי מוגבלת של ענפים שונים החל מאומנות פלסטית חזותית דוגמת ציור, רישום, פיסול או גילוף ועוד דרך אומנויות הבמה דוגמת מחול, תיאטרון, וקולנוע וכלה באומנויות המוזיקה, הספרות והפילוסופיה.

גישות שונות באומנות, מאז ועד היום

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי