מאמרים עמוד חמישי - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

פיתוח האדם והעצמה אישית

לימודי אמנות יכולה לפתוח לאדם את הדרך להגיע למקומות חדשים אותם לא הכיר מעולם וזאת באמצעות המסע הפרטי שהוא עובר עם המטפל. כל מטפל הינו שונה במהותו ולכן יצרה ד"ר בלה נוביצקי את אלמנט האימון באמצעות אמנות כך שניתן לגלות מחדש ויחד עם ליווי המטפל את הצדדים העמוקים יותר שבנפש, המאפשרים גילויים חדשים של הנאה ואור, שמחה ואנרגיה מחודשת.

קרא עוד

קואצ'ינג באמצעות אמנות - כיצד

Bituy006

קואצ'ינג באמצעות אמנות - כיצד?

 

קרא עוד

ללמוד עיצוב פנים

לאור עלייה ניכרת במודעות של כלל הציבור העולמי לנושא ולחשיבות הרבה של עיצוב פנים, החלה להסתמן מגמת התפתחות משמעותית בתחום העיצוב במדינתנו הקטנה. לימודי עיצוב פנים מיועדים עבור כל מי שמתעניין לקבל הכשרה מקצועית ורחבה בעולם העיצוב. ניתן ללמוד עיצוב פנים בכמה מתכונות, האחת היא לקראת תואר בעיצוב פנים, והשנייה במסגרת של כמה קורסים פרטניים. במידה ניכרת, מסלול הלימודים בעיצוב פנים, נשען על המון נושאים המשיקים לעולם האדריכלות ופרט למסלולי לימודי אדריכלות פנים.

קרא עוד

לימודי עיצוב פנים

לנוכח העלייה המשמעותית ברמת הביקוש לרמת חיים גבוהה יותר במדינת ישראל, החלה להסתמן בהתאם מגמת עלייה בביקוש למעצבי פנים מוסמכים ומקצועיים. כתוצאה מכך, לימודי עיצוב פנים, ועוד מסלולי לימוד רבים בתחום העיצוב, הפכו להיות מאד מבוקשים בקרב פלח רחב מאד באוכלוסייה. כיום כל מי שמבקש לרכוש לעצמו מקצוע יוקרתי ומרתק אשר נושק גם לעולם האדריכלות, יכול למצוא את מבוקשו באחד ממוסדות לימודי העיצוב, ובפרט לימודי עיצוב פנים.

מדוע ללמוד עיצוב פנים?

קרא עוד

לימודי גרפיקה

ההחלטה היכן וכיצד ללמוד גרפיקה היא איננה החלטה פשוטה, בין אם אתם מחזיקים ברקע בסיסי בנושא ובין אם אינכם יודעים דבר בנושא. מה שחשוב לזכור הוא שמסגרת הלימודים אמורה להקנות לכם ידע מאד מקיף בנושא שיועבר על ידי סגל מרצים ומנחים מקצועיים ומנוסים בעולם הגרפיקה. כיום ישנו מבחר עצום של מוסדות לימוד שונים שמציעים במסגרתם לימודי תקשורת חזותית או לימוד עיצוב גרפי, אולם חשוב להבין שכל מוסד הנעדר שם, מוניטין והמלצות חיוביות, לא יעניק לכם את מה שנדרש במטרה להשתלב בתעשייה.

כיצד לבחור מוסד לימודים?

קרא עוד

לימודי גרפיקה ועיצוב גרפי

ישנן כמה וכמה מסגרות בהן יכולים כיום גרפיקאים או מעצבים גרפיים להשתלב, אחת מן המסגרות הללו מזוהה עם משרדי הפרסום השונים. התפקיד של המעצב הגרפי במסגרת העבודה במשרד הפרסום הינו להשפיע על האופן שבו יועבר ולבסוף יעוצב הקונספט הקריאטיבי, ואילו התפקיד של הגרפיקאי הוא להוציא אל הפועל את אותו הרעיון. בין אם אתם מעוניינים להתמקצע כגרפיקאים ובין אם כמעצבים גרפיים ישנו צורך ראשית להשתתף במסגרת של לימודי גרפיקה או לימוד עיצוב גרפי, וזאת כמובן מעבר לכישרון אומנותי.

מהם תכני הלימוד?

קרא עוד

ציור ואומנות

על אף שאומנות יכולה להתפרש דרך אינסוף מובנים, בכל זאת ניתן למצוא מכנה משותף בין כל המובנים הללו שבא לידי ביטוי באסתטיקה. מעבר לכך, יצירה אומנותית לפי ההגדרה הינה פעילות אנושית, הנעדרת תבנית פעולה קבועה, אלא מבוססת על פרשנות ושיקול אישי של היוצר בעצמו. בתוך עולם האומנות ניתן להבחין בכמות כמעט בלתי מוגבלת של ענפים שונים החל מאומנות פלסטית חזותית דוגמת ציור, רישום, פיסול או גילוף ועוד דרך אומנויות הבמה דוגמת מחול, תיאטרון, וקולנוע וכלה באומנויות המוזיקה, הספרות והפילוסופיה.

גישות שונות באומנות, מאז ועד היום

קרא עוד

לימודי ציור

ישנם אנשים רבים מסביבנו שהיו מאד מעוניינים לדעת את רזי הציור ובכלל לדעת כיצד לצייר. ישנו אלמנט מאד קסום בציור שלא אחת מזוהה עם יצירה שנראית כמעין סוג של בריאה מחדש. לפתע מתוך הדף הלבן והריק עולים מחזות נפלאים שמותירים בנו פליאה והתמוגגות לעתים. בתוך כל ציור חבויות לא מעט עוצמות וסגולות המזוהות עם תחושה ראשונית וקדומה של בריאה אלוהית, כאילו ניתנה לאדם יכולת ליצור יש מאין. לא מעט ציירים מעידים, שלנוכח המראה של הדף הלבן עולות בהם תחושות נשגבות של פוטנציאל אדיר ומוחשי.

מהו כוחו של הדף הלבן עבור הצייר?

קרא עוד

קואצ'ינג באמצעות אמנות

בתקופה האחרונה החל להופיע מגמה חדשה במסגרת עולם הקואצ'ינג, מגמה המזוהה עם עולם האומנויות לצד שימוש בטכניקת האימון המסורתית. לימודי קואצ'ינג באמצעות אומנות, הינו סוג חדש של אימון המבוסס על התיאוריה הפסיכותרפית ועל ההבנה כי דרך אומנות ניתן לייצר ערוצי תקשורת שונים הנבדלים לחלוטין מאלו המתקבלים דרך תקשורת מילולית. המטרה של סוג האימון הנ"ל נעוצה בחשיפה ובגילוי של רבדים עמוקים וחבויים מתוך עולמו הפנימי של המטופל, ולאחר מכן מציאת דרכים יצירתיות להתמודד עם קשיים ומצוקות.

קרא עוד

מהו אימון קואצ'ינג ולמה הוא נועד לסייע?

בתקופה האחרונה המציאות הפכה להיות הרבה יותר תובענית עבור רבים מאיתנו, כאשר הדבר בא לידי ביטוי במצוקות ממשיות, באיבוד אוריינטציה כללי, בבלבול וחוסר ידיעה לגבי המטרות והשאיפות שברצוננו להשיג. על כן אין זה מפתיע שכיום פלח הרבה יותר גדול בציבור מחפש אחר סיוע והכוונה מקצועית בכדי להשיב את היציבות והביטחון הנפשי. קואצ'ינג, לאחרונה, החל לצבור תאוצה של ממש ולעתים גם בא כאלטרנטיבה עבור שיטות טיפול פסיכותרפיות, על אף שמדובר בשני תחומים מובחנים.

 

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי