מאמרים עמוד חמישי - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

לימודי תרפיה באמצעות אומנות

תרפיה באומנות נחשבת לשיטת טיפול די חדשנית אשר החלה לצבור תאוצה בארץ במיוחד בעשר השנים האחרונות. וכפי שכל תחום אחר שתופס תאוצה זוכה לפתע להתעניינות הולכת וגוברת מצד הציבור הרחב, גם שיטת הטיפול באומנות החלה להתאפיין ברמת ביקוש מאד גבוהה. כיום לא מעט אנשים שוקלים בכובד ראש את האפשרות ללמוד בצורה מקצועית את שיטת הטיפול האמורה במטרה להתמקצע בה בעתיד. אולם השאלה הנשאלת היא האם למעשה מדובר בטיפול מוכח ומקצועי או בעוד טרנד חולף.

קרא עוד

תרפיה באמצעות אומנות

תרפיה באומנות הינה שיטת טיפול אשר מתנהל בצורה בלתי מתווכת, כלומר ללא מילים. דרכי התקשורת במהלך הטיפול משתפות את כל איברי החישה של הגוף במטרה להביע רגשות פנימיים וחבויים בצורה טובה יותר. במהלך הטיפול אמור המטפל לסייע למטופל לבטא את פחדיו, קשייו ובכלל רגשותיו דרך היעדר ביקורת או שיפוט מצידו של המטפל. בתקופה האחרונה שיטת טיפול זו הפכה לאחת משיטות הטיפול הנפוצות והפופולאריות, ופלח הרבה יותר רחב בציבור המטפלים מעוניינים לחקור וללמוד אודותיה.

מהו טיפול באומנות?

קרא עוד

עיצוב אופנה

עיצוב אופנה כמו נושאים רבים ונוספים בתחום העיצוב, מתייחס לאומנות פרקטי תשמתמקדת בעיצוב ותכנון של מוצרי ביגוד ואביזרי ביגוד נלווים בהתאם לרוח התקופה ולהשפעות החברתיות האופייניות לה.מדובר באחד מהתחומים המבוקשים והנחשקים ביותר כיום, ולא בכדי. אופנה באופן כללי משפיעה ומושפעת רבות מפני המציאות הרלוונטיים ומביאה לידי ביטוי כמה מן הסממנים הבולטים ביותר בכל תקופה שהיא. גם כיום אנו רואים כיצד מוטיבים אופנתיים מן העבר חוזרים ובגדול אולי מתוך נוסטלגיה או געגוע לתקופות מהעבר הרחוק.

מהי החשיבות של תצוגות אופנה?

קרא עוד

ללמוד עיצוב אופנה

אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של עולם האופנה בא לידי ביטוי בדינאמיות בלתי פוסקת, כאשר הדבר בא לידי ביטוי גם בנושא של הלימודים בתחום. אופנה כידוע מושפעת ומשפיעה על מגוון עצום של גורמים כגון תרבות וחברה, מאפיינים פוליטיים ואף דתיים, תהליכים סוציולוגיים וכיוצא בזה. אולם אופנה בראש ובראשונה מזוהה עם תכתיבים ובפרט עם התשוקה להיות שייך למכלול מסוים. על אף כל זאת, עדיין מדובר באומנות ועל כן מן הראוי להתייחס לנושא של אופנה ביתר רצינות ולהעניק לו בהתאם את ההערכה לה הוא זכאי.

מי קהל היעד של לימודים בתחום האופנה?

קרא עוד

לימודי עיצוב אופנה

אחד מהמסלולים המרתקים ביותר בעולם העיצוב מזוהה כיום עם לימודי אופנה אשר פותחים בפני הבוגרים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה מרתקות. ישנן מספר מסגרות לימוד שונות עבור כל מי שמתעניין בלימודי עיצוב אופנה. מחד, ניתן להשתתף במתכונת לימודים לקראת תואר אקדמאי או מאידך להשתתף במתכונת לימודים המורכבת ממספר קורסים שונים בנושא, כמו למשל קורס ציור ואיור, קורס תדמיתנות, קורס תפירה ועוד. בישראל ישנם מספר מוסדות לימוד שמעניקים הכשרה אקדמאית בתחום כמו שנקר, ויצו, ועוד..

מהן מתכונות הלימוד הנפוצות בתחום האופנה?

קרא עוד

מדוע ללמוד עיצוב בחו''ל?

לימודי עיצוב בחו"ל מעניקים הזדמנות מצוינת לשלב בין חוויית טיול מרתקת ללימודים עשירים ומגוונים. אז אם ברצונכם לראות את רחבי הגלובוס תוך כדי לימוד, ותוך כדי תנועה, אנו מציעים לכם לשקול בכובד ראש את האפשרות הזוהרת לפתח קריירה מוצלחת במדינות שמעבר לים ובתחום שהכי מדבר אליכם, עיצוב. לימודים בחו"ל בתחום העיצוב טומנים בחובם לא מעט יתרונות ובכללם אפשרות נהדרת אנשים חדשים מכל מדינות העולם וכמובן לרכוש השכלה גבוהה איכותית ומקצועית תוצרת חוץ.

קרא עוד

ללמוד עיצוב בחו''ל

בחו"ל ניתן למצוא מגוון רחב של מסלולי לימוד שונים בתחום העיצוב כמו גם קורסים רבים ומגוונים, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות. בין מסלולי לימוד עיצוב בחו"ל ניתן למנות קורס עיצוב אופנה, אומנות חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים וכיו"ב. חלק ממסלולי הלימוד מיועדים עבור אנשים עם רקע קודם בעיצוב, אשר מעוניינים להתמקצע בנישה מסוימת כמו למשל עיצוב תאורה או עיצוב כל רכב. לימודי עיצוב בחו"ל כוללים אם כן המון תחומים מגוונים שאינם קשורים לעיצוב בפועל אך ורק אלא גם לכל נושא הניהול והשיווק של עיצוב.

קרא עוד

לימודי עיצוב גרפי

אחד מהנושאים המקושרים ביותר ללוגו של כל חברה הינו נושא המיתוג. אז ראשית נסביר מהו בכלל מיתוג ולאחר מכן נציג סקירה רחבה בכל הנוגע לבנייה של מיתוג נכון על ידי עיצוב גראפי. מיתוג, כשמו כן הוא, מתייחס למותג של החברה ולא לשם של המוצר עצמו, כך למשל אדידס הוא מותג בעוד שנעל הספורט היא המוצר, קוקה קולה היא המותג בעוד שהמשקה קולה הינו המוצר וכן הלאה..

מה הקשר בין מיתוג לעיצוב גרפי?

קרא עוד

המדריך לכל מה שרציתם לדעת על תרפיה באמנות

 

פעמים רבות, כאשר אנחנו מרגישים את הצורך לבצע שינוי בחיים שלנו, כאשר אנחנו חשים שהגיע הזמן לשנות, להכיר, להפנים, להתגבר ולצמוח, אנחנו פונים אל שיטות טיפול שונות. אחת האפשרויות הינה טיפול באמצעות אמנות. תרפיה באמנות הינה שיטה טיפולית המשלבת בין כלים וטכניקות אמנותיות לנפש. לפניכם, המדריך של כל מה שרציתם לדעת על תרפיה באמנות.

קרא עוד

שאלות ותשובות על קואוצ'ינג באמצעות אמנות

 

 

 

 לפניכם קומץ מן השאלות הנפוצות ביותר בנושא קואוצ'ינג באמצעות אמנות, התשובות לשאלות אלו יוכלו לסייע לכם להבין מעט יותר על התחום ולדעת האם הוא מתאים לכם.

 

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

קורס נוביצקי יפתח ביום שלישי ה25/4/17

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות אוניברסיטת בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי