מאמרים עמוד שישי - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

מהו אימון קואצ'ינג ולמה הוא נועד לסייע?

בתקופה האחרונה המציאות הפכה להיות הרבה יותר תובענית עבור רבים מאיתנו, כאשר הדבר בא לידי ביטוי במצוקות ממשיות, באיבוד אוריינטציה כללי, בבלבול וחוסר ידיעה לגבי המטרות והשאיפות שברצוננו להשיג. על כן אין זה מפתיע שכיום פלח הרבה יותר גדול בציבור מחפש אחר סיוע והכוונה מקצועית בכדי להשיב את היציבות והביטחון הנפשי. קואצ'ינג, לאחרונה, החל לצבור תאוצה של ממש ולעתים גם בא כאלטרנטיבה עבור שיטות טיפול פסיכותרפיות, על אף שמדובר בשני תחומים מובחנים.

 

קרא עוד

מהו קואצ'ינג באמצעות אומנות?

קואצ'ינג באופן כללי הינו תהליך המבוסס על דיאלוג בין המאמן למתאמן. קואצ'ינג באמצעות אומנות, להבדיל מסוגי אימון מסורתיים יותר, עושה שימוש בכלים אומנותיים ולא בהכרח וורבאליים, אלו נדרשים לצורך גילוי וחשיפה של תובנות אישיות ופנימיות בנוגע לעצמנו ובפרט בנוגע למערך הנפשי החבוי בנו. בדומה ליתר שיטות האימון, גם כאן המטרה היא להעצים את יכולותיו הפנימיות של המטופל ולהביאו לדרך המלך, אך על ידי התנסות וחוויה אומנותית כמי שיכולה ליצור אימפקט משמעותי על חיינו ובפרט על השגת מטרותינו.

 

קרא עוד

תרפיה באמצעות אומנות - השיטה החדשה

תרפיה באומנות היא גישה שנועדה לסייע לאנשים לבטא את רגשותיהם דרך מבעים יצירתיים כמו למשל ציור או פיסול. משחר ההיסטוריה נהג האדם לבטא את עצמו על ידי שימוש בכלי עזר יצירתיים, עוד מלפני שידע בכלל כיצד לדבר ומהי שפה. בכל תרבות ניתן להבחין בסממנים שונים המעידים כולם על חשיבותה הרבה של האומנות במסגרת החיבור אל כוחות טבע עילאיים ואל התת מודע של האדם. כך למשל בעבר, ואפילו בימינו אנו, המון תרבויות נוהגות לבטא סמלים שונים דוגמת פריון, חמלה, כוח, אהבה, ועוד באמצעות פסלים ואיורים.

 

קרא עוד

לימודי תרפיה באמצעות אומנות

תרפיה באומנות נחשבת לשיטת טיפול די חדשנית אשר החלה לצבור תאוצה בארץ במיוחד בעשר השנים האחרונות. וכפי שכל תחום אחר שתופס תאוצה זוכה לפתע להתעניינות הולכת וגוברת מצד הציבור הרחב, גם שיטת הטיפול באומנות החלה להתאפיין ברמת ביקוש מאד גבוהה. כיום לא מעט אנשים שוקלים בכובד ראש את האפשרות ללמוד בצורה מקצועית את שיטת הטיפול האמורה במטרה להתמקצע בה בעתיד. אולם השאלה הנשאלת היא האם למעשה מדובר בטיפול מוכח ומקצועי או בעוד טרנד חולף.

קרא עוד

תרפיה באמצעות אומנות

תרפיה באומנות הינה שיטת טיפול אשר מתנהל בצורה בלתי מתווכת, כלומר ללא מילים. דרכי התקשורת במהלך הטיפול משתפות את כל איברי החישה של הגוף במטרה להביע רגשות פנימיים וחבויים בצורה טובה יותר. במהלך הטיפול אמור המטפל לסייע למטופל לבטא את פחדיו, קשייו ובכלל רגשותיו דרך היעדר ביקורת או שיפוט מצידו של המטפל. בתקופה האחרונה שיטת טיפול זו הפכה לאחת משיטות הטיפול הנפוצות והפופולאריות, ופלח הרבה יותר רחב בציבור המטפלים מעוניינים לחקור וללמוד אודותיה.

מהו טיפול באומנות?

קרא עוד

עיצוב אופנה

עיצוב אופנה כמו נושאים רבים ונוספים בתחום העיצוב, מתייחס לאומנות פרקטי תשמתמקדת בעיצוב ותכנון של מוצרי ביגוד ואביזרי ביגוד נלווים בהתאם לרוח התקופה ולהשפעות החברתיות האופייניות לה.מדובר באחד מהתחומים המבוקשים והנחשקים ביותר כיום, ולא בכדי. אופנה באופן כללי משפיעה ומושפעת רבות מפני המציאות הרלוונטיים ומביאה לידי ביטוי כמה מן הסממנים הבולטים ביותר בכל תקופה שהיא. גם כיום אנו רואים כיצד מוטיבים אופנתיים מן העבר חוזרים ובגדול אולי מתוך נוסטלגיה או געגוע לתקופות מהעבר הרחוק.

מהי החשיבות של תצוגות אופנה?

קרא עוד

ללמוד עיצוב אופנה

אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של עולם האופנה בא לידי ביטוי בדינאמיות בלתי פוסקת, כאשר הדבר בא לידי ביטוי גם בנושא של הלימודים בתחום. אופנה כידוע מושפעת ומשפיעה על מגוון עצום של גורמים כגון תרבות וחברה, מאפיינים פוליטיים ואף דתיים, תהליכים סוציולוגיים וכיוצא בזה. אולם אופנה בראש ובראשונה מזוהה עם תכתיבים ובפרט עם התשוקה להיות שייך למכלול מסוים. על אף כל זאת, עדיין מדובר באומנות ועל כן מן הראוי להתייחס לנושא של אופנה ביתר רצינות ולהעניק לו בהתאם את ההערכה לה הוא זכאי.

מי קהל היעד של לימודים בתחום האופנה?

קרא עוד

לימודי עיצוב אופנה

אחד מהמסלולים המרתקים ביותר בעולם העיצוב מזוהה כיום עם לימודי אופנה אשר פותחים בפני הבוגרים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה מרתקות. ישנן מספר מסגרות לימוד שונות עבור כל מי שמתעניין בלימודי עיצוב אופנה. מחד, ניתן להשתתף במתכונת לימודים לקראת תואר אקדמאי או מאידך להשתתף במתכונת לימודים המורכבת ממספר קורסים שונים בנושא, כמו למשל קורס ציור ואיור, קורס תדמיתנות, קורס תפירה ועוד. בישראל ישנם מספר מוסדות לימוד שמעניקים הכשרה אקדמאית בתחום כמו שנקר, ויצו, ועוד..

מהן מתכונות הלימוד הנפוצות בתחום האופנה?

קרא עוד

מדוע ללמוד עיצוב בחו''ל?

לימודי עיצוב בחו"ל מעניקים הזדמנות מצוינת לשלב בין חוויית טיול מרתקת ללימודים עשירים ומגוונים. אז אם ברצונכם לראות את רחבי הגלובוס תוך כדי לימוד, ותוך כדי תנועה, אנו מציעים לכם לשקול בכובד ראש את האפשרות הזוהרת לפתח קריירה מוצלחת במדינות שמעבר לים ובתחום שהכי מדבר אליכם, עיצוב. לימודים בחו"ל בתחום העיצוב טומנים בחובם לא מעט יתרונות ובכללם אפשרות נהדרת אנשים חדשים מכל מדינות העולם וכמובן לרכוש השכלה גבוהה איכותית ומקצועית תוצרת חוץ.

קרא עוד

ללמוד עיצוב בחו''ל

בחו"ל ניתן למצוא מגוון רחב של מסלולי לימוד שונים בתחום העיצוב כמו גם קורסים רבים ומגוונים, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות. בין מסלולי לימוד עיצוב בחו"ל ניתן למנות קורס עיצוב אופנה, אומנות חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים וכיו"ב. חלק ממסלולי הלימוד מיועדים עבור אנשים עם רקע קודם בעיצוב, אשר מעוניינים להתמקצע בנישה מסוימת כמו למשל עיצוב תאורה או עיצוב כל רכב. לימודי עיצוב בחו"ל כוללים אם כן המון תחומים מגוונים שאינם קשורים לעיצוב בפועל אך ורק אלא גם לכל נושא הניהול והשיווק של עיצוב.

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי