מאמרים עמוד שביעי - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

אופנה, ביטוי עצמי והצלחה

לימודי עיצוב אופנה הם מסלול לימודים מאתגר, מהנה, מרתק ומספק אשר מושך אליו אנשים רבים בעלי חוש אופנתי או הנאה מאסתטיקה. אף על פי כן, אנשים רבים, ובעיקר צעירים המחפשים כיוון לקריירה, חוששים להתחיל בלימודי תחום יצירתי "מעופף" יחסית כמו לימודי עיצוב אופנה מאחר והם חוששים למצוא את עצמם ללא הכשרה מקצועית "פרקטית" כלשהי, או ידע בתחום ריאלי. אך האם חששות אלו מוצדקים, או שמדובר בתפיסות מהעבר אשר אינן רלוונטיות יותר לימינו יותר?

קרא עוד

עיצוב אופנה - הג'ינס

לימודי עיצוב אופנה עוסקים פעמים רבות בטרנדים החדשים, במגמות ובניסיון לנבא את הדבר החם הבא בעולם האופנה.

אולם לצד הניסיונות הללו לומדים במהלך קורס עיצוב אופנה שישנם דברים קלאסיים, על-זמניים, אותם דברים שהזמן רק שיבח אותם, כמו יין טוב, והדוגמה הטובה ביותר לכך הוא כמובן הג'ינס. בדים הולכים ובדים באים, אולם הג'ינס הוא אחד הבדים הכי פופולאריים בעולם כולו, ונראה כי שורשיו נעוצים אי שם במאה ה-16.

קרא עוד

עיצוב אופנה כדרך להעצמה נשית

אנחנו נמצאים בתקופה הקרויה פוסט פמיניזם. כשמה כן היא, נגזרת מהפמיניזם, מתייחסת אליו ומגדירה את עצמה ביחס אליו. הפמיניזם חי ובועט כבר 150 שנה. התקופה הפמיניסטית אופיינה ביחסי כוחות של מדכאים ומדוכאות. כפועל יוצא מכך, המאבק היה על כוח, על שליטה. נשים רצו להחליף את הגברים ואת מושג ה"גבריות" בבחינת, כל מה שאתם עושים אנחנו יכולות לעשות טוב יותר.

קרא עוד

ללמוד עיצוב אופנה

מתעניינים בתחום עיצוב האופנה? עוסקים כל היום בסטייליניג והתאמות אישיות לחברים וקרובי משפחה? עובדים בתחום האופנה ורוצים להרחיב את הידע והכלים אשר עומדים לרשותכם? חולמים ללמוד עיצוב אופנה?

קרא עוד

עיצוב אופנה – עם הפנים לעתיד תוך התייחסות לעבר

כשאומרים  את המילה "רנסנס" מייד עולה בדמיוננותקופה של פריחה אמנותית ורעיוניתאשר התרחשה אי שם במאות ה- 15 וה- 16 באירופהבכלל ובאיטליה בפרט.

קרא עוד

עיצוב אופנה ומודל היופי.

עיצוב אופנה עוסק בהטמעת מודל היופי של התקופה, לא פחות מאשר עיצוב בגדים והטמעת מגמות אופנה בחברה. אחרי הכול, הביטוי החיצוני של תחום עיצוב אופנה הוא על גבי שלטי חוצות, הפקות אופנה וכרזות המראות דוגמנים ודוגמניות לובשים את הבגדים המעוצבים.

קרא עוד

עיצוב אופנה לימודים

עיצוב אופנה לימודים אלה הם לימודים אינטנסיביים במיוחד והם נעשים בקצב מהיר ודינאמי ביותר, וזאת במטרה לאפשר לסטודנטים של לימודי עיצוב אופנה לחוש את האווירה האינטנסיבית אשר שוררת בעולם עיצוב האופנה האמיתי, ולהתחבר לאורך החיים הכללי שאופף את התחום הזה.

קרא עוד

עיצוב אופנה בישראל – בין ביקורת לשינוי

תחום עיצוב אופנה, לאורך השנים, תמיד דאג לעסוק בתוכן. כלומר, באופנה עצמה, בבגדים, בטכניקה ובאמירה שהם מייצרים. למעשה, ניתן לבחון את התפתחות התרבות דרך הבגדים וזיהוי מגמות אופנה לאורך ההיסטוריה. האם ניתן, גם היום, להגיד כי התחום עיצוב אופנה הוא חיפוש אחר תוכן מהותי?

קרא עוד

לימודי עיצוב אופנה – האם זה בשבילך...?

אנשים רבים, בנים כבנות, צעירים כמבוגרים, מוצאים עצמם מהרהרים באפשרות של לימודי עיצוב אופנה בשלב כזה או אחר של חייהם. וכשחושבים על כך – מה הפלא שאנשים כה רבים מעוניינים ללמוד עיצוב אופנה? מדובר בעיסוק יצירתי ומהנה אשר מצית את הדמיון, ומעניק לאלו אשר עוסקים בו את הכלים לעצב את הבגדים שהם עצמם תמיד חלמו ללבוש...!

קרא עוד

מילאנו, חלומו של כל בוגר לימודי עיצוב אופנה

כל בוגר לימודי עיצוב אופנה, לרוב אפילו עוד לפני שסיים את לימודיו, חולם להגיע למילאנו. בין אם לביקור קצר או לשהייה ממושכת אין זה משנה – המוניטין של מילאנו כבירת האופנה של אירופה, ואפילו של כל העולם, הגיע לאזני כל אדם שמתעניין באופנה...

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי