מאמרים עמוד שמיני - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

לימודי אופנה – ליידי גאגא לא המציאה כלום, בגד זה חלק מהשואו

לא צריך להיות בוגר לימודי אופנה כדי להבין שדבר מה תמוה מתרחש בתחום הלבוש כל כוכבי המוסיקה שלנו – כמעט כולם מתלבשים בהופעות ובחיים האמיתיים בבגדים... רגילים.

קרא עוד

קורס מזורז עיצוב אופנה – איך נראית ליידי אמיתית?

באפריל 2011 עיניהם של כל הסטודנטים ובוגרים של קורסי עיצוב אופנה באשר הם היו נעוצות עמוק במסך הטלוויזיה, מרותקות לאירוע האופנה של השנה, אם לא של העשור – חתונת הנסיכה קייט והנסיך וויליאם. לאירוע המרגש הגיעו כל המי ומי של אנגליה והעולם במיטב מחלפותיהם, וזו הייתה הזדמנות לראות סוף סוף כיצד מתלבשים בני האצולה של ימינו. המסקנה? לא חד משמעית...

קרא עוד

לימודי אופנה ותעשיית האופנה במילניום החדש – לאן?

העשור האחרון עשה הרבה לעולם האופנה, הוא הוריד אותה אל העם, הוא הפך אותה לשיחת היום וכתוצאה מכך גם הביקוש למוסדות המציעים לימודי אופנה עלה, ואלו בתמורה – העלו את רף הכניסה.

קרא עוד

מפגש עם מעצב העל רונקו!

מעצב האופנה רון קאהן, המוכר בתעשייה בכינויו רונקו, (38) הוא מבין המעצבים היותר מוערכים בתעשייה. הוא נולד וגדל בראשון לציון, וסיים את לימודיו בשנקר ב-1998. בתחילת דרכו עבד כסטייליסט וכמפיק תצוגות אופנה, מפיק תחרות מלכת היופי, מפיק תחרות נערת השנה ומפיק קטלוגים וכתבות אופנה למגזינים ולחברות. קולקציית הגמר שלו מלימודיו ב"שנקר"  לכדה את עיני המבקרים, כמו גם את קברניטי מותג האופנה רנואר, ששנתיים לאחר מכן בחרו בו לתפקיד המעצב הראשי של מותג הגברים רנואר-מן.

קרא עוד

פרויקט שימור מלון לונדון ,מגמת עיצוב פנים

היה זה יגאל אלון שאמר כבר בימיה הראשונים של מדינת ישראל כי: "עם אשר אינו מכבד את עברו, ההווה בו הוא חי דל ועתידו לוט בערפל". לא, יגאל אלון לא היה נביא, הוא לא חזה את התהליכים האקולוגיים שהעולם יעבור במילניום החדש, הוא פשוט היה אדם חכם, שזיהה את החשיבות של ההמשכיות ההיסטורית והמסורת שאינם תמיד עולים בקנה אחד עם המודרנה.

קרא עוד

תואר ראשון עיצוב פנים

למי שאוהב עיצוב, מתעניין בחללים פנימיים ונמשך לאסתטיקה של הסביבה בה הוא נמצא, תואר ראשון עיצוב פנים הוא בדיוק הפתרון המושלם בשבילו. תואר ראשון עיצוב פנים מיועד לאנשים אשר מעוניינים לעסוק בעיצוב פנים בעתיד, או לחלופין, מיועד עבור אנשים אשר ירצו לעסוק בהוראה בתחום.

קרא עוד

לימודים עיצוב פנים

לימודים עיצוב פנים מותאמים עבור אנשים אשר מעוניינים לפנות אל לימודים ממוסדים בתחום של עיצוב פנים. לימודים ממוסדים, בין אם מדובר על לימודי תואר ובין אם מדובר על לימודי תעודה יבטיחו לסטודנט קבלת ידע רלוונטי אשר חיוני עבורו להמשך עבודתו בתחום, כאשר מעבר לידע העיוני אותו יקבל הסטודנט, הרי שבמקביל - במהלך לימודי עיצוב פנים, יקבל הסטודנט כלים מעשיים לעבודה בתחום, למיצוי מירב הפוטנציאל הגלום בו ומתן ביטוי לכישרון הפרטי שנמצא בתוכו.

קרא עוד

מה הוא עיצוב פנים

עיצוב פנים הינו תחום יצירתי העוסק בתכנון, והוא מעורב בתהליך של יצירת חווית מרחב פנימי, עם מניפולציות על נפח המרחב וכן על פני השטח.

קרא עוד

עיצוב פנים לימודים

עבור אנשים אשר מתעניינם בתחומי העיצוב השונים, מוצאים את עצמם חושבים על קומפוזיציות של פריטים בחללים סגורים, אנשים שזורם בדמם חוש אסתטי ומתעניינים בסביבה הפנימית והחיצונית שלהם, עיצוב פנים לימודים יהיה הפתרון המושלם לבחירת מקצוע עתידי. עיצוב פנים לימודים ניתן לעשות במסגרת לימודי תעודה אשר נמשכים פרק זמן של כ- שנה וחצי, או לחלופין, במסגרת אקדמית במשך ארבע שנות לימוד שבמהלכן יקבל הבוגר תעודת תואר ראשון בעיצוב פנים.

קרא עוד

השפעת עיצוב פנים על בריאותו של האדם

 

עיצוב פנים, כך ידוע, משפיע על התחושה שלנו, על האווירה, אולם על פי מחקרים רבים לאופן שבו נעצב את החלל יש השפעה גם על רווחתנו ועל בריאותינו. אם ניקח לדוגמה מתקנים בריאותיים כמו בתי חולים, נראה כי עיצוב פנים וארגון החלל הפנימי במוסדות כגון אלו שם את הדגש על פונקציונאליות. מוסדות כגון אלו דואגים למשל לפתחים גדולים, כך שניתן יהיה להוציא ולהכניס מיטות חולים בקלות יתרה. אך דגש זה אינו מתייחס לפן הפסיכולוגי של עיצוב פנים, ומעלה על נס את הפונקציונאליות על חשבון ההשפעה הפסיכולוגית שעשויה להיות על חולים של תכנון שכזה.

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי