מאמרים עמוד שמיני - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

עיצוב אופנה ומודל היופי.

עיצוב אופנה עוסק בהטמעת מודל היופי של התקופה, לא פחות מאשר עיצוב בגדים והטמעת מגמות אופנה בחברה. אחרי הכול, הביטוי החיצוני של תחום עיצוב אופנה הוא על גבי שלטי חוצות, הפקות אופנה וכרזות המראות דוגמנים ודוגמניות לובשים את הבגדים המעוצבים.

קרא עוד

עיצוב אופנה לימודים

עיצוב אופנה לימודים אלה הם לימודים אינטנסיביים במיוחד והם נעשים בקצב מהיר ודינאמי ביותר, וזאת במטרה לאפשר לסטודנטים של לימודי עיצוב אופנה לחוש את האווירה האינטנסיבית אשר שוררת בעולם עיצוב האופנה האמיתי, ולהתחבר לאורך החיים הכללי שאופף את התחום הזה.

קרא עוד

עיצוב אופנה בישראל – בין ביקורת לשינוי

תחום עיצוב אופנה, לאורך השנים, תמיד דאג לעסוק בתוכן. כלומר, באופנה עצמה, בבגדים, בטכניקה ובאמירה שהם מייצרים. למעשה, ניתן לבחון את התפתחות התרבות דרך הבגדים וזיהוי מגמות אופנה לאורך ההיסטוריה. האם ניתן, גם היום, להגיד כי התחום עיצוב אופנה הוא חיפוש אחר תוכן מהותי?

קרא עוד

לימודי עיצוב אופנה – האם זה בשבילך...?

אנשים רבים, בנים כבנות, צעירים כמבוגרים, מוצאים עצמם מהרהרים באפשרות של לימודי עיצוב אופנה בשלב כזה או אחר של חייהם. וכשחושבים על כך – מה הפלא שאנשים כה רבים מעוניינים ללמוד עיצוב אופנה? מדובר בעיסוק יצירתי ומהנה אשר מצית את הדמיון, ומעניק לאלו אשר עוסקים בו את הכלים לעצב את הבגדים שהם עצמם תמיד חלמו ללבוש...!

קרא עוד

מילאנו, חלומו של כל בוגר לימודי עיצוב אופנה

כל בוגר לימודי עיצוב אופנה, לרוב אפילו עוד לפני שסיים את לימודיו, חולם להגיע למילאנו. בין אם לביקור קצר או לשהייה ממושכת אין זה משנה – המוניטין של מילאנו כבירת האופנה של אירופה, ואפילו של כל העולם, הגיע לאזני כל אדם שמתעניין באופנה...

קרא עוד

לימודי אופנה – ליידי גאגא לא המציאה כלום, בגד זה חלק מהשואו

לא צריך להיות בוגר לימודי אופנה כדי להבין שדבר מה תמוה מתרחש בתחום הלבוש כל כוכבי המוסיקה שלנו – כמעט כולם מתלבשים בהופעות ובחיים האמיתיים בבגדים... רגילים.

קרא עוד

קורס מזורז עיצוב אופנה – איך נראית ליידי אמיתית?

באפריל 2011 עיניהם של כל הסטודנטים ובוגרים של קורסי עיצוב אופנה באשר הם היו נעוצות עמוק במסך הטלוויזיה, מרותקות לאירוע האופנה של השנה, אם לא של העשור – חתונת הנסיכה קייט והנסיך וויליאם. לאירוע המרגש הגיעו כל המי ומי של אנגליה והעולם במיטב מחלפותיהם, וזו הייתה הזדמנות לראות סוף סוף כיצד מתלבשים בני האצולה של ימינו. המסקנה? לא חד משמעית...

קרא עוד

לימודי אופנה ותעשיית האופנה במילניום החדש – לאן?

העשור האחרון עשה הרבה לעולם האופנה, הוא הוריד אותה אל העם, הוא הפך אותה לשיחת היום וכתוצאה מכך גם הביקוש למוסדות המציעים לימודי אופנה עלה, ואלו בתמורה – העלו את רף הכניסה.

קרא עוד

מפגש עם מעצב העל רונקו!

מעצב האופנה רון קאהן, המוכר בתעשייה בכינויו רונקו, (38) הוא מבין המעצבים היותר מוערכים בתעשייה. הוא נולד וגדל בראשון לציון, וסיים את לימודיו בשנקר ב-1998. בתחילת דרכו עבד כסטייליסט וכמפיק תצוגות אופנה, מפיק תחרות מלכת היופי, מפיק תחרות נערת השנה ומפיק קטלוגים וכתבות אופנה למגזינים ולחברות. קולקציית הגמר שלו מלימודיו ב"שנקר"  לכדה את עיני המבקרים, כמו גם את קברניטי מותג האופנה רנואר, ששנתיים לאחר מכן בחרו בו לתפקיד המעצב הראשי של מותג הגברים רנואר-מן.

קרא עוד

פרויקט שימור מלון לונדון ,מגמת עיצוב פנים

היה זה יגאל אלון שאמר כבר בימיה הראשונים של מדינת ישראל כי: "עם אשר אינו מכבד את עברו, ההווה בו הוא חי דל ועתידו לוט בערפל". לא, יגאל אלון לא היה נביא, הוא לא חזה את התהליכים האקולוגיים שהעולם יעבור במילניום החדש, הוא פשוט היה אדם חכם, שזיהה את החשיבות של ההמשכיות ההיסטורית והמסורת שאינם תמיד עולים בקנה אחד עם המודרנה.

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי