מאמרים עמוד שמיני - מכללת ביטוי, מכללה ללימודי עיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

עיצוב פנים לימודים

עבור אנשים אשר מתעניינם בתחומי העיצוב השונים, מוצאים את עצמם חושבים על קומפוזיציות של פריטים בחללים סגורים, אנשים שזורם בדמם חוש אסתטי ומתעניינים בסביבה הפנימית והחיצונית שלהם, עיצוב פנים לימודים יהיה הפתרון המושלם לבחירת מקצוע עתידי. עיצוב פנים לימודים ניתן לעשות במסגרת לימודי תעודה אשר נמשכים פרק זמן של כ- שנה וחצי, או לחלופין, במסגרת אקדמית במשך ארבע שנות לימוד שבמהלכן יקבל הבוגר תעודת תואר ראשון בעיצוב פנים.

קרא עוד

השפעת עיצוב פנים על בריאותו של האדם

 

עיצוב פנים, כך ידוע, משפיע על התחושה שלנו, על האווירה, אולם על פי מחקרים רבים לאופן שבו נעצב את החלל יש השפעה גם על רווחתנו ועל בריאותינו. אם ניקח לדוגמה מתקנים בריאותיים כמו בתי חולים, נראה כי עיצוב פנים וארגון החלל הפנימי במוסדות כגון אלו שם את הדגש על פונקציונאליות. מוסדות כגון אלו דואגים למשל לפתחים גדולים, כך שניתן יהיה להוציא ולהכניס מיטות חולים בקלות יתרה. אך דגש זה אינו מתייחס לפן הפסיכולוגי של עיצוב פנים, ומעלה על נס את הפונקציונאליות על חשבון ההשפעה הפסיכולוגית שעשויה להיות על חולים של תכנון שכזה.

קרא עוד

עיצוב פנים – מעצבים "ירוק"

בעת לימודי עיצוב פנים בוודאי תפגשו במושג החדש "עיצוב ירוק", באנגלית מכנים אותו   "Green Design" או " "Eco-Remodeling. זהו ללא ספק הדבר החם ביותר בעולם העיצוב בכלל ובעולם עיצוב הפנים, בפרט. כאשר אנחנו אומרים ירוק כולם מבינים שמדובר בצורך ההולך וגובר לעשות שימוש באנרגיות חלופיות, אולם לא לכולם ברור כיצד מגמה ירוקה זו מתיישבת עם תחום כמו "עיצוב פנים". ובכן, יצירת אנרגיה חלופית היא רק חלק מהגל הירוק, רק חלק מהדברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לתרום ולשמר את הסביבה שבה אנו חיים, ולהבטיח כי סביבה זו תישאר איכותית גם עבור ילדינו ונכדינו.

קרא עוד

לימודי עיצוב פנים: כל האפשרויות...!

עם התקדמות תחום העיצוב בישראל, נפתחים עוד ועוד מסלולי לימודי עיצוב פנים. כיום, מגוון אפשרויות הלימוד למי שמעוניין לעסוק בתחום העיצוב הן בלתי מוגבלות. ישנם מוסדות פורמאליים ומסורתיים יותר כמו אוניברסיטאות וישנם מסלולים נוספים כמו במדרשות ובמכללות, לסירוגין קיים מסלול ייחודי שמשלב לימודי עיצוב פנים עם תואר ראשון כפי שקורה במכללת ביטוי.

קרא עוד

עיצוב פנים בעולם החדש - ד"ר בלה נוביצקי

עיצוב פנים בסגנון מינימליסטי פופולארי מאוד בימינו. שורשי הסגנון מגיעים לעולם המערבי מיפן הרחוקה שם שכללו את המינימליזם לכדי תורה אסתטית שלמה עם טרמינולוגיה הלקוחה מהזן בודהיזם. חללים רחבים, קווים נקיים ועיקרון הפשטות יוצרים אימפקט עיצובי מיוחד. במילים אחרות, LESS IS MORE .

קרא עוד

לימודי תעודה עיצוב פנים

עבור מי שמעוניין לפנות אל לימודי עיצוב פנים, להרחיב את הידע שלו ולפתוח לעצמו דלתות בשוק העבודה בתחום עיצוב הפנים, עומדות כמה אפשרויות הכשרה אשר המאפשרות לו לקבל את הנסיון ולרכוש את הידע הרלוונטי שיאפשר לו להגיע לתוצאות בעבודתו.

קרא עוד

לימודי עיצוב פנים: אומנות מול אמנות

לאמנות יש שם לא טוב בזמן האחרון, נניח, בשישים השנים האחרונות. המלכה הבלתי מעורערת של האסתטיקה, משאת נפשו של האדם הקלאסי, הביטוי החריף ביותר לרנסנס והדרך הטובה ביותר להגשמה עצמית מלאה הפכה להיות, איך אומרים, סחורה, מטבע עובר לסוחר.

קרא עוד

לא צריך תואר בעיצוב פנים או אדריכלות כדי להנות באירופה...!

על אף שרוב האנשים אינם בעלי תואר בעיצוב פנים או אדריכלות, עדיין מדי שנה נמשכים לאירופה אין ספור תיירים אשר באו להתפעל מנפלאות הארכיטקטורה של היבשת. אכן, אין צורך להיות בוגר לימודי עיצוב פנים ואדריכלות כדי להנות מיופיו של מבנה מסויים, ונהירת התיירים השנתית לאירופה היא אחת ההוכחות לכך.

קרא עוד

על סביבת העבודה המושלמת: לימודי עיצוב פנים בפסקה

סביבת העבודה היא גורם חשוב ליצירת פרודוקטיביות. לא רק סטודנטים במסלול לימודי עיצוב פנים מכירים את התופעה הזו, אלא סטודנטים בכלל, כמו גם עצמאיים (פרילנסרים), יזמים צעירים, ובעצם כל מי שצריך מדי יום להושיב את עצמו וללמוד או לעבוד. כאשר סביבת העבודה איננה מתאימה קיימת נטייה לאבד ריכוז, להתעצל ולא לעמוד במשימות והיעדים שהוגדרו. השורות הבאות יעזרו לכם ליצור ולבחור סביבת עבודה אפקטיבית...

קרא עוד

תרפיה באמנות – קריירה מכניסה ומספקת

תרפיה באמנות זהו מקצוע מאתגר, ובהקשר זה יש לציין כי מטפל באמנות אינו יוצר אמנות בתהליך התרפויטי, כי אם מספק מרחב טיפולי שבו הוא מאפשר לאחר ליצור אמנות. על אף מה שנאמר כאן, חשוב להבין כי מי שעוסק במקצוע של תרפיה באמנות צריך לקבל הכשרה מקיפה באמנות ולהצטייד ברקע ובידע האמנותי הפרקטי הדרוש להבנת חוויית התהליך היצירתי של האחר. ידע זה הוא הכרחי, שכן את הפרקטיקה הזו ממנפים לצורך הבנת ההבעה העצמית של המטופל.

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

קורס נוביצקי יפתח ביום שלישי ה25/4/17

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות אוניברסיטת בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי