מאמרים, עמוד 9 | מכללת ביטוי המכללה המובילה לעיצוב ואומנות
i3 i2

מאמרים

תואר ראשון עיצוב פנים

למי שאוהב עיצוב, מתעניין בחללים פנימיים ונמשך לאסתטיקה של הסביבה בה הוא נמצא, תואר ראשון עיצוב פנים הוא בדיוק הפתרון המושלם בשבילו. תואר ראשון עיצוב פנים מיועד לאנשים אשר מעוניינים לעסוק בעיצוב פנים בעתיד, או לחלופין, מיועד עבור אנשים אשר ירצו לעסוק בהוראה בתחום.

קרא עוד

לימודים עיצוב פנים

לימודים עיצוב פנים מותאמים עבור אנשים אשר מעוניינים לפנות אל לימודים ממוסדים בתחום של עיצוב פנים. לימודים ממוסדים, בין אם מדובר על לימודי תואר ובין אם מדובר על לימודי תעודה יבטיחו לסטודנט קבלת ידע רלוונטי אשר חיוני עבורו להמשך עבודתו בתחום, כאשר מעבר לידע העיוני אותו יקבל הסטודנט, הרי שבמקביל - במהלך לימודי עיצוב פנים, יקבל הסטודנט כלים מעשיים לעבודה בתחום, למיצוי מירב הפוטנציאל הגלום בו ומתן ביטוי לכישרון הפרטי שנמצא בתוכו.

קרא עוד

מה הוא עיצוב פנים

עיצוב פנים הינו תחום יצירתי העוסק בתכנון, והוא מעורב בתהליך של יצירת חווית מרחב פנימי, עם מניפולציות על נפח המרחב וכן על פני השטח.

קרא עוד

עיצוב פנים לימודים

עבור אנשים אשר מתעניינם בתחומי העיצוב השונים, מוצאים את עצמם חושבים על קומפוזיציות של פריטים בחללים סגורים, אנשים שזורם בדמם חוש אסתטי ומתעניינים בסביבה הפנימית והחיצונית שלהם, עיצוב פנים לימודים יהיה הפתרון המושלם לבחירת מקצוע עתידי. עיצוב פנים לימודים ניתן לעשות במסגרת לימודי תעודה אשר נמשכים פרק זמן של כ- שנה וחצי, או לחלופין, במסגרת אקדמית במשך ארבע שנות לימוד שבמהלכן יקבל הבוגר תעודת תואר ראשון בעיצוב פנים.

קרא עוד

השפעת עיצוב פנים על בריאותו של האדם

 

עיצוב פנים, כך ידוע, משפיע על התחושה שלנו, על האווירה, אולם על פי מחקרים רבים לאופן שבו נעצב את החלל יש השפעה גם על רווחתנו ועל בריאותינו. אם ניקח לדוגמה מתקנים בריאותיים כמו בתי חולים, נראה כי עיצוב פנים וארגון החלל הפנימי במוסדות כגון אלו שם את הדגש על פונקציונאליות. מוסדות כגון אלו דואגים למשל לפתחים גדולים, כך שניתן יהיה להוציא ולהכניס מיטות חולים בקלות יתרה. אך דגש זה אינו מתייחס לפן הפסיכולוגי של עיצוב פנים, ומעלה על נס את הפונקציונאליות על חשבון ההשפעה הפסיכולוגית שעשויה להיות על חולים של תכנון שכזה.

קרא עוד

עיצוב פנים – מעצבים "ירוק"

בעת לימודי עיצוב פנים בוודאי תפגשו במושג החדש "עיצוב ירוק", באנגלית מכנים אותו   "Green Design" או " "Eco-Remodeling. זהו ללא ספק הדבר החם ביותר בעולם העיצוב בכלל ובעולם עיצוב הפנים, בפרט. כאשר אנחנו אומרים ירוק כולם מבינים שמדובר בצורך ההולך וגובר לעשות שימוש באנרגיות חלופיות, אולם לא לכולם ברור כיצד מגמה ירוקה זו מתיישבת עם תחום כמו "עיצוב פנים". ובכן, יצירת אנרגיה חלופית היא רק חלק מהגל הירוק, רק חלק מהדברים שאנחנו יכולים לעשות כדי לתרום ולשמר את הסביבה שבה אנו חיים, ולהבטיח כי סביבה זו תישאר איכותית גם עבור ילדינו ונכדינו.

קרא עוד

לימודי עיצוב פנים: כל האפשרויות...!

עם התקדמות תחום העיצוב בישראל, נפתחים עוד ועוד מסלולי לימודי עיצוב פנים. כיום, מגוון אפשרויות הלימוד למי שמעוניין לעסוק בתחום העיצוב הן בלתי מוגבלות. ישנם מוסדות פורמאליים ומסורתיים יותר כמו אוניברסיטאות וישנם מסלולים נוספים כמו במדרשות ובמכללות, לסירוגין קיים מסלול ייחודי שמשלב לימודי עיצוב פנים עם תואר ראשון כפי שקורה במכללת ביטוי.

קרא עוד

עיצוב פנים בעולם החדש - ד"ר בלה נוביצקי

עיצוב פנים בסגנון מינימליסטי פופולארי מאוד בימינו. שורשי הסגנון מגיעים לעולם המערבי מיפן הרחוקה שם שכללו את המינימליזם לכדי תורה אסתטית שלמה עם טרמינולוגיה הלקוחה מהזן בודהיזם. חללים רחבים, קווים נקיים ועיקרון הפשטות יוצרים אימפקט עיצובי מיוחד. במילים אחרות, LESS IS MORE .

קרא עוד

לימודי תעודה עיצוב פנים

עבור מי שמעוניין לפנות אל לימודי עיצוב פנים, להרחיב את הידע שלו ולפתוח לעצמו דלתות בשוק העבודה בתחום עיצוב הפנים, עומדות כמה אפשרויות הכשרה אשר המאפשרות לו לקבל את הנסיון ולרכוש את הידע הרלוונטי שיאפשר לו להגיע לתוצאות בעבודתו.

קרא עוד

לימודי עיצוב פנים: אומנות מול אמנות

לאמנות יש שם לא טוב בזמן האחרון, נניח, בשישים השנים האחרונות. המלכה הבלתי מעורערת של האסתטיקה, משאת נפשו של האדם הקלאסי, הביטוי החריף ביותר לרנסנס והדרך הטובה ביותר להגשמה עצמית מלאה הפכה להיות, איך אומרים, סחורה, מטבע עובר לסוחר.

קרא עוד

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי