מהו אימון אישי, קואצ'ינג -מכללת ביטוי
i3 i2

מהו אימון אישי – קואצ'ינג

זה קורה לאנשים רבים, שבשלב מסויים של החיים מגיעים לצומת דרכים, בדרך כלל כאשר קשיים רבים מקיפים מסביב, וזה נראה פשוט בלתי אפשרי למצוא מוצא מן המצב. הראש אינו צלול, מצב הרוח ירוד, המוטיבציה נמוכה, הרצון לנוע קדימה אינו כתמול שלשום, ואין שום רעיון או דרך שנראים כמו הדבר הנכון לעשותו. לחילופין, ישנם גם מצבים רבים בהם דווקא אנו נמצאים בשיאנו, אבל אין לנו שמץ של מושג מה עלינו לעשות בשלב הבא. ההתלהבות גבוהה, המוטיבציה גבוהה, רעיונות רבים מציפים את הראש, אבל גם במצב זה, אין שום רעיון או דרך שנראים כמו הדבר הנכון לעשותו.

צמיחה אישית בהדרכה וליווי אחד על אחד

בעוד שמוסדות חינוך כמו בית ספר, מכללה לאומנות ואוניברסיטה מספקים לנו חינוך כללי וידע כללי, במצבים אלה אנחנו צריכים תשומת לב יותר אישית, יותר מותאמת אלינו. אנחנו צריכים מישהו שיקשיב לנו, שיבין היכן אנחנו עומדים, לאן אנחנו חותרים, מה עלינו לעשות כדי להגיע למטרה, ואיך עלינו לעשות זאת. זאת פחות או יותר ההגדרה של אימון אישי. תהליך שבו יושבים מאמן ומתאמן אחד על אחד, מנתחים את המצב הקיים, מגדירים את החזון, היעדים והמטרות, מתווים את הדרך להשיג אותם, ופורטים את הכל לתכנית עבודה מעשית המבוססת על משימות שיש לבצע על בסיס קבוע על מנת להגשים את המטרות שהוגדרו.

מקצוע לכל דבר, הדורש יכולות ייחודיות וידע מקצועי ממוקד

בשנים האחרונות, חלה מגמה של צמיחה משמעותית בעולם של אימון אישי, ואנשים רבים בעלי עבר עסקי, או בעלי תחושה אישית של יכולת, של ידע ושל ניסיון, החליטו שהם מאמנים אישיים והחלו להדריך אנשים ולדחוף אותם לכיוונים שהוגדרו יחד, אלא שאנשים אלה הם חסרי הכשרה מקצועית, אין להם באמת את הידע הנדרש כיצד לעשות את הדברים, כיצד להתמודד עם התנגדויות, כיצד לבנות מודל של אימון, כיצד לבנות תכנית אימון נכונה ויעילה, וכיצד ליישם אותה. מבחינתם זה כמו לזרוק חכה לים, כשלפעמים תופסים דג, ולפעמים פשוט שורפים את הזמן.

לימוד במסגרת קורס קואצ'ינג

את הידע המקצועי הנדרש אפשר לרכוש ממגוון מקורות, לרבות למידה דידקטית, אך המודל הטוב ביותר, בעיקר כשמדובר במקצוע שעבודת צוות הוא ערך חשוב בו, לימודי קואצ'ינג במוסד השכלה מתאים הוא המקום הטוב ביותר לרכוש את הידע המקצועי, להפרות אחרים ולהיות מופרים, ללמוד את החומר העיוני בכל מעגלי הידע הנדרשים, ולחוות גם עבודה מקצועית ויישומית תוך כדי וכחלק מתהליך הלימוד. לימודי קואצ'ינג בנוי בצורה הדרגתית המעניק לסטודנטים את המבואות הנדרשים בתחומי הפסיכולוגיה, הרוח, המעשה, הניהול וכדומה, ואת ארגז הכלים המלא, הנדרש לכל מאמן על מנת שיוכל להתחיל תהליך של אימון, ולהוביל את המתאמן לאורך הדרך הארוכה, ומלאת המהמורות עד להשגת כל המטרות במלואן.

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי