אימון לזוגיות | אימון אישי | קורס קואצ'ינג | מכללת ביטוי
i3 i2

מהו אימון לזוגיות?

זוגיות טובה היא משאת נפשו של כל אדם והשאיפה היא לקראת זוגיות המספקת חום ותמיכה ומתאפיינת בתקשורת פתוחה. כיום לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מתמודדים עם מערכות יחסים בעייתית שלא מספקות את צרכם ומבקשים למצוא אי אלו דרכים לשיפורן. במרוצת השנים שיטות רבות ושונות של טיפול פותחו למען הניסיון להעניק מענה הולם לבני זוג שמעוניינים לשפר את הקשר שלהם. לימודי קואצ'ינג הם חלק מהדרכים שעל פיהן ניתן לברר מהן הדרכים האופטימאליות לפתרון משבר הזוגיות.

אימון אישי- לא רק לזוגיות

תחום האימון התפתח רק בשנים האחרונות ובתוכו גם האימון הזוגי. אימון לזוגיות הוא אימון אישי למעשה שהתפתח בתחילה כשיטה שנועדה להביא להעצמה אישית ולשיפורים ניכרים בהישגים האישיים בהיבטים שונים של החיים שאינם מיועדים אך ורק לזוגות. כך למשל אימון אישי יכול להיעשות כדי להביא לשיפור ההישגים בתעסוקה, בקריירה ובכלל בהגשמה ומימוש עצמי. קהל היעד של האימון נמנה עם אנשים בריאים בנפשם שמסוגלים לתפקד כשורה אך מרגישים חוסר מיצוי עצמי של הפוטנציאל הטמון בהם ומעוניינים לשנות את המצב דרך הרחבת או שיפור ההישגים.

עקרונות בבסיס האימון

תחום האימון נלמד כיום כמקצוע לכל דבר במסגרת לימודי קואצ'ינג שם עוברים התלמידים הכשרות מעשיות בשטח והכשרות עיוניות. חשוב לציין כי האימון כיום משרת לא רק אנשים פרטיים אלא גם חברות, ארגונים וצוותים נוספים שמבקשים לשפר ולייעל את רמת הביצועים. אימון אישי ואימון עסקי שניהם מתמקדים בהצבת מטרות באופן ברור, זיהוי מכשולים בדרך להשגתן והכנת תוכנית ברורה להשגת המטרות הללו. תחום האימון הזוגי התפתח גם הוא בשנים האחרונות ומתבסס על אותם העקרונות שצוינו לעיל של האימון האישי והעסקי.

אימון זוגי וכיצד מתנהל?

עקרונות היסוד המנחים בבסיס אימון זוגי הנלמדים בקפידה במסגרת לימודי קואצ'ינג לצורכי זוגיות, נעים תחילה סביב כמות מצומצמת של מפגשים ממקודי זוגיות לרבות הסוגיות שעולות בעקבותיה. האימון הזוגי בא להגיד מטרות קונקרטיות, למנוע החרפה של ויכוחים ולהעניק כלים טובים יותר להתמודדות עם שינויים. במהלך האימון מזהים את הגורמים העיקריים שעומדים בבסיס הקשיים הנתונים. לפי כך, נרכשות מיומנויות תקשורת אפקטיביות ובני הזוג מקבלים הכוונה מהמאמן בנוגע לזיהוי הדרכים לשיפור ההתנהלות והתפקוד.

אימון זוגי ומשפחתי

בנוסף האימון הזוגי נועד לאפשר לזוגות לערוך מחדש תיאום ציפיות, לחלק באופן יעיל יותר את התפקידים במערכת היחסים על פי הצרכים הנתונים. אימון זוגי מתאים לזוגות שנמצאים בשלבים כאלה ואחרים במערכת היחסים, כמו למשל זוגות שעדיין לא נישאו, זוגות נשואים וזוגות לא נשואים עם ילדים. אימון לזוגות עם ילדים יתמקד בנוסף ההיבטים הקשורים לאימון הזוגי באספקטים נוספים הנוגעים להתנהלות המשפחתית. זוגות שהקושי המרכזי שלהם הוא בהתמודדות עם הילדים, יוכלו לפנות במקביל אל אימון משפחתי או לשלב בני משפחה אחרים אם ויש צורך במסגרת האימון הזוגי.

אימון קואצ'ינג לזוגיות

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי