מהו אימון עסקי ולמי הוא מתאים? | מכללת ביטוי
i3 i2

מהו אימון עסקי ולמי הוא מתאים?

אימון עסקי מדגיש במונחים של אימון ומנהיגות את תפקידו הייחודי של המנהל ומתמקד באופן בו משלים תהליך האימון סגנונות אחרים של מנהיגות. המאמן עצמו עושה שימוש במיומנויות של האימון במטרה לעזור לחברי הצוות ולהביא לשיפור ברמת ביצועיהם ותוך כדי ללמוד את העבודה. במילים אחרות המאמן משלים את התקשורת היומית בין המנהל לצוות עובדיו דרך מתן כישורים או ידע ופרספקטיבה חיצונית של מומחה. לימודי קואצ'ינג נועדו להעניק לבוגרים את המיומנויות השימושיות לצורכי טיפוח בודדים בצוות ההנהלה והעובדים.

מיומנויות נרכשות

המיומנות שרוכשים במהלך אימון עסקי היא כזו המתמקדת הן בעבודת צוות מאוחדת והן ביצירתיות ארגונית, במסגרת הניסיון לשפר את יכולותיהם של העובדים בצוות או המנהלים. אימון עסקי יכול להתאים לעסקים רבים ומגוונים ובכללם חברות עיצוב, משרדי פרסום, חברות היי טק ומקצועות נוספים. בנוסף האמון מתאים לעסקים מכול גודל שהוא, והמטרה היא זהה תמיד, כלומר לחזק את הכלכלה היצירתית כאלמנט מכריע להצלחה. במסגרת לימודי קואצ'ינג ההגדרה הניתנת לאימון עסקי היא מתן סיוע למתאמן למען שיפור עבודתו.

מהו תפקידו של המאמן

סיוע זה ניתן על ידי המאמן ודרך שיחה ממוקדת שנועדה לאפשר למידה ושיפור בביצועי העבודה. בדרך כלל אימון עסקי מתקיים במפגשי אימון, בעוד שלא מעט ארגונים נעזרים ביועץ ארגוני בתור סגנון של ניהול מסוים הנערך במסגרת דיונים לא פורמאליים בין העובדים למנהלים על מנת להביא להגברה של התפוקה. ישנן כמה שיטות על פיהן נהוג לבצע אימון עסקי הנלמדות בין השאר במסגרת לימודי קואצ'ינג. הראשונה ביניהן נקראת סגנון שיתופי ובמסגרתה המאמן אמון על שמירת השיחה כממוקדת מטרה ברורה ומוגדרת.

שיטות שונות לאימון עסקי

המאמן מסייע למתאמן לחשוב דרך מתן משוב בונה ושמירה על מסלול התקדמות רציף. המתאמן מצידו אמון על יצירת אפשרויות חדשות, רעיונות ודרכים לפעולה מתוך מטרה להגיע להישגים הרצויים ודרך דיווח על התקדמות הנעשה. שיטת אימון נוספת נקראת התמקדות במטרות ולא בבעיות והתהליך כולל שיחות ממוקדות מטרה. הגדרת המטרה נעשית במהירות המקסימאלית והתהליך כולו מכוון להשיג מטרה זו. המאמן שומר במלך כל מפגש על השאלה הבאה: כיצד הדיון הנוכחי יעזור למתאמן לכבוש את יעדיו.

מיקוד במטרות והגדרתן במהירות

כאשר מאבדת השיחה את המיקוד במטרה, המאמן הוא זה שאחראי על השבתה למסלול.גם כאשר המפגש מתחיל בהצגתה של הבעיה, יכול המאמן לעזור למתאמן להגדיר את הפיתרון הרצוי. האימון יתמקד לאחר מכן באותן הדרכים שבאמצעותן ניתן להגיע לפיתרון האפשרי. כאן סביר להניח שהתהליך יימשך זמן רב יותר משום שהנטייה הטבעית של אנשים היא להקדיש לא מעט זמן לניתוח בעיות כדי להבין את גורמיהן דרך ציון שמות האשמים לכאורה.
מאמן טוב חייב להיות מודע להכרחיותו של שלב זה ולהניע בו זמנית את המתאמן להגדיר במדויק את רצונותיו בעתיד ולהנחות אותו לקראת נקיטת הפעולה המתאימה.

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי