קואצ'ינג באמצעות אומנות | פיתוח עסקי | מכללת ביטוי
i3 i2

מהו פיתוח עסקי

לא מעט בעלי עסקים הופכים להיות מודעים לעובדה כי כל עסק שלא מצליח להתפתח יתחיל בשלב כזה או אחר לצעוד לאחור. מהסיבה הזו בתי עסק רבים דואגים כיום לבנות תכנית עסקית לצורכי פיתוח עסקית על ידי נטילת חלק לעתים במסגרות לימודי קואצינג. התוכנית נדרשת בראש ובראשונה לספק מענה לשורה ארוכה של שאלות אסטרטגיות. בין שאלות אלו ניתן למנות בין השאר את הבאות: מהם כיווני ההתרחבות של בית העסק, האם למשל מדובר בהקמת של סניפים וקמעונות, האם בזיכיון, שיווק רשתי או אולי דרך שיווק סיטונאי?

שאלות שנדרשות למענה במסגרת בניית תוכנית עסקית

האם שיווק לחו"ל יהיה כיוון ההתרחבות הרצוי או לחילופין העדיפות תהייה להתמקד בפריפריות או בשוק העסקי והמוסדי? מה החשיבות של ההשקעה בפיתוח מוצר או שירות והאם יש צורך בפיתוח זה? האם יש לגוון את סל השירותים או המוצרים ולהרחיב את קהלי היעד השונים? האם לבחון בנוסף את מערך השירות לצד מערך השיווק והמכירות? האם כדאי ליצור שתפ"ים ומהו סוג המשקיעים הרצוי- משקיעים כלכליים או משקיעים מקצועיים ואסטרטגיים? אלו רק כמה דוגמאות בודדות מתוך רבות אחרות שחייבות להיכלל בתכנית העסקית.

ליווי מקצועי על ידי אנשי מקצוע מומחים

בנקודה זו נוכל לקבל סיוע רב משירותי ליווי ופיתוח עסקי מקצועיים ומקיפים. שירותים אלו ניתנים על ידי אנשי מקצוע מומחים שעברו הכשרות נרחבות במסגרת לימודי קואצינג בנושא של פיתוח עסקי. המומחים יסייעו לבעל העסק לבחון את הכדאיות של כמה כיוונים אפשריים שעומדים על הפרק, את השוק והמתחרים הרציניים בו ומגוון הזדמנויות עסקיות נתונות. פיתוח עסקי הוא תחום רחב שזוכה לכינויים רבים ומגוונים בהתאם למטרותיו כמו למשל פיתוח עסקים, גדילה והעמקת הפעילות, צמיחה והתרחבות.

מטרות ויעדים

המטרה של פיתוח עסקי היא תמיד זהה וחותרת להגדלת נתח השוק, נתח הלקוחות הקיים ומקסום של הרווחים על למיצוי מושלם. פיתוח עסקי הוא תחום שהחל לצבור תאוצה ונחשב למקצוע של ממש הנרכש בין השאר במוסדות של לימודי קואצינג. התחום מתמקד בין השאר בחשיבה יצירתית מחוץ לקופסה, בזיהוי יתרונות תחרותיים יחסיים, עריכת בידול ומיצוב בצורה מתאימה, בחינה וסקירה של שווקים רוויים ומתפתחים\ בחינת קהלים אסטרטגיים וזיהוי של מגמות בולטות בשוק ובתרבות הצריכה.

ארבעה כיווני צמיחה והעמקה

המטרה באופן כללי היא לחשוב בגדול על בסיס החזון העסקי והמיקוד החיוני בקצב ובתקציב אשר הולם ועולה בקנה אחד עם בית העסק הקיים. החתירה היא מין המצוי אל הרצוי תוך הסתכלות קדימה אל העסק של המחר. קיימות ארבע רמות וכיווני התרחבות וצמיחה שהן מתקיים פיתוח עסקי עם דגש אסטרטגי שיווקי. אלו מזוהות עם אפיון ופיתוח מוצר או שירות חדש, פיתוח שווקים וקהלים חדשים, אפיון ופיתוח אפיקי שיווק וחשיפה ופיתוח ארגוני עם דגש על ייצור, תפעול וכוח אדם.

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי