מה זה קואצ ינג, קורס קואצ ינג, מכללת ביטוי
i3 i2

מה זה קואצ ינג

עולם הקואצ ינג זוכה אמנם לפופולאריות רבה בשנים האחרונות, אך האמת היא שאימון הוא כלל לא עניין חדש, ולמעשה נחשב לפרקטיקה עתיקה המיושמת עוד משחר העת העתיקה. אימון הוא מודל הדרכה פרקטית מוטת מטרות, המתנהלת על בסיס של אחד על אחד, מאמן מול מתאמן. בעת העתיקה ועד לא היה זה מודל מקובל מאוד במסגרתו איש מקצוע היה לוקח מתלמד תחת חסותו ומדריך אותו סביב אותו מקצוע. במקרים מסויימים, היה זה אימון מקצועי נטו, ובמקרים אחרים היה זה אימון סביב דרך חיים.

מעבר משיטת חינוך יחידנית לשיטה המונית

ברבות השנים, החלה להתפתח מערכת החינוך הציבורית, שייעודה להעניק חינוך להמונים בצורה יעילה, מה שהפך את מודל הלימוד המקובל ללימוד של מאמן אחד מול מתאמנים רבים, ובמצב זה המושג אימון אישי הופך להיות לא רלוונטי, כשהמאמן הופך להיות מורה, והמתאמן הופך להיות תלמיד או סטודנט. ישנם כמובן יתרונות רבים לשיטת הלימוד ההמונית, ואפשר לומר שזו היא שיטת הלימוד היחידה שמאפשרת הענקת חינוך וידע להמונים, אך לצד זה היא לוקה בהיעדר האיכויות האופייניות של מודל האימון, מודל אישי ופרקטי מוטה תוצאות, תוך התאמה מלאה של תכנית האימון למתאמן.

אימון אחד על אחד להשגת יעדים ומטרות

במסגרת אימון אישי, מגדירים המאמן והמתאמן בצורה משותפת את עקרונות האימון על בסיס משותף, לרבות העניינים שיטופלו בתהליך, תדירות המפגשים, אופן ביצוע המעקב והפיקוח, המטרות הסופיות, החזון וכדומה. שלב זה של הגדרות הוא למעשה השלב בו נבנית תכנית האימון, ולאחריו מגיע השלב של יישום התכנית. היישום הוא שלב מאוד פרקטי הקובע יעדים קצרי טווח שעל המתאמן להשיג בדרכו אל המטרות הראשיות.

מאמן טוב ומקצועי, תנאי להצלחה

תפקידו של המאמן הוא לא לתת הוראות למתאמן, או להגיד לו מה לעשות בכל שלב ושלב, אלא להוציא ממנו את היכולות הפנימיות שלו שינחו אותו ויכוונו אותו באופן עצמאי, ובזה נבדל מאמן טוב ממאמן חובבן. אנשים רבים מרגישים שיש בידיהם ידע רב, ניסיון רב ותובנות רבות על החיים, ולכן זה מאפשר להם להיות מאמנים מצליחים. כמובן שזו היא חשיבה פשטנית מדי, וגם אם לאותם אנשים אכן יש את כל היכולות הללו, הם חייבים ללמוד את הפרקטיקה שתאפשר להם להעביר את הידע והניסיון שלהם למתאמנים שלהם, וליצור ערך מוסף אמיתי.

לימודי עולם האימון

על מנת להפוך למאמן, חייב אדם לעבור קורס קואצ ינג. במסגרת קורס זה לומדים הסטודנטים מה הוא אימון אישי, כיצד נראה סשן של אימון, מה הם כלל המרכיבים של תכנית אימון, וכיצד בונים תכנית אימון, כיצד יש לבנות את מערכת היחסים בין המאמן למתאמן, טכניקות ושיטות ליישום תכנית האימון, לביצוע מעקב ופיקוח על המתאמן, ולהוציא מן המתאמן את היכולות הפנימיות שהוא כל כך זקוק להן. קורס אימון אישי נלמד במגוון מכללות ובתי ספר מקצועיים.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי