מיתוג עסקי | Branding | מכללת ביטוי
i3 i2

מיתוג עסקי

בשנים האחרונות שומעים יותר ויותר על מיתוג עסקי אולם לא כולנו מבינים בדיוק על מה מדובר.
מן הסתם ברור שהכוונה היא להליך הנועד להשפיע על האופן בו בית עסק נתפס בענייני קהל הלקוחות הפוטנציאלי (ואף בעיניי לקוחות קיימים), ידוע שלוגו בית העסק הוא נדבך חשוב בכל הקשור להליך המיתוג העסקי אולם ברור גם שהתהליך כולל מרכיבים רבים ולא רק עיצוב לוגו.


בפסקאות הבאות נתאר איך מתנהל התהליך המכונה באנגלית Branding, מדוע הוא כה חשוב ועל מה יש לתת את הדעת בבואנו להשקיע במיתוג כזה עבור בית העסק שלנו.

הענקת זהות לבית העסק

בשוק תחרותי חשוב מאוד לבדל את בית העסק ממתחריו. ניתן וצריך ליצור לבית העסק זהות אשר מאירה אותו באופן המבליט את יתרונותיו ומשייכת לו תכונות הנתפסות כרצויות אצל מי שמתעניינים במוצריו או שירותיו.
חשוב שבית העסק יהיה מזוהה עם ערכים ומסרים המקדמים את האטרקטיביות שלו, אלה משתנים בהתאם לתחום העיסוק. כך למשל משרד עורכי דין ראוי שייתפס כעסק אמין, רציני, יסודי ומסור ללקוחותיו בעוד סטודיו לעיצוב גרפי צריך דמות שונה לחלוטין כזו המבליטה יצירתיות ורב גוניות.

איך עושים את זה

אם כן ברור שיש יתרונות רבים לכך שבית עסק ייתפס באופן מסוים, אטרקטיבי לקהל הרלוונטי, נשאלת השאלה איך ניתן להשוות לבית העסק דמות שכזו.
האמונים על הליך המיתוג העסקי יתחילו את עבודתם בניתוח השוק בו פועל בית העסק וזיהוי המסרים הרצויים, כאלה אשר להם תהיה השפעה מרבית, יניבו ביסוס הפעילות הקיימת ויביאו לגידול בהיקפה.
לאחר זיהוי מסרים אלה תיבנה אסטרטגיה על פיה ינוהל מיתוג בית העסק. כך למשל יהיה צורך ליצור "שפה גרפית" אחידה שתשמש בכל פלטפורמות השיווק (אתר האינטרנט, דפי פייסבוק, מוצרי קידום מכירות, ניירת משרדית, כרטיסי ביקור, אריזות המוצרים ועוד).


הלוגו הוא ללא ספק אלמנט מרכזי בעיצוב הגרפי, חשוב להשקיע בעיצובו ולהשיג לוגו המתאים לבית העסק ככפפה. על הלוגו לשדר מסר המשרת את בית העסק, לא דבר פשוט כאשר מדובר בסמל קטן יחסית אשר צריך להיות פשוט וברור מאוד.

הליך מיתוג מקצועי לבית העסק שלך

ישנם בעלי עסקים הסבורים כי אין מתאים מהם לדאוג לאופן בו נתפס בית העסק שלהם, בסופו של יום הם הרי מכירים הכי טוב את השוק בו הם פועלים ואת העסק שלהם על היתרונות שהוא מציע (ואולי גם חסרונות שיש להצניע). לעיתים ייתכן שאכן די בטיפול עצמאי בנושא המיתוג אולם מסירת ביצועו לידי בעלי מקצוע המתמחים במיתוג בתי עסק יניב ללא ספק תוצאות טובות בהרבה. אין מדובר במי שעוסקים בעיצוב גרפי בלבד אלא במי שמתמחים במיתוג ויודעים למצוא ולנצל את כל הדרכים להעברת המסרים שהוגדרו בראשית ההליך ככאלה שיש לפעול לשיוכם לבית העסק.

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי