מכינה לעיצוב תעשייתי | מכינות והכנת תיק עבודות | מכללת ביטוי
i3 i2

מכינה לעיצוב תעשייתי

 

מה נחוץ כדי להתקבל ללימודים?

מאחר ומדובר במקצוע אומנותי, דרישות הקבלה לפקולטות לעיצוב תעשייתי נשענות פחות על ציוני בגרות, ויותר על תיק העבודות של המועמד והצלחתו במבחני הקבלה של המוסדות השונים. לדוגמה, מכללת בצלאל דורשת ממועמדיה לעמוד בשלושה תנאים: הצלחה במטלת בית הניתנת מראש לכל המועמדים, מבחנים מעשיים בהם יש להראות יכולת בעיצוב וברישום, ולבסוף תרגיל סטודיו והצגת התאמה בראיונות אישיים. בנוסף לכך, דרוש תיק עבודות (בו יכללו עבודות נבחרות בדו מימד ובתלת מימד), המראה רקע קודם בתחום.

מה לומדים במכינות?

המכינות מעניקות לתלמידיהן רקע בתחום העיצוב התעשייתי, ומתמקדות בפיתוח יכולות טכניות וגם בחשיבה יצירתית ואומנותית. במסגרת הלימודים, יכירו המועמדים טכניקות שונות בהן יעשו שימוש בעתיד, כמו רישום, בניית מודלים, צילום בתנאים שונים (סטודיו, צילומי חוץ וכד'), וכמובן עבודה עם סוגי חומרים שונים. בנוסף, יפתחו התלמידים את חשיבתם היצירתית: כיצד ניתן לפתח רעיון לכדי תוצר מוגמר. יערכו לימודים כלליים וסיורים, שמטרתם להעמיק את הידע האומנותי של המועמדים, ובכך להעשיר את הרקע שלהם.

מכינת מכללת ביטוי

המכינה לעיצוב תעשייתי של מכללת ביטוי מעניקה לתלמידיה את הכלים הנחוצים להם, על מנת להתמודד עם לימודים במוסדות להשכלה גבוה. אנו פועלים כבר יותר מ-13 שנים, ומכירים היטב את הדרישות השונות של כל מוסד אקדמי בתחום העיצוב התעשייתי מתלמידיו. התכנים המועברים במכינה תואמים לדרישות אלה.


המכינה, אותה מעבירים מורים בעלי ידע רב וניסיון ארוך שנים בתחום, תחת ניצוחה של ד"ר בלה לוביצקי, מייסדת ונשיאת מכללת ביטוי. ד"ר לוביקצי היא בוגרת מיטב מוסדות ההשכלה האומנותיים בארץ ובעולם (בין היתר המדרשה בבית ברל וסורבון בפריז), ידועה בתור אומנית מוערכת, אך גם מכירה היטב את הצד החינוכי של עולם האומנות (במסגרת תפקידה כמפקחת ארצית על לימודי האומנות במשרד החינוך). כל המורים המלמדים במכללת ביטוי מושפעים מגישתה היחודית של ד"ר לוביצקי, ומעניקים לכל תלמיד יחס אנושי וחם.


תלמידים במכינה לעיצוב תעשייתי יוצאים למסע של גילוי עצמי. כדי להיות מעצב טוב, על התלמיד להבין מהי נקודת השקפתו האומנותית, מיהו בתור אומן? כדי לעשות זאת, אנו עוסקים מצד אחד בהקניית יכולות טכניות, ועבודה בחומרים ומדיומים אומנותיים שונים. מצד שני, נקדיש זמן רב לחשיבה קונספטואלית, ונלמד כיצד להביט על משימה יצירתית עם "משפקיים" שונות: אסתטיות, כלכליות, פסיכולוגיות ועוד. לבסוף, נסייע לתלמידנו בהכנת תיק עבודות, ההולם את מוסד הלימוד בו התלמיד שואף ללמוד.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי