מכללה לאומנות, לימודי אומנות, מכללת ביטוי
i3 i2

מכללה לאומנות

להיות אמן זה הרבה יותר מלדעת לצייר, לפסל, לערוך וידאו או לצלם. להיות אמן זו דרך מחשבה, זו שיטה, זו דרך חיים, זו טכניקה. ישנם הרבה אנשים שיודעים לצייר יפה יותר מהאדם הממוצע, וישנם אנשים שיודעים לפסל דגמים תלת מימדיים יפהפיים, ועבור רובנו, כאשר נראה את עבודתם, הדבר הראשון שיעלה לנו בראש הוא שמדובר פה באמנים של ממש, אך בפועל מדובר באנשים בעלי כשרון, ועד כמה שכשרון הוא רכיב חשוב ומרכזי בעולם האמנות, אלו הם לא אמנים.

שילוב של כשרון וידע

אומנות היא שילוב בין כשרון וידע. כשרון לכשעצמו הוא רכיב חשוב בשילוב זה, אך אינו די, וכך גם ידע. בעבר הרחוק היו אמנים רוכשים את הידע הנדרש להם במעין מודל של אימון אישי מול אמנים גדולים בזמנם, איתם הם ישבו ומהם ספגו את הידע בעולם האמנות כפי שהיה ידוע באותה התקופה. גם האמנים הגדולים ביותר יודעים לספר על חייהם בצל המנטור, חייהם בצל מורה שהעניק להם את כל הידע שאיפשר להם להפוך מאנשים בעלי כשרון לאמנים אמיתיים.

מיסוד הכשרון בצורה מקצועית ויסודית

אם יש לכם כשרון, ואם אתם רוצים לתרגם את הכשרון הזה למקצוע, לעיסוק, לדרך חיים, אתם רוצים לבסס אותו ולמסד אותו באמצעות מעגלי הידע הנדרשים סביב עולם האמנות. מעגלי ידע אלה כוללים פריטי ידע כלליים על אמנות, זרמים, סגנונות, תחומים וכדומה, וכן פריטי ידע פרטניים על טכניקות, שיטות, כלי עבודה, ניהול אישי של אמן וכדומה. לימודי אומנות המתקיימים למשל במסגרת מכללה לאומנות, הם הלימודים שאותם אתם צריכים להעניק לעצמכם על מנת לבסס את הכשרון שלכם, לתמוך בו, ולהרים אותו מעלה.

לימודים עיוניים ומעשיים

לימודי אומנות יכולים להתקיים ברמה של אימון אישי, לימודי תעודה, קורס או תואר. קשה לומר אילו מבין המסלולים הוא הטוב ביותר עבור כל אחד, אם כי לימודי תואר המוצעים לכם במסגרת מכללה לאומנות הם פורמט הלימודים המקיף והיסודי ביותר. במסגרת לימודים אלה נלמדים נושאים עיוניים ומעשיים באופן משולב ואינטגרטיבי. תולדות האומנות, ההיסטוריה של האומנות, חיי האמן, סגנונות באמנות, תחומים מרכזיים באמנות, אמנות בארץ ובעולם, במקביל ללימודים מעשיים המתקיימים לאורך כל הלימודים, לרבות במסגרת כיתות אמן, היכרות ותרגול כלי העבודה של אמן, טכניקות ושיטות עבודה, אמנות חזותית וכדומה.

מגוון מסלולי מימוש

לימודי אומנות מאפשרים לכם להשתלב בעולם האומנות במגוון רחב של צורות ומסלולים. לאלו מביניכם שפונים ללימודים אלה לצורך לימודי יצירה והפיכה לאמנים מקצועיים, כמו גם לאלו המעוניינים להפוך למומחי אמנות, להשתלב בעמדות ניהול במוסדות לאומנות או לעסוק באוצרות אמנות, לימודים אלה מספקים לכם את כל מכלולי הידע הנדרשים בצד הידע הכללי, בצד הניהול ובצד הביצוע והיצירה. עם סיום הלימודים תוענק לכל סטודנט תעודה שתאפשר לו להשתלב במוסדות אמנות ציבוריים ופרטיים, או לפתוח פרקטיקה עצמאית משלו.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי