ספר החוקים לקואצ'נג | לימודי קואצ'ינג | מכללת ביטוי
i3 i2

ספר החוקים לקואצ'נג

הרבה אנשים תוהים מהו קואצ'ינג. ובכן ניתן להסביר, אך רק לימודי קואצ'ינג יצליחו להעביר את הכוונה כפי שצריך, או לחלופין חווית אימון שכזה. בגדול ניתן לומר שקואצ'ינג הנו תהליך בו אדם פונה למאמן שהתמחה בתחום הקואצ'ינג, וביחד הם מגדירים מטרות ויעדים, פורטים את המצב לסיטואציות, בוחנים חלופות, ומתכננים ביחד כיצד ניתן להגשים את היעדים. על כן מטרת הקואצ'ינג היא לעשות סדר בדברים, ולעזור לאדם לחזור לנתיב, ואף לתת לו את האומץ להלך בו.

קואצ'ינג אינו תרופת פלא, אימון איש אינו ספר חוקים המוכתבים מראש, קואצ'ינג אינה הדרך הקלה לקבל תשובות, קואצ'ינג אינו פאסיבי- קואצ'ינג אינו מסתמך על כוח המדריך. מאמן חיוני יהיה כזה שרק יעזור לפרוט את היעדים והמשימות על מנת לכבוש את הפסגה האישית, אך הוא לא יכפה את דעתו, לא ישתלט ולא יהיה זה שמחליט. מאמן אישי מקצועי יהיה רק המגדלור, יעניק אוזן קשבת, יהיה חבר לדרך, יעודד להסתכל פנימה, וכל זאת תוך מינון מקצועי של פאסיבי מול אקטיבי.

רוצה להיות מאמן קואצ'ינג מקצועי

על מנת להיות מאמן מקצועי, נדרשת הדרכה, ולא מספיק להחזיק בתכונות הרצויות, (אופטימיות, הכלה, סובלנות, יכולת הקשבה), אלא יש צורך בהכשרה מקצועית, ועדיף במוסד מוכר שמומחה לדבר. מכללת ביטוי גאה להציג מסלול הכשרת מאמני קואצ ינג. במסגרת הלימודים יש חשיפה למבואות הפסיכולוגיה, ניהול, רוח וכדומה. הלימודים מעניקים ארגז כלים מלא אשר מאפשר למאמן לצאת לדרך עם ביטחון, עם יכולת ועם ידע מקצועי וחשוב ואף לתת לבוגרים נקודת פתיחה איכותית.

ומה הסוד?

פיענוח המצב הנוכחי, פריטת האופציות השונות, חידוד היעדים והגדרת משימות משנה עד לצליחת מטרת העל. כל אלו הפעולות שיש לדון בהם ואף ליישם במסגרת האימון, והם אלו שעונים על השאלה "מהו קואצ'ינג". כמו כן כיוון שלכל אחד ישנה הדרך שלו, ולכל אחד הקשיים שלו לצד המטרה שלו, לא ניתן לכמת טיפול זה במספר מפגשים מוגדר מראש, אלא יש לזרום לפי כל סיטואציה. כמו כן אל לו למאמן ליצור תלות, ועליו לדעת מתי הגיע הזמן להיפרד, מתי המטופל הגיע ליעד ומכאן יש לסיים את הסשן. וזאת כיוון שמקרים של תלות פוגמים בהליך באופן משמעותי.


לסיכום, ניתן לתאר את לימודי קואצ'ינג כמטאפורה המשתמשת בשלושה אלמנטים: מסע, פנס והר. מסע- כי כל התהליך הנו טיול בנבכי הנפש אשר מגלה את היעד אליו יש להגיע, והדרך לשם היא לא פחות ממסע מעניין, חשוב ומאתגר. פנס- כי המאמן נותן לנו את האנרגיה להדליק את האור בפנס ולמצוא את דרכנו בין הגישושים השונים. והר- כי לאחר שמוצאים אותו ומסיימים לטפס עליו, ניתן לקחת נשימה עמוקה של אוויר צלול רווי בתחושת סיפוק והצלחה.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי