אימון אישי | אימון קו אקטיבי | קואצ'ינג באמצעות אומנות
i3 i2

עולם האימון האישי- אימון קו אקטיבי

אימון קו אקטיבי הינה שיטה ייחודית בעולם האימון האישי המתבססת על מספר עקרונות. מאמר זה יבחן את השיטה על עקרונותיה השונים, ויפרט את היתרונות שיש לה על פני שיטות אחרות של אימון אישי.

אימון קו אקטיבי- עקרונות

העיקרון הראשון עליו מתבסס האימון מסוג זה מתייחס למתאמן. המתאמן, מעצם היותו אדם, הוא מכלול שלכם של יכולות, יצירתיות ותושייה. כל אחד מסוגל לעלות בעצמו על התשובות הנכונות, ורק צריך להוציא אותן ממנו בדרך הנכונה. המתאמן, אם, כן, הוא המוקד של האימון, והוא זה שעליו לקבוע בסופו של דבר את תוכנית האימון. המאמן, אם כן, נמצא שם רק על מנת לסייע למתאמן לנסח את מה שהוא ממילא יודע.


התוכנית שינסחו יחד המאמן והמתאמן תתחלק לשלושה חלקים- ההגשמה, האיזון והתהליך. ההגשמה היא למעשה המטרה אליה רוצה המתאמן להגיע על מנת להגיע למצב של מיצוי ומימוש עצמי. האיזון הוא חלוקת הזמן והקשב הרצויה למתאמן עבור תחומי החיים השונים- איזון זה מופר לעיתים קרובות בשל קצב החיים המודרני, ולכן חשוב מאוד לתת עליו את הדעת כחלק מתהליך אימון שאמור להקיף את כל תחומי החיים.


החלק השלישי, ואולי החשוב ביותר מבין השלושה, הינו התהליך. לכולנו ישנה נטייה להתעסק יותר מדי בתוצאה הרצויה, ופחות מדי בדרך ובתהליך אשר הביא אותנו אליה. דווקא מן התהליך, אותו אנו עוברים במשך כל חיינו, אפשר ללמוד המון על עצמנו. אחד מתפקידי המאמן במסגרת האימון הוא לסייע למתאמן לראות גם היכן בדיוק הוא עומד בתהליך ואיך הוא יכול ללמוד ולהשתפר בהמשך הדרך.


עוד עיקרון חשוב בשיטה הוא הגישה ההוליסטית. לפי עקרון זה, האימון האישי מתייחס לכל תחומי החיים של המתאמן. בשל העובדה שלתחומים החיים של חיינו יש השפעה מאוד גדולה זה על זה, גם התמקדות בתחום אחד יכולה להביא לכדי שיפור משמעותי בתחומי חיים אחרים.


עיקרון נוסף נוגע למערכת היחסים בין המאמן לבין המתאמן, למאפיינים שלה ולמטרתה. כל מערכת היחסים הזו מתקיימת כדי לעזור למתאמן להשתפר ולהגיע בעצמו אל הדברים. חשוב שמערכת היחסים תהיה מבוססת על כבוד, פתיחות ואמון הדדי. מאפיינים אלה של מערכת היחסים יכולים לשמש קרקע פוריה לאימון מוצלח שיוכל לסייע למתאמן להשיג את מטרותיו.

אימון קו אקטיבי- יתרונות על פני שיטות אימון אחרות

אימון מסוג זה נחשב יעיל מאוד, והוא יכול לסייע למתאמנים רבים להגיע אל התוצאות במהירות רבה. הסיבה לכך היא שקל לנו יותר לעמוד ביעדים שאנחנו הגדרנו לעצמו מאשר ביעדים שמישהו אחר הגדיר עבורנו. המטרות שהגדרנו יוכלו לתת לנו מוטיבציה להמשיך למרות המכשולים והקושי בהם אנו עלולים להתקל בדרך. שיטת אימון זו מאפשרת לנו לקחת אחריות על חיינו ולשלוט בהם, ולא להרגיש שהם נשלטים על ידי אנשים אחרים.

ללימודי קואצ'ינג במכללת ביטוי לחצו כאן

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על קואצ'ינג באמצעות אמנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי