עיצוב פנים בעזרת חיפוי בטון אדריכלי | מכינה קדם אקדמאית | מכללת ביטוי
i3 i2

עיצוב פנים בעזרת חיפוי בטון אדריכלי

הבטון של היום אינו הבטון של פעם, וכך גם באשר לשימושים שלו והיחס שהוא מקבל בעולם העיצוב. אם פעם קירות בטון היו סמל לדלות ולחוסר גימור, הרי שכיום קירות שמכוסים לוחות בטון או רצפה בעלת גימור בטון היא לא רק מאוד נפוצה, אלא היא גם מאוד מוערכת ואף נתפשת כמעוצבת. אין לטעות שמדובר באותו מראה של רצפת האנגר נטוש, אלא כיום מדובר בחומרים בעלי רמות גימור מרשימות, כך שאולמות אירועים רבים מתהדרים בסוג חיפוי שכזה על מנת ליצור מראה מודרני, חדשני ואף אלגנטי.

שיקולים בתהליך

כאשר מתכוונים לעצב חלל, יש לשאול מספר שאלות אשר התשובות להן אמורות להכווין לעבר עיצוב הפנים הנכון. באופן שכזה יש לבדוק מה הייעוד שלו, מי הוא סוג הקהל, מהו אופי הלקוח, מה אמור לשדר המקום, אלו אילוצים יש במקום מבחינת חומריות, מהו התקציב, אלו שילובים עומדים על הפרק וכדומה. כאשר כל התשובות עומדות מול העיניים, הרבה יותר פשוט לעבור אל שלב בחירת החומריות וכיוון שחיפוי בטון מאוד אופנתי כיום, מומלץ לקחת אותו בחשבון. אם הוא אכן מתקבל כאופציה רלוונטית, מומלץ לעבור לסקיצה אשר מדמה את שילוב החומרים ביחס לצורה והגודל.

עולם של אופציות

חלק מהקסם שטמון בלימודים, לימודי עיצוב פנים טמון בעובדה שמדובר על שילוב מרהיב בין יצירתיות, חזון, עבודת שטח מעמיקה, מחקר מקדים, והכרה מעמיקה עם מגוון חומרים. כך שאם ניקח את חומר הבטון לדוגמה, נגלה עולם שלם שסובב סביבו, כך שניתן למצוא יציקת בטון לצד אריחי בטון ענקים, בטון שמשלב טקסטורות, בטון בגימורים שונים, בעל מגוונות שונות ועוד. כך שבטון אינו רק חומר, אלא הוא פתח ליצירה של חלל חדש עם אווירה ייחודית ועל מנת לממש זאת נהוג לשלב מעצב בעל הכשרה שלמד עיצוב פנים.

פרקטיקה

עיצוב פנים בעזרת חיפוי בטון אדריכלי אינו כולל אך ורק אופציות עיצוביות, סגנון ואווירה, אלא גם הכרה מעמיקה עם כל נושא התקנים והאופציות השונות. כך שיש להכיר את תכונות החוזק והבלאי וזאת על מנת לדעת להתאים סוג חיפוי בטון למטרה ולמקום. כמו כן יש לקחת בחשבון שאריחי בטון יותר פרקטיים ברמת התחזוקה, (בהנחה של סדק ניתן להחליף את האריח באופן נקודתי).

אווירה

אחד הכלים שמשחקים עימם רבות כאשר מדובר על לימודי עיצוב פנים, נוגע לאווירה. כך שקודם יש לכוון אל האווירה הרצויה ומנקודה זו יש לעבור על האופציות הקיימות. כך למשל אם מדובר על שימוש בבטון/ בטון מחולק, נקבל בקלות אווירה עירונית אורבנית. כאשר בוחרים בחומר זה יש להקפיד גם על שאר החומרים שמשלימים את התמונה, וזאת על מנת ליצור הרמוניה ולהימנע מעומס יתר או לחלופין מאנמיות שמאבדת מכוחה. כך שניתן לשלב עץ ואף בלוקים או זכוכית.

 

המאמר באדיבות - ארטן - חיפוי בטון אדריכלי

 

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי