פסיכותרפיה אינטגרטיבית יצירתית
i3 i2

פסיכותרפיה אינטגרטיבית יצירתית

 

 

"להיות המטפל השלם"- פסיכותרפיה אינטגרטיבית יצירתית

 

בגישת CBT, אמנויות, פסיכודינאמי ועוד

 

מכללת ביטוי בניהולה של ד"ר בלה נוביצקי, פועלת יותר מ-20 שנה בתחומי האמנות והתרפיה באמנות. המכללה שמה את הסטודנט במרכז ורואה את הדרכים האישיות להגיע לכל אדם ואדם. השנה נפתח מסלול ייחודי וחוויתי של פסיכותרפיה אינטגרטיבית יצירתית, עם מורים מהשורה הראשונה של מקצועות הטיפול, אשר פונה לאנשים המחפשים להרחיב ולהעמיק את ארגז הכלים והגישות לעבודה בחדרי הטיפול.

מתוך התפיסה כי העולם בו אנו חיים הוא אינטגרטיבי ומשלב בצורה תמידית ויומיומית עולמות תוכן שונים, אנו מגלים את הצורך ואת העוצמה הטיפולית של הפסיכותרפיה האינטגרטיבית היצירתית. האמנויות והיצירתיות היא הגג המכיל תחתיו את התפיסות האינטגרטיביות במובן העמוק ביותר של נפש האדם. בשנים האחרונות, הביקוש לשיטות טיפול אינטגרטיביות העולה מהשטח הוא רב ולכן המטפל של ימינו צריך כלים מעולמות תוכן שונים כדי להתאים את עצמו ואת הטיפול למטופלים מבחינת אוכלוסיות, גילאים, מגזר, מגדר ועוד.

במהלך ההכשרה, המטפלים מפתחים יכולת ליצור אינטגרציה בין גישות וכלים מגוונים המגיעים מתחום ה-CBT, מהתחום הפסיכודינמי, מגישות אינטגרטיביות ואקזיסטנציאליסטיות ומתחום היצירה והטיפול באמנויות. שילוב זה יוצר מסלול לימודים חוויתי ומעמיק הנותן כלים מעשיים לחדר הטיפולים ולעבודה עם אנשים. לאור הקיים היום בשטח המסלולים ללימודי הפסיכותרפיה- אנו רואים חשיבות מהמעלה ראשונה ליצירת מסלול ייחודי זה בו ישנו סל עשיר בכלים המכשיר את המטפל להיות שלם כשהחיבור ליצירתיות האישית היא חלק מחוויית הלימודים.

 

תוכנית הלימודים כוללת:

שלוש שנים של לימודי הכשרה של פעם בשבוע בשנה א' ובשנה ב' וג' מתווספות שעות נוספות של הכשרה מעשית לתוכנית הלימודים.

הלימודים יתקיימו פעם בשבוע בין השעות 15:00-20:00 (6 ש"א)

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי