טיפול באומנות | תואר באומנות | תואר ראשון באומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

פרטים על תואר טיפול באומנות

אחת התוכניות המעניינות ביותר אותן תוכלו ללמוד במסגרת תואר בטיפול באומנות. תואר זה יעניק לכם הכשרה לעולם הטיפול באמצעים אומנותיים, בעזרתו תוכלו להשתלב בתחום במסגרת של בתי חולים, מוסדות פסיכיאטריים, במערכת החינוך ובמוסדות רווחה.

מה לומדים בכל שנה במסגרת תואר בטיפול באומנות

משך הלימוד לתואר מתפרש על פני שלוש שנים, כשבכל שנה הולכים ומתרחבים התחומים ונלמדים עוד ועוד חומרים, על מנת שבסוף התואר תהיו מוכשרים לעבודתכם הראשונה כמטפלים באמנות. בשנה הראשונה הלימודים יתמקדו בעיקר בלימודי המבואות ובלימודי הליבה של טיפול באומנות. כך לדוגמא תגלו אילו חומרים ניתן לשלב במסגרת הטיפול, תתוודעו אל השפה הטיפולית, תלמדו תיאוריות ומושגים בתחום, תבצעו עבודה טיפולית בקבוצה ותשננו את עקרונות הטיפולי האישי באמנות. במסגרת השנה השניה שיטות הטיפול והאבחון יהיו העיקר, כשתעברו ותלמדו קורסים רבים כגון הכשרת המטפל, מיומנויות הקשבה ואבחון, אמנות ככלי תרפויטי, גוף ונפש, התנסות טיפולית קלינית עם מגוון אוכלוסיות ועוד, לימודים נוספים מהתחום הם לימודי מוסיקה אותם ניתן לשייך ללימודי תרפיה וטיפול גם כן. בשנה השלישי כבר העשייה תהיה הרבה יותר גדולה ותממרכז סביב ההתנסות המעשית אותה כל סטודנט יבצע, תוך התמקדות בשיטות הטיפול, בחווית הטיפול, בדפוסי ההתנהגות ובדברים נוספים.

תנאי הקבלה של תואר טיפול באומנות

כמובן שלא כל אדם אשר מעוניין ללמוד את הטיפול באומנות במסגרת התואר, גם אכן מובטח לו כי הוא יהיה זכאי לעשות זאת. בכל מוסד לימודי מכובד, יבקשו מכם להירשם ללימודי תואר שני בתנאי שעניתם על מספר קריטריונים, והדבר אינו שונה גם כאן. הצורך החיוני מכולם הוא צורך בתואר ראשון בפסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות, ריפוי בעיסוק, קרימינולוגיה, עבודה סוציאלית, חינוך מיוחד או יעוץ חינוכי. כמו כן אל טיפול באומנות כתואר שני כל סטודנט שסיים תואר ראשון אחר וישלים ארבעה קורסים רלוונטיים בפסיכולוגיה, יוכל להירשם אף הוא. עוד תנאי קבלה לתואר הם ראיון אישי אותו על כל מועמד לעבור בטרם יתקבל ללימודים, מבחן מעשי, מבחן עיוני וסדנת מיון.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על טיפול באומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי