ציוד אומנות | לימודי אומנות | מכללת ביטוי
i3 i2

ציוד אומנות

כל היופי שאומנות הנו תחום ללא גבולות, שתמיד יש בו עוד מקום לחדש ולרענן- לפרוץ גבולות. מי שמבקש לחוות לימודי אומנות יימצא שיש לא מעט ציוד אומנות שמומלץ להכיר, ומכאן שיש לקבל החלטה מושכלת לגבי הציוד המועדף. במאמר זה נבחן מעט את החלופות השונות של הציוד על מנת לעשות סדר ולעזור להתמקד- כל אחד עבור העדפותיו שלו.

צבעי פסטל

אצל צבעי פסטל ניתן למצוא חלוקה לשלוש קטגוריות.. ראשית יש את גירי הפסטל שהם הקשיחים ביותר ומכאן שמאפשרים שליטה מרבית. שנית יש את הפסטל הרך שמכיל יותר פיגמנטים ואילו הסוג הנוסף שמן למגע, אינו מתייבש במהירות ועל כן אידאלי עבור עבודה בשכבות מוחצנות.

עפרונות לציור

סוגי מכחולים

יש שיער טבעי ויש סינטטי. מכחול איכותי יכיל את אותה כמות שיער מתחת לטבעת כמו זו שמעליה. על מנת לבדוק זאת יש ללחוץ את השערות מטה ואם הן קופצות חזרה מדובר על מכחול טוב. מכחולים רכים נחשבם יותר איכותיים, יוצרים נקודות עדינות ועמידים לאורך זמן. מכחולים זיפניים, (עשויים מזיפי חזיר), אידאליים עבור שימוש בצבעים סמיכים כגון צבעי שמן או משטח מחוספס, מכחולים סינטטיים עשויים מסיבי ניילון- גם איכותיים כאשר הטובים ביותר מכילים תערובת של קטרי סיבים שונים לטובת זרימה אידאלית.

צורניות מכחולים וייעודים

יש לא מעט צורות של מכחולים אותם יש לבחור לפי המטרה. עבור יצירת קווים יש לבחור בצורת ליינר. עבור משיכות קולמוס יש לבחור במכחול עגול. עבור משיכות שטוחות יש לבחור ב"מכחול משיכה". על מנת ליצור טקסטורות ומרקמים שונים יש לבחור בליינר ארוך. על מנת ליצור מראה של יער או דשא יש לבחור במכחול מגרפה. על מנת ליצור שבלונות יש לבחור במכחול עגול בעל קצוות חתוכים ישר. על מנת ליצור פריטים עדינים יש לבחור ב"ספוטר". עבור הצללות מומלץ מכחול שטוח. על מנת לערבל צבעים או ליצור עלי כותרת מומלץ מכחול אובאלי.

עפרונות לרישום

יש מגוון עפרונות עבור רישום, כאשר ההבדל העיקר הוא בדרגות הקושי. העפרונות הרכים יותר מתחברים היטב למצע. העפרונות היותר קשים מסומנים באות H ואילו הרכים באו B, כאשר גם יש דרגת ביניים והיא ממסומנת בHB. העפרונות הרכים נעים בסקאלה שבין B, (הכי פחות רך) לבין B9, (הכי רך).

טיפים

• כאשר באים לרכוש מכחול יש להתייחס לכמה מרכיבים: יש להתייחס לסוג השיער, רמת הרכות, צורת המברשת, גודל המברשת ואורך הידית.
• עבודה עם פחם דחוס מאפשרת השגת גוון שחור עשיר.
• ניתן לערבב פחם ולמרוח אותו בקלות- עדיף להתחיל עם הגרסאות הבינוניות ברמת הקושי.
• עבור משטחים מחוספסים יש להעדיף מכחולים שמכילים שערות חזיר.
• מכחולים משיער שור אומנם יותר איכותיים וזולים אך פחות עמידים.
• כאשר נמצאים בתחילת הדרך יש לרכוש ציוד בסיסי על מנת להבין מהו הכיוון הרצוי.
• אם משלבים גם חומרי המסה- הפסטל יהווה תחליף עבור צבעי שמן ומים.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

מידע נוסף על לימודי אומנות

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי