ציורי שמן על קנבס, לימודי ציור - מכללת ביטוי
i3 i2

ציורי שמן על קנבס

ציור עם שמן הנו מומחיות שדורשת התמקצעות לצד הבנה. ראשית כל יש להכין את המצע עליו עומדים לצייר, כאשר יש לקחת בחשבון שלא כל מצע יימצא כאידאלי. עבור ציורי שמן יש שני מצעים עיקריים. הראשון הנו בד פשתן ואילו השני הנו מצע קנבס- כאשר על שניהם להיות מתוחים על פני מסגרת, (לרוב מסגרת עץ), או לחלופין על לוח מעץ לבוד. לאחר שהמצע מוכן יש לכסות אותו עם חומר יסוד בצבע לבן העונה לשם ג'סו וזאת על מנת למנוע בידוד בין הצבע למצע, כך שיימנע מצב של ספיגת הצבע ואילו הצבעים יהיו יותר בוהקים וחיים. ניתן למצוא כמה סוגים שעונים על המטרה, כאשר חלק מצבעי הבסיס מגיעים על בסיס פשתן משולבים עם פיגמנט בצבע לבן והחלק השני מבוססים על צבע אקרילי על בסיס מים.

שלב אחר שלב

לאחר שבוחרים במצע ובסוג צבע הבסיס, יש למרוח אותו ע"י מברשת עבה ושטוחה כמה פעמיים, (לרוב מומלץ שלוש פעמים), כאשר כל שיכבה מנוגדת לכיוון בו נצבעה השכבה הקודמת וזאת על מנת ליצור מצע הרמוני. כמו כן מי שמקפיד על איכות לא ידלג על שלב שיוף עם נייר עדין של כל שכבת בסיס. מנקודה זו יש לבחור באיזו שיטה מעדיפים להתמקד כאשר ניתן לבחור בין טכניקת אלה פרימה לבין טכניקת השכבות השקופות. על מנת לבחור את השיטה הרצויה מומלץ להתנסות בכול אחת מהן בעת לימודי ציור. באופן כללי יש לציין שאין לעבוד עם שכבות צבע עבות, ועל כן יש להקפיד על שיטת השכבות כאשר יש להקפיד על שני דגשים. הראשון הוא שיש להמתין לייבוש מלא בין שכבה לשכבה והשני הוא שכל שיכבה תכיל יותר צבע מקודמתה. לאחר שהציור גמור, (לרוב מדובר על תהליך שאורך לא פחות משלושה שבועות), הציור יצופה בלכת ורניש שמהווה שכבת מגן חשובה מפני לחות ואף מעניקה מראה אחיד ומבריק לפני הציור.

איזה חומרים צריך

על מנת לפנות אל ציורי שמן על קנבס יש להיות מאורגנים עם כל החומרים הנחוצים וזאת על מנת לאפשר אופן יצירה הרמוני ורציף. אם כן למה יש לדאוג? יש לוודא שיש משטח קנבס, כמה סוגי מכחולים, ג'סו- חומר יסוד, מגוון צבעים רצויים וכמובן שגם טרפנטין, (כיוון שהצבעים מגיעים מאוד מרוכזים נהוג לדלל אותם עם טרפנטין שמכיל שרף של עץ האורן לצד שמנים נוספים). כמו כן גם יש טרפנטין מינרלי, אך הוא אינו עבור משטח הציור, אלא על מנת לנקות את המכחולים ואף כתמים לא רצויים ממשטח הציור. עוד חומרים שיש להשיג הם ורניש שמעניק דרגות ברק שונות ולבסוף גם יש חומרים משלימים כגון "קרם כפפה" שנועד להגן על הידיים מפני חומרי לא בריאותיים שמצויים בצבעים.

ציורי שמן על קנבס

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי