ציור בצבעי שמן | קורס רישום וציור | מכללת ביטוי
i3 i2

ציור בצבעי שמן

ציור בצבעי שמן :

ציור בצבעי שמן הינו סגנון ציור קלאסי אשר ראשיתו בתקופת הרנסנס. ציור בצבעי שמן דורש טכניקה מיומנות וידע באשר לסגנון הציור אופי והתנהגות צבעי השמן והתוצאות המתקבלות. לימודי ציור יעניקו לכם את הטכניקה, את הידע והניסיון הדרושים לציור בצבעי שמן.

 

לימודי ציור וההיסטוריה של צבעי השמן:

במהלך לימודי ציור נלמד את ההיסטוריה של צבע השמן ואת ראשית השימוש בו כמו גם את התפתחות הציור בצבעי שמן לאורך ההיסטוריה. נלמד על התפתחות צבעי השמן מלקה בסיסית אשר שימשה כשכבה מגינה ללוחות עץ באירופה העתיקה לאמצעי אומנותי מרהיב האומר כל כולו יופי. נלמד את סוגי הגוונים של צבעי השמן ואת מקורותיהם באיטליה העתיקה כמו גם את שמות המחוזות האיטלקיים מהם מגיע כל גוון וגוון. נלמד על מרכיביו הכימיים של הצבע ואף נטעם מעט מסוד הערבוב העצמי המקורי של צבעי השמן.

 

אופיים המיוחד והייחודי של צבעי השמן:

לימודי ציור יערכו בפניכם הכרה עמוקה עם האופי המיוחד של צבעי השמן, עם טבעם השקוף במקורו ועם אפשרותם להתדלדל בעזרת תוספת שמן או תוספת טרפנטין.

 

טכניקת השכבות והשקיפות המקובלת בציור עם צבעי שמן:

לימודי ציור יעניקו לכם את טכניקת השכבות המיוחדת בה נעשה שימוש בציור עם צבעי שמן, כיצד תחילה מכסים את בלוק הציור או הבד בשכבות אטומות ועליהן מוסיפים שכבות צבע שקופות אשר למעשה מהוות את הציור עצמו.

 

קורס ציור במכללת ביטוי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אטימותו של הצבע הלבן:

במהלך לימודי ציור נלמד כיצד להשיג את אטימותו של צבע השמן באמצעות ערבוב בצבע לבן על גבי פלטת צבעים והעברתו משם באמצעות משיחות מכחול אל בד הציור.

 

טכניקת הציור היבש והציור הרטוב:

במהלך לימודי ציור נלמד את טכניקת הייבוש של הציור היבש שכבות על גבי שכבות באופן של שימוש בשקיפות וכמו כן נלמד את טכניקת הציור הרטוב.

 

ציוד לציור בצבעי שמן:

לימודי ציור אף יעניקו לכם ידע נרחב באשר לציוד הדרוש לציור בצבעי שמן, נלמד לזהות בין סוגי מכחולים ולבחור לנו את הטובים ביותר לציור בצבעי שמן על פי איכות הסיב שלהם, רמת הצפיפות שלהם, כושר הספיגה שלהם וגודלם.

 

בדי הקנווס:

כמו המכחולים כך גם בדי הציור יעברו סקירה במהלך לימודי ציור, על היסטורית השימוש בהם ואופי השימוש בהם לאורך שנות האומנות והציור בצבעי שמן, מבדי המפרש המקוריים, דרך בדי הקנווס אשר נמתחו עצמאית בידי האמנים ועד לבדי הפשתן והכותנה הפופולאריים היום.

 

סגנון ציור מעודן וקלאסי:

ציור בצבעי שמן הינו ציור מעודן ומסוגנן אשר טובי אמני העולם וההיסטוריה עשו בו שימוש. ציור מסוג זה אינו יצירה מן הסוג החופשי המתפרץ כי אם אומנות מתוכננת ומדויקת לפרטי פרטיה, הדורשת טכניקה, מיומנות וניסיון, הכרה עמוקה של תכונות צבעי השמן ואופיים הייחודי.

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי