ציירים ישראלים שחייבים להכיר | קורס רישום וציור | מכללת ביטוי
i3 i2

ציירים ישראלים שחייבים להכיר

מאז ומתמיד היה במדינה מקום של כבוד לאומנות, ועם השנים התפתחו בקרבנו לא מעט ציירים ישראלים מוכשרים וידועים שתרמו בנאמנות לתחום. במאמר זה נכיר חלק מהם, נעבור על מגוון עבודות חשובות ונקבל טעימה מהווי אומני הציור הישראליים.

מיכה אולמן

נתחיל עם מיכה אולמן שנוהג להטמיע בעבודותיו נופח של היסטוריה לצד זיכרון, משחק של טבע ואדם, להתחבט בין יש לאין. מיכה אולמן ידוע במייצבים שלו, בהסתכלות הייחודית לו על עובדות קיימות כגון עץ שתול או חופן אדמה ומכאן נובע הכוח והעניין הרב שמושכות עבודותיו. פסליו פזורים בכול רחבי הארץ, אך גם מחוץ לגבולותיה, כך שגם ביפן ובצרפת, כאשר אחת היצירות היותר מזוהות עמו הינה הספרייה הריקה במרכז פולין שמהווה הד חי לשריפת הספרים בתקופת השואה.

ראובן רובין

ראובן רובין הנו אחד מגדולי הציירים הישראלים, התפרסם עוד בתקופת המנדט הבריטי בראשית המדינה. יצירותיו משקפות את רוחניות המדינה ומציגים אותה ברוך ובחן כאשר נופי א"י, הגליל, ירושלים ועצי הזית מהווים מוטיב מרכזי ביצירותיו. בין שלל יצירותיו המפורסמות ניתן למצוא את "מבקשי אלוהים", "הרוקדים במירון", "פירות ראשונים", קיבוץ הגלויות", "בדרך לגליל", "הרקדן האגתי" ועוד רבים אחרים.

יחזקאל שטרייכמן

יחזקאל שטרייכמן משתייך לזרם ההפשטה שבציוריים הישראלים ועומד בראש קבוצת "אופקים חדשים". בשנת 1990 זכה בפרס ישראל לציור. כיום ניתן לראות מגוון עבודות שלו בתערוכות שונות ברחבי הארץ ובעת לימודי ציור מקצועיים לא פעם מוזכרים עבודות חשובות שלו.

פנחס כהן גן

פנחס כהן גן קיבל כמה פרסים חשובים. עוד בשנות השבעים יצא עם טכניקות חדישות כגון תחריטים, כאשר לאורך השנים נודע בשל אופיו האוונגרדי לצד יצירות פוליטיות כאשר התערוכה "ציור שטח, ציור חלל, ציור תהום", (1981), משחקים בין יש לאין וצורות מורכבות.

אריה ארוך

אריה ארוך היה גם צייר וגם דיפלומט ישראלי. ציוריו שילבו אמנות מופשטת עם נגיעות של פופ ארט לצד שילוב של תכנים ביוגרפים, כאשר מידי פעם גם נוספו נגיעות מהמסורת היהודית כאשר הקווים הכלליים מציגים רישום חופשי ומהווים השפעה גדולה עבור אמנים נוספים. כמו כן ליצירותיו מיוחסות חלק מהותי ביצירת התפיסה הישראלית האומנותית החדשה.

דודו גבע

דודו גבע היה צייר ידוע בזא'נר ההומוריסטי קומי, ואף היה חלק מפעילי קומיקס מחתרתי אלטרנטיבי. ציוריו בעיקר עשו שימוש בעיפרון פסטל ואקריליק והסגנונות נעו בין רישומי קו ועד התמקדות בדימוי וצבע כאשר נגיעות אמנות מהמזרח מלהטות בין יצירה ליצירה.

מיכל נאמן

יש לציין שיש עוד לא מעט ציירים ישראלים ידועים וחשובים, כאשר כל אחד תרם את תרומתו הצנועה עבור פיתוח התחום, כך למשל מיכל נאמן ציירת ישראלית שעוסקת במגבלות ובהעלאת שאלות מהותיות, כאשר טכניקת הקולאז' מהווה עבורה כלי עזר חשוב.

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי