ציירים מפורסמים | מכללת ביטוי המכללה המובילה ללימודי אמנות
i3 i2

ציירים מפורסמים

בעולם יש לא מעט ציירים מפורסמים שכל אחד תרם את חלקו על מנת לפאר את קטגוריית האומנות. בין הציורים הידועים נמנים סזאן, דאלי, גוגן, פיקסו, ון גוך, מונה רנואר, שגאל ועוד רבים וטובים אחרים. במאמר זה נעבור על חלקם, נכיר אותם ואת היצירות המזוהות עימם מעט יותר טוב.

ון גוך

ון גוך, (1853-1890), בין גדולי הציירים בכול הזמנים, משויך לזרם הפוסט אימפרסיוניסטי כאשר ישנה הבחנה בולטת בין הציורים בהם קדרות שולטת לבין ציורים אופטימיים ועתירי אור. ידוע בשל חוסר הצלחתו בימיו ולתהילה הגדולה אותה לא זכה לחוות. מבין ציוריו היותר מפורסמים נמנים ציורי "החמניות", "הכרם האדום", "מרפסת בית קפה בלילה" ועוד רבים אחרים.

פול סזאן

פול סזאן, (1839-1906) היה צייר צרפתי שהשפיע על אמנות המאה ה20. הוא זה שעומד מאחורי השאלה "האמנות כמציאות אוטונומית לעצמה המתדיינת עם הנראה, אך אינה מעתיקה אותו בהכרח" ויש הרואים בו את גדול האמנים המודרניסטים ובאופן כללי את אחד מגדולי האמנים מאז מעולם. בין עבודותיו הידועות נמנית סדרת הציורים של ההר סן ויקטואר.

מארק שאגאל

מארק שאגאל, (1887-1985), היה מחשובי הציירים הסוריאליסטים ולגדול הציירים היהודים בכול הזמנים. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה שאגאל התכנס והציג את סבל היהודים. יצירתו המפורסמת ביותר הינה "חלונות שאגאל בבית הכנסת" שנמצאים עד היום בבית החולים הדסה, (הציור מתאר את 12 השבטים) ועוד יצירה מפורסמת הינה שטיח קיר המתאר את אירועי תולדות ישראל והוא מוצג בטרקלין בבית הכנסת.

פרנסיסקו דה גויה

פרנסיסקו דה גויה, (1746-1826), צייר וחרט ספרדי, לציוריו הייתה השפעה גדולה על מספר תנועות חדשות בתחום הציור ועל לימודי אמנות. סדרת ציורי השמן "הציורים השחורים "נוצרו כציורי קיר על ביתו והם מבטאים את הכאוס החברתי פוליטי שהוביל לחרדות ואכן ניתן לראות שכלל הציורים בעלי אופי אלים ואף חרדתי.

גוגן

גוגן, (1848-1903), מבולטי הציירים הפוסט אימפרסיוניסטים. העדיף לתת במה לדמיון ובשנות ה80 חיפש אחר משמעות מוסרית דתית ועל כן יצר סדרת ציורים בעלת אופי דתי שמשלבים רובד רומנטי. בין יצירותיו היותר ידועות נמצא את "יעקב נאבק על המלאך"- ציור שמן מתאר חיזיון של יעקב נאבק במלאך, "ישו הצהוב" ו"ישו הירוק" שעוסקים במצב היפותטי בו נצלב ישו בסוף המאה 19.

סלבדור דאלי

סלבדור דאלי, (1989-1904), נמנה עם הציירים הסוריאליסטים- אחד מחשובי המאה ה20. דאלי נודע בשל יצירותיו הבלתי שגרתיות בהן מככב ממד של חלום ודמיון שלקוחים כמקור השראה מאמני הרנסנאס, כך שיש לציין שאופיו התיאטרלי נתן את אותותיו בתחומי אמנות נוספים במאה העשרים ויש לו לא מעט יצירות ידועות ביניהם "התמדתו של הזיכרון", "רוחו של ורמיר מדלפט אשר ניתן להשתמש בה כשולחן", "ברבורים משתקפים בפילים", "שעון החול" ועוד רבים אחרים.

 

צור קשר עם מכללת ביטוי

חדשות ועדכונים

נפתחה הרשמה לקורס "שיטת נוביצקי טיפול באמנות וצילום" 27 לדצמבר.

השלמת שעות אמנות ללימודי תרפיה באמנות .הרשמה והצטרפות לימי ראשון בערב

שמחים להודיע שמחזור אוקטובר 2017  של תרפיה באמנות יהיה בחסות מרכז השתלמויות בר אילן

במכללה קיימת קליניקה של מרכז טיפולי אימוני לילדים ,

נוער ומבוגרים בתרפיה באמנות ובשיטת נוביצקי